Toisen päivän tulokset

28.7.2019

Alla huipentuman toisen päivän tulokset. Juttu kisojen menestyjistä julkaistaan tänään illalla.

Pohjois-Karjalan 9-15-v. pm-huipentuma
Joensuun Kataja
28.07.2019

P9 1000m
Loppukilpailu
1) Voitto Voutilainen JoensKa 3.46,19
2) Santtu Piitulainen JoensKa 3.47,16
3) Max Valtonen PyhäsU 3.52,20
4) Pietu Stenberg PyhäsU 3.58,12
5) Miikka Piipponen PyhäsU 4.01,23
6) Herman Kari LipTai 4.04,80
7) Peetu Kovero OutokPa 4.07,57
8) Miika Hirvonen PolvijU 4.11,93
9) Vili Hyvärinen PolvijU 4.19,25
Atte Muuri LipTai DNF


T9 1000m
Loppukilpailu
1) Sara Noponen LipTai 4.00,98
2) Heini Kuronen PyhäsU 4.01,22
3) Anette Alastalo PyhäsU 4.08,36
4) Jade Nousiainen PyhäsU 4.22,43
5) Anastasia Kari LipTai 4.23,21
6) Siiri Tahvanainen PyhäsU 4.24,83
7) Lilja Kervinen PyhäsU 4.29,99
8) Vinka Pyylampi JoensKa 4.30,17
9) Milja Pyykkö LipTai 4.36,04
10) Emilia Johnson PolvijU 4.58,68
11) Alissa Kivelä PolvijU 5.00,28
Pihla Karttunen PolvijU DNS


P9 Pituus
Loppukilpailu
1) Toivo Takanen JoensKa 3,94
3,65 3,94 3,84 3,61

2) Aleksis Kivelä PolvijU 3,69
3,55 3,41 3,38 3,69

3) Miikka Piipponen PyhäsU 3,25
3,18 3,20 3,18 3,25

4) Miika Hirvonen PolvijU 3,22
3,22 x x 3,04

5) Max Valtonen PyhäsU 3,20
3,20 2,89 3,00 3,20

6) Ate Jokinen LipTai 3,12
3,12 2,07 x x

7) Lauri Pietarinen LipTai 3,10
2,89 2,92 2,95 3,10

8) Veeti Hirvonen PolvijU 3,00
3,00 2,93 2,74 2,82

9) Herman Kari LipTai 3,00
3,00 x 2,54 2,55

10) Pietu Stenberg PyhäsU 2,97
2,61 2,75 2,78 2,97

11) Niro Immonen PyhäsU 2,93
2,62 2,49 2,93 2,69

12) Vili Hyvärinen PolvijU 2,85
2,84 2,74 2,70 2,85

13) Santtu Piitulainen JoensKa 2,85
2,85 2,62 2,64 2,81

14) Manu Nousiainen LipTai 2,64
2,52 2,64 2,47 2,64

15) Eetu Jolkkonen PolvijU 2,39
2,05 2,39 2,27 2,38

16) Atte Muuri LipTai 2,20
2,13 2,07 2,20 1,88

 

