Seuracupin toisen piirikilpailun tulokset

6.8.2018

Maanantaina käyty Seuracupin toinen osakilpailu tarjosi hienoja kisoja ja muutamia todella kovia tuloksia. Henkilökohtaisia ennätyksiä Katajan urheilijoille tuli lähes kolmekymmentä.

Pisteitä Kataja sai toisesta osakilpailusta melko tarkalleen 13 000. Näin ollen yhteispisteet ovat 26543, ja Kataja on tällä hetkellä helposti Seuracupin finaaliin pääsevässä joukossa. Toki joudumme vielä odottamaan loppujenkin joukkueiden pisteet, mutta hyvin todennäköistä on, että Kataja kuukauden päästä Seuracup-finaaliin pääsee. 

Pohjois-Karjalan Seuracup 2. osakilpailu - TULOKSET
Joensuun Kataja
06.08.2018
 

Pohjois-Karjalaisten seurojen pisteet kahden osakilpailun jälkeen:
1) Joensuun Kataja 26543
2) Pyhäselän Urheilijat 24669
3) Liperin Taimi 6759
4) Polvijärven Urheilijat 5449
5) Outokummun Partio 3312
6) Lieksan Urheilijat 1787
7) Tuupovaaran Urheilijat 1298
8) Kiihtelysvaaran Urheilijat 534
9) Juuan Urheilijat 402
10) Nurmeksen Sepot 362

 

P11 150m
1)   Topias Juntunen                  PyhäsU                    24,55             
2)   Toivo Takanen                    JoensKa                   24,86             
3)   Aapo Heikkinen                   LipTai                    25,36             
4)   Petja Tanskanen                  PolvijU                   25,41             
5)   Eeli Häikiö                      LipTai                    26,83             
6)   Tomi Koponen                     OutokPa                   27,86             
7)   Leevi Tanskanen                  PolvijU                   30,03             
     Eelis Härmä                      PyhäsU                    25,81             
     Matias Pietarinen                LipTai                    DNS               
     Jerkko Kinnunen                  PyhäsU                    DNS               
     Samuel Sallinen                  JoensKa                   26,48             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,7
1)   Toivo Takanen                    JoensKa                   24,86             
2)   Aapo Heikkinen                   LipTai                    25,36             
3)   Tomi Koponen                     OutokPa                   27,86             
4)   Leevi Tanskanen                  PolvijU                   30,03             
     Eelis Härmä                      PyhäsU                    25,81             
     Matias Pietarinen                LipTai                    DNS               

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -1,9
1)   Topias Juntunen                  PyhäsU                    24,55             
2)   Petja Tanskanen                  PolvijU                   25,41             
3)   Eeli Häikiö                      LipTai                    26,83             
     Jerkko Kinnunen                  PyhäsU                    DNS               
     Samuel Sallinen                  JoensKa                   26,48             


T11 150m
1)   Elina Likhanova                  LipTai                    23,95             
2)   Iina Kukkonen                    JuuanU                    24,30             
3)   Martta Korhonen                  PyhäsU                    24,38             
4)   Heli Puustinen                   PyhäsU                    24,48             
5)   Nea Nousiainen                   PyhäsU                    25,07             
6)   Jenny Miettinen                  PyhäsU                    26,63             
7)   Emma Kröger                      JoensKa                   26,68             
8)   Sonja Purmonen                   LipTai                    27,81             
9)   Iida Huttunen                    OutokPa                   29,31             
10)  Venla Pyykkö                     LipTai                    29,92             
     Aino Kiiskinen                   PyhäsU                    26,07             
     Iiris Voutilainen                JoensKa                   26,49             
     Jasmin Huuho                     PyhäsU                    DNS               
     Elina Ruusuvuori                 LipTai                    25,51             
     Vilma Vatanen                    JoensKa                   26,64             
     Marianne Puustinen               PyhäsU                    25,50             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +1,0
1)   Elina Likhanova                  LipTai                    23,95             
2)   Martta Korhonen                  PyhäsU                    24,38             
3)   Heli Puustinen                   PyhäsU                    24,48             
4)   Emma Kröger                      JoensKa                   26,68             
5)   Sonja Purmonen                   LipTai                    27,81             
     Aino Kiiskinen                   PyhäsU                    26,07             
     Iiris Voutilainen                JoensKa                   26,49             
     Jasmin Huuho                     PyhäsU                    DNS               