T9 Pituus
Loppukilpailu
1) Ida Pelli PolvijU 3,48
3,48 3,27 x 3,41

2) Siiri Tahvanainen PyhäsU 3,15
3,05 3,00 3,05 3,15

3) Julia Parviainen PyhäsU 3,12
3,12 2,87 2,73 2,99

4) Miisa Puustinen PyhäsU 3,10
2,98 2,88 3,10 2,70

5) Amanda Keronen OutokPa 3,04
3,04 2,62 2,75 2,79

6) Jade Nousiainen PyhäsU 2,97
2,97 2,92 2,85 2,84

7) Heini Kuronen PyhäsU 2,96
x 2,25 2,96 x

8) Anette Alastalo PyhäsU 2,95
2,93 2,85 x 2,95

9) Sanni Lehikoinen JoensKa 2,91
2,80 2,91 2,75 x

10) Sara Noponen LipTai 2,89
2,75 2,69 2,72 2,89

11) Annika Ristola OutokPa 2,82
2,81 2,79 2,82 2,79

12) Viida Hiltunen OutokPa 2,67
2,67 x 2,50 2,29

13) Anastasia Kari LipTai 2,63
2,61 2,63 2,55 2,59

14) Lilja Kervinen PyhäsU 2,56
2,44 2,56 2,12 2,40

15) Olivia Kaarto JoensKa 2,55
2,55 2,45 2,42 2,47

16) Emilia Johnson PolvijU 2,52
x 2,35 2,48 2,52

17) Vinka Pyylampi JoensKa 2,46
2,46 2,20 2,32 2,45

18) Alissa Kivelä PolvijU 2,33
2,33 2,19 2,14 2,30

19) Milja Pyykkö LipTai 2,28
2,24 2,28 2,12 2,25

20) Venja Hiltunen OutokPa 1,94
1,89 1,92 1,94 1,90

21) Inka Hyvärinen PolvijU 1,89
x 1,73 1,83 1,89

22) Ella Poutiainen OutokPa 1,89
1,89 1,67 1,70 1,70

23) Ella Sieberns JoensKa 1,63
1,45 1,43 1,46 1,63

Pihla Karttunen PolvijU DNS


P9 Kuula
Karsinta
1) Aapo Ryynänen JuuanU 7,79
7,09 7,29 7,79 x

2) Toivo Takanen JoensKa 6,45
6,02 6,45 6,17 5,88

3) Marlo Tuhkanen PyhäsU 5,98
5,15 5,55 5,74 5,98

4) Simo Härkönen PolvijU 5,93
5,33 5,93 5,62 5,75

5) Herman Kari LipTai 5,92
5,58 5,50 5,33 5,92

6) Peetu Alastalo PyhäsU 5,80
5,13 5,37 5,80 5,57

7) Miikka Piipponen PyhäsU 5,78
5,74 5,67 5,66 5,78

8) Veeti Hirvonen PolvijU 5,72
5,25 5,31 5,29 5,72

9) Max Valtonen PyhäsU 5,61
4,16 5,15 5,32 5,61

10) Ate Jokinen LipTai 5,29
5,29 4,75 5,25 5,26

11) Eetu Jolkkonen PolvijU 5,19
4,35 4,67 3,76 5,19

12) Pietu Stenberg PyhäsU 4,98
4,55 4,73 4,98 4,77

13) Niro Immonen PyhäsU 4,66
4,66 4,32 4,47 3,59

14) Miika Hirvonen PolvijU 4,42
3,61 x 4,42 4,25

15) Atte Muuri LipTai 3,73
2,40 3,73 3,42 3,66

16) Samuel Pillbeam PolvijU 3,56
3,21 3,56 3,25 x

Lauri Pietarinen LipTai DNS


T9 Moukari
Loppukilpailu
1) Iida Kakkonen PolvijU 12,03
10,81 12,03 11,02

2) Jade Nousiainen PyhäsU 9,63
9,63 8,39 x

Ida Pelli PolvijU 9,18
8,64 9,18 9,06

 

P9 Keihäs
Loppukilpailu
1) Aapo Ryynänen JuuanU 27,92
25,76 27,92 27,84 25,61

2) Lauri Laamanen PyhäsU 22,22
22,22 20,11 19,87 19,03

3) Simo Härkönen PolvijU 22,14
20,51 22,14 19,15 21,37

4) Peetu Alastalo PyhäsU 17,57
17,57 12,36 13,54 17,30

5) Marlo Tuhkanen PyhäsU 15,71
15,71 12,35 13,88 15,15

6) Miikka Piipponen PyhäsU 15,33
x 13,63 14,72 15,33

7) Atte Muuri LipTai 13,59
13,59 6,47 8,13 4,15

8) Pietu Stenberg PyhäsU 13,53
12,00 13,12 13,53 13,36

9) Manu Nousiainen LipTai 12,66
10,14 11,20 12,66 12,28

10) Peetu Kovero OutokPa 8,22
8,22 8,03 7,69 3,29

11) Eetu Jolkkonen PolvijU 5,26
3,22 5,20 4,84 5,26

 

T9 Keihäs
Loppukilpailu
1) Ida-Liina Hyvönen PyhäsU 17,63
14,51 14,43 17,63 15,93