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -2,2
1)   Iina Kukkonen                    JuuanU                    24,30             
2)   Nea Nousiainen                   PyhäsU                    25,07             
3)   Jenny Miettinen                  PyhäsU                    26,63             
4)   Iida Huttunen                    OutokPa                   29,31             
5)   Venla Pyykkö                     LipTai                    29,92             
     Elina Ruusuvuori                 LipTai                    25,51             
     Marianne Puustinen               PyhäsU                    25,50             
     Vilma Vatanen                    JoensKa                   26,64             


P11 60m aidat
1)   Oskari Pakarinen                 PyhäsU                    11,23             
2)   Topias Mustonen                  JoensKa                   11,63             
3)   Ville Keronen                    OutokPa                   11,70             
4)   Niilo Pelli                      PolvijU                   11,76             
5)   Aleksanteri Sippola              LipTai                    12,01             
6)   Eemeli Huttunen                  OutokPa                   12,85             
     Leevi Partanen                   JoensKa                   14,23             
     Renne Kankkunen                  LipTai                    12,67             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -1,1
1)   Ville Keronen                    OutokPa                   11,70             
2)   Niilo Pelli                      PolvijU                   11,76             
3)   Eemeli Huttunen                  OutokPa                   12,85             
     Leevi Partanen                   JoensKa                   14,23             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -1,4
1)   Oskari Pakarinen                 PyhäsU                    11,23             
2)   Topias Mustonen                  JoensKa                   11,63             
3)   Aleksanteri Sippola              LipTai                    12,01             
     Renne Kankkunen                  LipTai                    12,67             


T11 60m aidat
1)   Iiris Voutilainen                JoensKa                   11,58             
2)   Aino Kiiskinen                   PyhäsU                    11,93             
3)   Pinja Stenberg                   PyhäsU                    13,02             
4)   Martta Muuttoranta               LipTai                    13,91             
5)   Siiri Kontkanen                  PyhäsU                    14,28             
6)   Sonja Purmonen                   LipTai                    14,38             
7)   Jade Nousiainen                  PyhäsU                    14,65             
8)   Mette Oinonen                    JoensKa                   14,73             
     Vilma Vatanen                    JoensKa                   13,38             
     Elina Likhanova                  LipTai                    12,29             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -2,4
1)   Iiris Voutilainen                JoensKa                   11,58             
2)   Martta Muuttoranta               LipTai                    13,91             
3)   Siiri Kontkanen                  PyhäsU                    14,28             
4)   Sonja Purmonen                   LipTai                    14,38             
5)   Mette Oinonen                    JoensKa                   14,73             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,3
1)   Aino Kiiskinen                   PyhäsU                    11,93             
2)   Pinja Stenberg                   PyhäsU                    13,02             
3)   Jade Nousiainen                  PyhäsU                    14,65             
     Elina Likhanova                  LipTai                    12,29             
     Vilma Vatanen                    JoensKa                   13,38             


P11 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Ville Keronen                    OutokPa                   123               
     80     85     90     95     100    105    110    115    120    123    125    
     o      o      o      o      o      o      o      o      o      o      xxx    

2)   Renne Kankkunen                  LipTai                    115               
     100    105    110    115    120    
     o      o      o      o      xxx    

3)   Eemeli Huttunen                  OutokPa                   105               
     90     95     100    105    110    
     o      o      xo     o      xxx    

4)   Luka Myller                      JoensKa                   105               
     90     95     100    105    110    
     o      o      o      xo     xxx    

5)   Aleksis Kivelä                   PolvijU                   105               
     85     90     95     100    105    110    
     o      o      o      xxo    xo     xxx    

6)   Leevi Partanen                   JoensKa                   95                
     80     85     90     95     100    
     o      o      o      o      xxx    

7)   Paavo Maaninka                   PyhäsU                    90                
     80     85     90     95     
     xo     o      o      xxx    

     Topias Juntunen                  PyhäsU                                      
     80     
     DNS    

     Topias Mustonen                  JoensKa                                     
     80     
     DNS    



T11 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Marianne Puustinen               PyhäsU                    115               
     95     100    105    110    115    120    
     o      o      o      o      xo     xxx    

2)   Elina Ruusuvuori                 LipTai                    110               
     95     100    105    110    115    
     o      o      o      o      xxx    

3)   Lilia Kokkonen                   PolvijU                   110               
     100    105    110    115    
     o      o      xo     xxx    

3)   Meeri Torssonen                  LipTai                    110               
     95     100    105    110    115    
     o      o      o      xo     xxx    

5)   Vilma Vatanen                    JoensKa                   110               
     90     95     100    105    110    115    
     o      o      xo     xxo    xxo    xxx    

6)   Iida Huttunen                    OutokPa                   85                
     75     80     85     90     
     o      o      o      xxx    

     Heli Puustinen                   PyhäsU                    105               
     95     100    105    110    
     o      o      o      xx-    



P11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Riko Pippuri                     LipTai                    6,40              
     5,69   6,40   5,99   5,60   

2)   Onni Holopainen                  LipTai                    6,26              
     6,26   6,12   6,20   x      

3)   Jerkko Kinnunen                  PyhäsU                    5,82              
     x      5,60   5,82   x      

4)   Eelis Härmä                      PyhäsU                    5,75              
     5,75   5,28   4,06   5,17   

5)   Joona Mustonen                   PolvijU                   4,95              
     4,43   4,88   4,67   4,95   

6)   Samuel Sallinen                  JoensKa                   4,53              
     x      4,20   4,53   x      

7)   Peetu Kovero                     OutokPa                   3,78              
     3,78   3,08   3,40   3,75   

     Aapo Heikkinen                   LipTai                    6,87              
     6,59   6,69   6,87   5,97   

     Aleksanteri Sippola              LipTai                    8,31              
     8,12   7,82   8,06   8,31   

     Luka Myller                      JoensKa                   DNS               
     Niilo Pelli                      PolvijU                   4,91              
     4,18   4,91   4,73   4,88   

     Paavo Maaninka                   PyhäsU                    DNS               
     Topias Mustonen                  JoensKa                   7,85              
     7,19   7,43   7,85   7,49   



T11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Kerttu Pirhonen                  PyhäsU                    8,04              
     7,48   6,35   8,04   7,62   

2)   Martta Pirhonen                  PyhäsU                    7,17              
     5,62   7,17   5,81   6,00   

3)   Jasmin Huuho                     PyhäsU                    6,97              
     6,65   x      6,97   6,30   

4)   Ida-Liina Hyvönen                PyhäsU                    5,99              
     5,09   5,99   5,65   5,95   

5)   Nella Voutilainen                JoensKa                   5,82              
     5,80   5,44   5,29   5,82   

6)   Oona Tolvanen                    LipTai                    5,47              
     5,47   4,75   4,58   5,25   

7)   Krista Ohtonen                   PolvijU                   4,76              
     x      4,76   x      4,68   

8)   Annika Ristola                   OutokPa                   3,96              
     3,73   3,96   3,55   x      

     Emma Kröger                      JoensKa                   4,46              
     4,00   4,36   4,43   4,46   

     Lilia Kokkonen                   PolvijU                   6,58              
     6,58   6,31   -      

     Martta Muuttoranta               LipTai                    6,05              
     6,05   5,20   x      5,53   

     Vilma Vatanen                    JoensKa                   5,85              
     5,85   5,75   x      



P11 1000m kävely
Loppukilpailu
1)   Aapo Heikkinen                   LipTai                    7.05,54           
2)   Severi Inkinen                   PolvijU                   7.12,84           
3)   Renne Kankkunen                  LipTai                    7.16,59           


T11 1000m kävely
Loppukilpailu
1)   Pinja Stenberg                   PyhäsU                    5.56,25           
2)   Nella Voutilainen                JoensKa                   5.59,89           
3)   Jade Nousiainen                  PyhäsU                    7.08,22           
4)   Noora Kakkonen                   PolvijU                   7.09,82           
5)   Elina Likhanova                  LipTai                    7.14,42           
     Jenny Miettinen                  PyhäsU                    DNS               