2) Annika Ristola OutokPa 14,88
12,89 13,64 13,61 14,88

3) Miisa Puustinen PyhäsU 11,28
9,54 11,25 11,28 10,08

4) Viida Hiltunen OutokPa 10,67
6,53 10,67 7,57 7,16

5) Heini Kuronen PyhäsU 10,44
8,39 8,90 10,44 8,49

6) Iida Kakkonen PolvijU 9,10
7,85 8,79 9,10 8,81

7) Olivia Kaarto JoensKa 6,15
4,55 6,15 4,78 4,96

 

P10 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +1,8
1) Matias Pietarinen LipTai 11,91
2) Leevi Partanen JoensKa 12,96
3) Joona Mustonen PolvijU 13,48
4) Tomi Koponen OutokPa 13,50
5) Joel Piiroinen TuupovU 14,18
Pasi Kärkkäinen LieksU 14,02


T10 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +2,5
1) Pinja Stenberg PyhäsU 12,19
2) Siiri Kontkanen PyhäsU 12,40
3) Noora Hukka JoensKa 12,49
4) Maiju Hirvonen PyhäsU 14,52
5) Aada Holopainen LipTai 17,33
Sara Noponen LipTai 13,92
Viida Hiltunen OutokPa 14,91


T10 Korkeus
Loppukilpailu
Linda Mononen JoensKa
100
DNS

Lotta Peltola JoensKa
100
DNS

 

P10 Seiväs
Loppukilpailu
1) Arttu Kylmänen PyhäsU 145
135 145 155
xo xxo xxx

Leevi Partanen JoensKa NH
135
xxx

 

P10 Pituus
Loppukilpailu
1) Matias Pietarinen LipTai 3,62
3,53 3,41 3,48 3,62

2) Topias Poutiainen OutokPa 3,57
3,25 x 3,49 3,57

3) Eppu Ahvenainen LieksU 3,54
3,54 3,35 3,07 x

4) Tomi Koponen OutokPa 3,52
3,48 3,13 3,36 3,52

5) Pasi Kärkkäinen LieksU 3,27
3,04 2,90 2,85 3,27

6) Jimi Ahvenainen LieksU 3,26
3,26 3,20 2,96 3,18

7) Arttu Kettunen PolvijU 3,25
3,25 3,25 3,23 3,10

Dominic Korkeakoski JoensKa DNS


T10 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1) Pinja Stenberg PyhäsU 7,95
7,84 7,95 7,85 7,64

2) Iida Huttunen OutokPa 7,69
6,88 7,69 6,65 6,79

3) Venla Pyykkö LipTai 6,16
5,91 6,16 6,00 6,04

Linda Mononen JoensKa DNS


P10 Kuula
Loppukilpailu
1) Topias Poutiainen OutokPa 6,71
6,02 6,64 x 6,71

2) Dominic Korkeakoski JoensKa 6,56
6,22 6,05 6,44 6,56

3) Joona Mustonen PolvijU 6,31
5,81 6,31 5,60 5,21

4) Paavo Maaninka PyhäsU 6,20
6,20 6,03 5,60 6,16

5) Jimi Ahvenainen LieksU 5,55
5,17 5,50 5,55 5,37

6) Severi Inkinen PolvijU 4,87
4,50 4,55 3,55 4,87

 

T10 Moukari
Loppukilpailu
1) Iida Huttunen OutokPa 13,94
12,51 10,94 13,94

 

P10 Keihäs
Loppukilpailu
1) Matias Pietarinen LipTai 26,32
24,19 24,97 26,32 25,22

2) Paavo Maaninka PyhäsU 22,63
18,19 20,73 19,87 22,63

3) Eppu Ahvenainen LieksU 21,30
21,30 x 19,99 x

4) Pasi Kärkkäinen LieksU 16,35
13,34 16,35 x 11,56

5) Severi Inkinen PolvijU 14,61
12,28 13,57 13,01 14,61

Dominic Korkeakoski JoensKa DNS
Topias Poutiainen OutokPa 23,29
18,99 23,29 23,18 23,05

 

T10 Keihäs
Loppukilpailu
1) Aada Holopainen LipTai 7,70
5,54 7,19 7,55 7,70

2) Meri-Tuuli Tukiainen PyhäsU 7,70
4,67 7,70 4,58 5,68

Linda Mononen JoensKa DNS


P11 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +4,3
1) Niilo Pelli PolvijU 11,22
2) Oskari Pakarinen PyhäsU 11,43