P11/T11 4x600m viesti
Loppukilpailu
1)   Joensuun Kataja                                            8.49,99
Samuel Sallinen, Nella Voutilainen, Henri Kaari, Noora Hukka 2) Liperin Taimi 1 9.08,79
Aapo Heikkinen, Elina Ruusuvuori, Renne Kankkunen, Elina Likhanova 3) Pyhäselän Urheilijat 9.11,24
Topias Juntunen, Marianne Puustinen, Janne Piipponen, Martta Korhonen 4) Polvijärven Urheilijat 10.07,35
Leevi Tanskanen, Lilia Kokkonen, Aleksis Kivelä, Noora Kakkonen 5) Outokummun Partio 10.09,03
Tomi Koponen, Annika Ristola, Peetu Kovero, Iida Huttunen 6) Liperin Taimi 2 10.31,05
Riko Pippuri, Meeri Torssonen, Aleksanteri Sippola, Sonja Purmonen P13 200m Loppukilpailu, Tuuli: -2,2 1) Puhakka Jesse PyhäsU 27,74 2) Anton Kettunen JoensKa 30,74 3) Toni Juntunen PyhäsU 31,27 4) Milo Kuivalainen PyhäsU 32,11 Eero Mauro LieksU 26,71 Santeri Kekarainen JoensKa 29,89 T13 200m 1) Olivia Panhelainen JoensKa 29,65 2) Eevi Kettunen PolvijU 31,18 3) Maria Karppanen PyhäsU 33,63 4) Selma Kekkonen PyhäsU 33,75 5) Aada Rautiainen KiihtU 33,97 6) Anni Vänskä PyhäsU 34,73 Sara Martikainen PyhäsU DNS Sesilia Jolkkonen PolvijU 30,75 Venla Simonen JoensKa DNS Krista Karttunen PolvijU 31,66 Oona Kärkkäinen JoensKa DNS Aino Eronen JuuanU DNS Enni Heikkinen LipTai DNS Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,8 1) Maria Karppanen PyhäsU 33,63 2) Selma Kekkonen PyhäsU 33,75 3) Aada Rautiainen KiihtU 33,97 Krista Karttunen PolvijU 31,66 Sara Martikainen PyhäsU DNS Sesilia Jolkkonen PolvijU 30,75 Venla Simonen JoensKa DNS Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,6 1) Olivia Panhelainen JoensKa 29,65 2) Eevi Kettunen PolvijU 31,18 3) Anni Vänskä PyhäsU 34,73 Aino Eronen JuuanU DNS Enni Heikkinen LipTai DNS Oona Kärkkäinen JoensKa DNS P13 60m aidat Loppukilpailu, Tuuli: -0,9 1) Eero Mauro LieksU 9,41 2) Santeri Kekarainen JoensKa 10,34 3) Väinö Kontkanen PyhäsU 10,84 Anton Kettunen JoensKa 10,56 Niklas Nykyri JoensKa 11,71 T13 60m aidat Loppukilpailu, Tuuli: -1,3 1) Sara-Sofia Hyvönen PyhäsU 10,11 2) Sesilia Jolkkonen PolvijU 12,84 3) Venla Simonen JoensKa 13,92 Ira Hirvonen OutokPa 11,89 Riikka Jokinen PyhäsU 10,16 Sara Martikainen PyhäsU DNS P13 Pituus Loppukilpailu 1) Niklas Nykyri JoensKa 4,13 +0,0 3,57 3,85 4,13 3,84 +0,0 -0,1 +0,0 +0,0 2) Aapo Hämäläinen PyhäsU 3,93 +0,0 2,56 x 3,87 3,93 +0,0 +0,0 +0,0 3) Petro