T11 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +3,2
1) Nuuna Piipponen JoensKa 11,44
2) Else Lehmus LipTai 12,10
3) Jasmin Huuho PyhäsU 12,28
Martta Muuttoranta LipTai 12,41
Veera Kinnunen LipTai DNF


T11 Korkeus
Loppukilpailu
1) Anna-Katariina Keronen OutokPa 120
100 105 110 115 118 120 123
o o o o xo o xxx

2) Veera Kinnunen LipTai 110
95 100 105 110
o o o xo

3) Sointu Kuiri PolvijU 100
90 95 100 105
o o xxo xxx

 

P11 Seiväs
Loppukilpailu
Niilo Pelli PolvijU 165
135 145 155 165 175
o o xxo xxo xxx

 

P11 Pituus
Loppukilpailu
1) Niilo Pelli PolvijU 4,15
3,53 4,03 4,15 3,87

2) Aapo Rautiainen KiihtU 3,82
3,78 3,69 x 3,82

3) Jerkko Kinnunen PyhäsU 3,72
3,58 3,68 3,70 3,72

4) Ville Laine PolvijU 3,22
2,85 x 3,15 3,22

5) Jeremias Tuhkanen PyhäsU 2,84
2,56 2,84 x 2,55

Oskari Pakarinen PyhäsU 3,62
3,60 3,62 3,35 -

 

T11 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1) Nuuna Piipponen JoensKa 8,77
8,63 8,49 8,42 8,77

2) Jasmin Huuho PyhäsU 8,70
8,59 8,67 8,62 8,70

3) Anna-Katariina Keronen OutokPa 7,75
7,39 7,75 7,50 7,55

4) Sointu Kuiri PolvijU 6,57
6,57 6,37 x x

Krista Ohtonen PolvijU DNS
Veera Kinnunen LipTai 7,00
6,20 6,75 6,87 7,00

 

P11 Kuula
Loppukilpailu
1) Aleksi Tanskanen PyhäsU 8,10
6,97 6,84 7,50 8,10

2) Riko Pippuri LipTai 7,79
6,67 7,53 7,05 7,79

3) Ville Laine PolvijU 5,90
5,90 5,67 5,51 4,72

4) Jeremias Tuhkanen PyhäsU 5,23
x 5,23 4,26 4,43

Oskari Pakarinen PyhäsU 8,19
8,02 7,83 8,19 8,17

Riki Honkanen ParkU 9,85
9,38 9,85 x 9,64

 

T11 Moukari
Loppukilpailu
1) Martta Muuttoranta LipTai 16,14
16,14 15,76 15,47

2) Anna-Katariina Keronen OutokPa 13,99
13,80 13,99 13,93

 

P11 Keihäs
Loppukilpailu
1) Oskari Pakarinen PyhäsU 30,49
29,21 30,49 27,94 28,22

2) Riko Pippuri LipTai 20,47
20,30 19,04 20,47 19,97

3) Onni Ohvanainen PyhäsU 19,67
18,49 17,69 14,19 19,67

4) Aleksi Tanskanen PyhäsU 18,38
x 16,75 12,65 18,38

 

T11 Keihäs
Loppukilpailu
1) Martta Muuttoranta LipTai 24,81
24,81 23,61 x 23,90

 

P12 200m
Loppukilpailu, Tuuli: +2,9
1) Otso Nyyssönen JoensKa 30,13
2) Aapo Heikkinen LipTai 30,51


T12 200m
Loppukilpailu, Tuuli: +4,0
1) Elina Likhanova LipTai 29,83
2) Nea Nousiainen PyhäsU 30,84
3) Mimmi Marttinen JoensKa 31,32
4) Kerttu Kaihola JoensKa 34,19
5) Taija Savolainen LipTai 36,19
6) Eva Puustinen PolvijU 36,63
7) Milla Tukiainen PyhäsU 37,41


P12 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +2,3
1) Aapo Heikkinen LipTai 11,13
2) Kaapo Ikonen LipTai 12,33


T12 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +3,4
1) Iiris Voutilainen JoensKa 11,05
2) Aino Kiiskinen PyhäsU 11,92
3) Nella Voutilainen JoensKa 12,21
4) Kerttu Kaihola JoensKa 12,40
5) Elina Ruusuvuori LipTai 12,46