Rupponen LipTai 3,64 +0,0 1,76 3,40 1,57 3,64 -1,7 +1,2 -1,5 +0,0 4) Oskari Halonen PolvijU 3,08 +0,0 x x 3,08 2,87 +0,0 +0,0 Aku Alastalo PyhäsU 3,58 +0,0 3,31 3,58 x x +0,0 +0,0 Anton Kettunen JoensKa 3,98 +0,0 x 3,46 3,98 3,86 -0,5 +0,0 +0,0 Eeli Mustonen JoensKa DNS Santeri Kekarainen JoensKa 3,51 -0,2 x 3,51 3,37 x -0,2 +0,0 Tatu Rantala PolvijU 3,61 +0,5 2,41 3,61 x x +0,0 +0,5 T13 Pituus Loppukilpailu 1) Iisa Pieviläinen JoensKa 4,18 +0,0 4,08 3,80 3,91 4,18 +0,0 +0,0 +0,0 +0,0 2) Alisa Oinonen PyhäsU 4,18 -0,4 3,82 4,18 3,45 4,07 +0,0 -0,4 +0,0 +0,0 3) Sara Martikainen PyhäsU 3,96 -1,4 3,96 3,93 x 3,75 -1,4 -0,4 +0,0 4) Viivi Pajarinen PolvijU 3,79 +0,0 x 3,79 x x +0,0 5) Aino Eronen JuuanU 3,52 +0,0 3,37 3,45 3,50 3,52 +0,0 +0,6 +0,0 +0,0 6) Moona Kukkonen JuuanU 3,34 +0,0 3,27 3,34 3,29 3,19 +0,0 +0,0 -0,4 -0,1 Aada Rautiainen KiihtU 3,33 -0,2 3,33 x 3,33 x +0,0 -0,2 Anni Vänskä PyhäsU 3,61 -1,5 x 3,61 2,11 3,61 -1,1 +0,0 -1,5 Enni Heikkinen LipTai DNS Maria Karppanen PyhäsU 3,30 +0,0 x 3,07 3,30 x +0,0 +0,0 Sara-Sofia Hyvönen PyhäsU DNS Venla Simonen JoensKa 2,80 -0,1 2,40 2,80 2,69 - +0,0 -0,1 +0,0 P13 Kuula Loppukilpailu 1) Roope Maaninka PyhäsU 10,53 9,53 10,53 10,47 10,43 2) Eeli Kinnunen JoensKa 9,73 9,73 - - 9,02 3) Miro Mutanen PolvijU 8,02 8,02 7,65 7,69 7,15 4) Sami Härkönen PolvijU 7,99 7,99 7,65 7,72 7,49 Anton Kettunen JoensKa 6,76 - 6,71 6,17 6,76 Eeli Mustonen JoensKa DNS Niklas Nykyri JoensKa 9,18 8,55 - - 9,18 Santeri Kekarainen JoensKa 7,48 6,48 6,99 7,48 7,09 Ville Mäkinen LipTai DNS T13 Kuula Loppukilpailu 1) Ira Hirvonen OutokPa 9,85 9,74 x 9,06 9,85 2) Elina Valta PyhäsU 9,34 9,11 8,72 9,34 8,64 3) Elli Pirhonen PyhäsU 9,33 7,74 8,51 9,33 8,46 4) Eena Pesonen LipTai 7,17 6,49 6,37 7,17 7,05 5) Krista Karttunen PolvijU 7,15 6,96 6,92 7,15 6,58 6) Sallamari Leskinen LipTai 6,79 5,95 5,63 6,79 6,32 7) Oona Kärkkäinen JoensKa 4,97 4,00 3,82 x 4,97 Aada Rautiainen KiihtU 7,37 6,70 7,04 6,42 7,37 Noora Tiilikainen PyhäsU 6,30 6,07 6,30 5,45 6,03 Sara-Sofia Hyvönen PyhäsU 10,86 10,49 10,76 10,86 x Venla Härmä PyhäsU 6,23 6,23 5,81 5,68 5,76 Venla Simonen JoensKa 5,86 5,86 5,50 4,97 x P13 1000m kävely Loppukilpailu 1) Väinö Kontkanen PyhäsU 5.30,94 2) Valtteri Mäkelä JoensKa 5.47,55 T13 1000m kävely Loppukilpailu 1) Alina Tikka JoensKa 5.28,43 2) Eevi Kettunen PolvijU 6.37,41 3) Eena Pesonen LipTai 7.01,88 4) Sallamari Leskinen LipTai 7.30,99 P13/T13 4x600m viesti Loppukilpailu 1) Pyhäselän Urheilijat 7.45,72