T12 Korkeus
Loppukilpailu
1) Nea Nousiainen PyhäsU 125
105 110 115 120 125 130
o o o xxo xxo xxx

2) Aino Kiiskinen PyhäsU 120
110 115 120 125
o o o xxx

3) Elina Ruusuvuori LipTai 115
110 115 120
o o xxx

 

P12 Seiväs
Loppukilpailu
1) Onni Nyyssönen JoensKa 180
135 140 150 160 170 180 190
o o o o xxo o xxx

Topias Mustonen JoensKa
135
DNS

 

P12 Pituus
Loppukilpailu
1) Otso Nyyssönen JoensKa 4,40 +3,2
4,15 x 4,22 4,40
+4,9 +3,0 +3,2

2) Ville Keronen OutokPa 4,28 +3,2
4,18 3,94 3,88 4,28
+2,8 +3,6 +3,2 +3,2

3) Petja Tanskanen PolvijU 3,99 +3,1
x x 3,99 3,87
+3,1 +3,0

4) Kaapo Ikonen LipTai 3,55 +3,1
3,53 3,53 3,55 x
+2,5 +3,6 +3,1 +3,9

5) Eemeli Huttunen OutokPa 3,47 +3,0 3,44 +1,7
3,18 3,47 3,37 3,44
+2,9 +3,0 +4,2 +1,7

Roope Matveinen JoensKa 3,40 +4,7
3,17 3,18 3,40 3,18
+2,9 +3,9 +4,7 +3,3

 

T12 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1) Mimmi Marttinen JoensKa 8,98 +3,2
8,27 8,32 8,98 8,03
+3,3 +2,7 +3,2 +2,9

2) Iiris Voutilainen JoensKa 8,68 +2,8
8,53 8,68 8,66 8,51
+3,9 +2,8 +3,2 +2,9

3) Elina Likhanova LipTai 8,57 +2,2
8,24 x 8,57 8,38
+4,2 +2,2 +2,9

4) Kerttu Kaihola JoensKa 7,68 +3,9
7,51 7,44 7,68 7,31
+3,0 +2,6 +3,9 +3,6

5) Noora Kakkonen PolvijU 7,44 +4,0
7,43 7,44 x 7,34
+3,9 +4,0 +3,6

6) Nea Nousiainen PyhäsU 7,40 +4,4
7,26 7,40 7,22 6,85
+3,0 +4,4 +3,4 +2,2

7) Eva Puustinen PolvijU 6,64 +2,9 6,32 +1,9
6,56 6,64 6,43 6,32
+5,5 +2,9 +2,2 +1,9

Taija Savolainen LipTai NM
x - - -

 

T12 Kuula
Loppukilpailu
1) Pinja Myller PyhäsU 7,75
7,49 7,41 7,38 7,75

2) Kerttu Pirhonen PyhäsU 7,09
x 6,86 6,37 7,09

3) Erin Nykyri JoensKa 7,05
6,73 7,05 6,59 6,74

4) Taija Savolainen LipTai 7,00
6,50 6,22 6,69 7,00

5) Emma Kröger JoensKa 5,31
4,99 4,99 5,03 5,31

Aino Kiiskinen PyhäsU 6,97
6,97 6,60 6,67 x

Mimmi Marttinen JoensKa 7,12
7,00 7,12 7,04 6,81

 

P12 Kiekko
Loppukilpailu
1) Aleksanteri Sippola LipTai 21,19
20,38 x 21,19

2) Topias Mustonen JoensKa 20,87
x 20,87 x

3) Miko Sivonen PyhäsU 20,39
20,32 19,08 20,39

4) Onni Nyyssönen JoensKa 19,24
18,85 19,24 17,02

Ville Keronen OutokPa NM
x x x

 

P12 Moukari
Loppukilpailu
1) Topias Mustonen JoensKa 20,66
17,37 16,80 20,66

2) Miko Sivonen PyhäsU 13,32
x 11,83 13,32

 

T12 Keihäs
Loppukilpailu
1) Erin Nykyri JoensKa 17,43
17,01 15,88 15,93 17,43

2) Noora Kakkonen PolvijU 17,03
17,03 14,19 16,20 14,89

3) Emma Kröger JoensKa 13,67
13,67 13,26 11,31 9,87

Aino Kiiskinen PyhäsU DNS


P13 200m
Loppukilpailu, Tuuli: +2,9
1) Viljami Tuunanen PolvijU 26,30
2) Matias Uusoksa LipTai 28,73
3) Santeri Kekarainen JoensKa 28,84
4) Niklas Savolainen LipTai 30,13
5) Otto Sivonen JoensKa 32,37
Valtteri Mäkelä JoensKa DNS


T13 200m
Loppukilpailu, Tuuli: +2,5
1) Olivia Panhelainen JoensKa 27,66
2) Jonna Aalto JoensKa 29,55
3) Jessica Pappinen JoensKa 29,59
4) Aada Rautiainen KiihtU 30,94
5) Kiira Kiiskinen JoensKa 31,60
6) Moona Mertanen PolvijU 33,24
7) Meea Käck LipTai 38,00
Emma Väänänen VantSa 29,99


P13 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +2,3
1) Santeri Kekarainen JoensKa 9,67
2) Anton Kettunen JoensKa 10,21
3) Eeli Mustonen JoensKa 10,60


T13 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +2,7
1) Venla Simonen JoensKa 10,77
2) Sara Martikainen PyhäsU 11,75
3) Siiri Ratilainen PolvijU 13,54
4) Silja Inkinen PolvijU 13,61
5) Meea Käck LipTai 15,08


T13 Korkeus
Loppukilpailu
1) Ira Hirvonen OutokPa 135
125 130 135 140
xxo xo xo xxx

2) Aada Rautiainen KiihtU 120
115 120
o o

3) Meea Käck LipTai 105
90 95 100 105 110
o xo xo o xxx

Emma Väänänen VantSa 135
125 130 135 140
o o xxo xxx

 

P13 Seiväs
Loppukilpailu
1) Eeli Mustonen JoensKa 240
180 190 200 210 220 230 240 250
o o xo o o o o xxx

2) Aku Alastalo PyhäsU 220
170 180 190 200 210 220 230
o - o o o o xxx

 

P13 Pituus
Loppukilpailu
1) Topi Parviainen TuupovU 5,24 +4,0
4,81 x x 5,24
+3,7 +4,1 +4,0

2) Viljami Tuunanen PolvijU 5,02 +4,2
4,71 5,02 4,57 5,00
+2,5 +4,2 +2,5 +3,4

3) Anton Kettunen JoensKa 4,63 +4,1
4,44 x 4,63 4,58
+2,9 +4,1 +3,4

4) Niklas Nykyri JoensKa 4,48 +3,1 4,30 +1,9
4,13 4,30 4,28 4,48
+3,2 +1,9 +3,6 +3,1

5) Matias Uusoksa LipTai 3,81 +4,1
x 3,49 3,63 3,81
+2,1 +2,5 +2,6 +4,1

6) Niklas Savolainen LipTai 3,56 +2,8
x 3,56 3,53 3,42
+3,8 +2,8 +3,6 +3,6

Eeli Mustonen JoensKa 4,28 +4,8
4,10 x 4,23 4,28
+3,6 +4,3 +4,8

 

T13 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1) Olivia Panhelainen JoensKa 9,47 +3,6
9,43 9,40 9,47 8,88
+2,4 +3,2 +3,6 +2,7

2) Sara Martikainen PyhäsU 9,15 +2,6 8,75 +1,9
9,15 8,94 8,81 8,75
+2,6 +3,1 +2,6 +1,9

3) Venla Simonen JoensKa 8,57 +4,3
x 8,48 8,57 8,29
+3,4 +4,3 +2,3

4) Siiri Ratilainen PolvijU 8,19 +3,6
8,19 8,12 8,10 7,95
+3,6 +2,8 +2,1 +2,9

5) Jessica Pappinen JoensKa 8,12 +2,8
7,60 7,68 x 8,12
+3,6 +3,5 +2,8

6) Silja Inkinen PolvijU 7,07 +4,5
7,07 6,80 6,68 6,79
+4,5 +2,6 +3,3 +2,2

 

T13 Kuula
Loppukilpailu
1) Ira Hirvonen OutokPa 10,91
10,04 10,36 10,46 10,91

2) Eena Pesonen LipTai 9,45
9,05 9,45 x x

3) Aada Rautiainen KiihtU 8,44
8,10 7,80 8,08 8,44

4) Sallamari Leskinen LipTai 7,80
7,02 x 7,58 7,80

5) Siiri Ratilainen PolvijU 6,65
5,43 6,27 6,25 6,65

6) Oona Kärkkäinen JoensKa 6,01
6,01 5,78 5,63 5,08

7) Silja Inkinen PolvijU 5,73
5,73 5,59 5,48 5,62

8) Iina Hyttinen JoensKa 5,60
5,46 5,60 5,39 5,00

Emma Väänänen VantSa 9,47
8,70 x 9,47 9,20

 

P13 Kiekko
Loppukilpailu
1) Topi Parviainen TuupovU 46,97
43,66 44,96 46,97

2) Niklas Nykyri JoensKa 34,87
33,38 33,08 34,87

3) Sami Härkönen PolvijU 25,75
x 25,75 x

4) Niklas Savolainen LipTai 22,54
20,03 22,54 x

Eeli Mustonen JoensKa 26,97
26,53 25,44 26,97

 

P13 Moukari
Loppukilpailu
1) Sami Härkönen PolvijU 26,75
25,25 26,75 26,14

 

T13 Keihäs
Loppukilpailu
1) Ira Hirvonen OutokPa 34,24
31,11 34,24 - -

2) Eena Pesonen LipTai 30,22
30,22 27,27 x x

3) Sallamari Leskinen LipTai 18,07
x 18,07 17,97 x

4) Iina Hyttinen JoensKa 13,13
10,35 13,13 11,09 11,15

 

P14 300m
Loppukilpailu
1) Eero Mauro LieksU 38,91


T14 300m
Loppukilpailu
1) Krista Karttunen PolvijU 48,26
2) Eevi Kettunen PolvijU 48,49
3) Enni Heikkinen LipTai 52,83
Jenna Tarvo EspTa DNS


P14 2000m
Loppukilpailu
1) Väinö Kontkanen PyhäsU 6.52,52
2) Erno Tietäväinen TohmajU 6.56,42


T14 2000m
Loppukilpailu
1) Eevi Kettunen PolvijU 7.30,83
2) Alina Tikka JoensKa 8.16,07


T14 80m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +3,9
1) Riikka Jokinen PyhäsU 14,17
2) Aino Eronen JuuanU 17,48
Jenna Tarvo EspTa DNS


P14 100m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +1,9
1) Eero Mauro LieksU 14,94
2) Roope Maaninka PyhäsU 15,15


T14 Korkeus
Loppukilpailu
1) Sara-Sofia Hyvönen PyhäsU 153
130 135 140 145 150 153 155
o o o o o xo xxx

 

P14 Seiväs
Loppukilpailu
Roope Maaninka PyhäsU 250
190 200 210 220 230 240 250 255
o o o o o o xo xxx

 

P14 Pituus
Loppukilpailu
Roope Maaninka PyhäsU 4,98 +4,7
4,78 4,63 4,96 4,98 4,91 -
+5,8 +4,2 +2,3 +4,7 +2,1

 

T14 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1) Sara-Sofia Hyvönen PyhäsU 10,63 +3,0 10,27 +1,5
8,40 10,27 10,05 9,98 10,35 10,63
+3,4 +1,5 +0,3 +1,5 +2,5 +3,0

2) Krista Karttunen PolvijU 8,42 +2,8 8,36 +0,9
8,11 8,36 8,42 8,13 - -
+2,4 +0,9 +2,8 +0,8

Sofia Keronen OutokPa NM NM
x - - - - -

 

T14 Kuula
Loppukilpailu
1) Aino Pyykkö LieksU 8,00
7,69 7,41 7,69 7,89 7,48 8,00

2) Sofia Keronen OutokPa 7,78
7,49 7,78 x 7,43 7,75 7,31

3) Riikka Jokinen PyhäsU 7,33
6,49 6,63 7,05 7,33 7,21 7,03

 

T14 Keihäs
Loppukilpailu
1) Sara-Sofia Hyvönen PyhäsU 35,08
34,33 35,08 - 30,56 - -

2) Elina Valta PyhäsU 29,18
25,46 29,18 22,88 24,12 21,03 22,02

3) Sofia Keronen OutokPa 21,96
20,30 21,96 - - - -

 

P15 300m
Loppukilpailu
1) Topi Kela JoensKa 38,20
2) Pietari Sippola LipTai 40,17
3) Lassi Valta PyhäsU 42,88


T15 300m
Loppukilpailu
1) Vienna Kettunen PyhäsU 50,22


P15 2000m
Loppukilpailu
1) Jimi Alastalo PyhäsU 6.41,15
2) Arsi Tietäväinen TohmajU 6.44,13
3) Lassi Valta PyhäsU 7.14,40


T15 2000m
Loppukilpailu
Cindy Ahponen PyhäsU DNS


T15 80m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +3,9
1) Reetta Ryynänen PyhäsU 13,06


T15 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1) Tiia Säde JoensKa 9,20 +2,6 8,90 +2,0
8,71 8,67 9,08 8,90 9,20 8,84
+3,2 +0,3 +2,4 +2,0 +2,6 +1,4

 

T15 Kuula
Loppukilpailu
1) Janna Huuho PyhäsU 11,65
11,24 x 11,65 10,96 11,06 10,71

2) Mimmi Keinonen PolvijU 9,30
8,77 8,45 8,83 8,84 9,30 8,83

3) Vienna Kettunen PyhäsU 8,72
8,05 8,58 8,33 8,72 x 8,00

 

T15 Keihäs
Loppukilpailu
1) Reetta Ryynänen PyhäsU 29,05
x x x 29,05 27,51 x

2) Vienna Kettunen PyhäsU 28,13
28,13 26,93 x 23,20 x x

AJANKOHTAISTA

Seuracup finaalireissu

Joukkueen tämän hetkinen nimil…

Kuukausikisojen tulokset

Elokuun kuukausikisat kisattii…

Viikkotiedote 34 (19.-26.8.2019)

Viikkotiedotteessa tulevat kil…

Motonet kuukausikisa maanantaina 19.8!

Mirolle ja Ilmarille SM-pronssia

Miro Tanninen 16-vuotiaiden ko…

Viikkotiedote 33 (12.-19.8.2019)

Viikkotiedotteessa onnittelut …

Aikuisurheilijat kisaavat Turussa

Yli 30-vuotiaat aikuisurheilij…

Ensimmäinen junioreiden SM-viikonloppu alkamassa

14-15- sekä 16-17-vuotiaat rat…

Kuuden mitalin Kalevan kisat!

Valtakunnan keihäsvaltikka Kat…

Kuukausitiedote elokuu 2019

Kuukausitiedotteessa tulevista…

Viikkotiedote 32 (5.-12.8.2019)

Viikkotiedotteessa onnittelut …

Kalevan kisat käynnistyvät tänään

Kataja vastaa Kimpisen kutsuun…

87 mitalia piirinmestaruushuipentumasta!

Kataja rohmusi 87 mitalia koti…

Viikkotiedote 31 (29.7-5.8.2019)

Viikkotiedotteessa kiitokset v…

Toisen päivän tulokset

Huipentuman toisen päivän tulo…

Huipentuman avauspäivän tulokset

9-15-vuotiaiden pm-huipentuman…

Pm-huipentuman aikataulu

Karjalaisen Ipanasprintin tulokset

Karjalaisen Ipanasprintin 23.7…

Toinen Seuracup-piirikisa kilpailtu: finaalipaikka häämöttää!

Katajan joukkue kokosi toisest…

Viikkotiedote 30 (22.-29.7.2019)

Viikkotiedotteessa tulevista k…

Elokuun liikkariryhmiin ilmoittautuminen auki!

Viikkotiedote 29 (15.-22.7.2019)

Viikkotiedotteessa aikuisten y…

Seuracupin 2. piirikisan joukkue

Motonet kuukausikisan aikataulu

Viikkotiedote 28 (8.-15.7.2019)

Viikkotiedotteessa tulevista k…

Kaksi mestaruutta ottelujen päätöspäivänä

Kaksi piirinennätystä, kaksi m…

Kataja hallitsi pm-ottelujen avauspäivää

Katajan nuoret urheilijat oliv…

Kuukausitiedote heinäkuu 2019

Kuukausitiedotteessa Motonet G…

Viikkotiedote 27 (1.-8.7.2019)

Viikkotiedotteessa tulevista k…

Karnevaaleilla paljon menestyjiä ja omia ennätyksiä

Katajan urheilijat menestyivät…