Väinö Kontkanen, Sara-Sofia Hyvönen, Aapo Hämäläinen, Alisa Oinonen 2) Joensuun Kataja 8.10,71
Valtteri Mäkelä, Olivia Paholainen, Anton Kettunen, Alina Tikka 3) Polvijärven Urheilijat 8.25,28
Tatu Rantala, Krista Karttunen, Oskari Halonen, Eevi Kettunen P15 300m Loppukilpailu 1) Rasmus Lehikoinen JoensKa 37,82 Eero Ahvanainen PyhäsU DQ Topi Kela JoensKa 40,03 T15 300m Loppukilpailu 1) Venla Häkkinen JoensKa 45,58 2) Nelli Ruottinen PyhäsU 48,62 3) Oona Rimpilä JoensKa 53,86 Sofia Raatikainen PyhäsU DNS T15 80m aidat Loppukilpailu, Tuuli: -0,2 1) Sofia Raatikainen PyhäsU 12,13 2) Peppi-Rosa Penttinen JoensKa 12,83 P15 100m aidat Loppukilpailu, Tuuli: -0,7 1) Sakari Vallius JoensKa 16,03 Lassi Valta PyhäsU 18,56 Miro Tanninen JoensKa 16,65 P15 Kolmiloikka Loppukilpailu 1) Miro Tanninen JoensKa 12,27 +1,0 x 12,27 11,94 12,14 +1,0 +0,0 +0,0 2) Pietari Sippola LipTai 9,59 +0,0 x 9,16 8,60 9,59 +0,5 +0,0 +0,0 3) Jimi Alastalo PyhäsU 8,86 +0,0 8,68 8,86 x x +1,1 +0,0 Aatu Holopainen JoensKa 10,13 +1,0 9,85 10,13 - - -0,8 +1,0 T15 Kolmiloikka Loppukilpailu 1) Oona Majoinen JoensKa 9,87 +0,0 9,87 x 9,85 x +0,0 +0,2 2) Linnea Pikkarainen PyhäsU 9,80 +0,6 9,80 x 9,61 9,42 +0,6 +3,2 +0,2 3) Asta Riikonen PolvijU 9,39 +1,3 9,25 9,08 9,39 - +0,7 +0,0 +1,3 Aava Kipinä JoensKa DNS Reetta Ryynänen PyhäsU DNS P15 Moukari Loppukilpailu 1) Juha Karjunen PyhäsU 43,45 x x 43,45 x 2) Topi Kela JoensKa 29,01 28,93 28,77 29,01 x 3) Aatu Holopainen JoensKa 18,99 17,41 x x 18,99 T15 Moukari Loppukilpailu 1) Janna Huuho PyhäsU 26,15 26,02 26,15 25,59 24,83 Aava Kipinä JoensKa DNS P15 1000m kävely T15 1000m kävely Loppukilpailu 1) Venla Härmä PyhäsU 6.23,07 2) Siiri Luostarinen JoensKa 6.32,33 3) Noora Tiilikainen PyhäsU 6.37,80 Cindy Ahponen PyhäsU DNS P15/T15 4x800m viesti Loppukilpailu 1) Pyhäselän Urheilijat 10.43,89
Lassi Valta, Noora Tiilikainen, Jimi Alastalo, Suvi-Tuulia Puustinen 2) Joensuun Kataja 11.08,44 Tuukka Viinisalo, Siiri Luostarinen, Sakari Vallius, Venla Häkkinen M17 800m Loppukilpailu 1) Niko Hukka JoensKa 2.27,89 2) Jimi Huuho PyhäsU 2.30,93 N17 800m Loppukilpailu 1) Veera Kontkanen JoensKa 2.30,40 2) Iida Pyykönen NurmSe 2.35,04 3) Riikka Jokinen PyhäsU 2.35,06 4) Sini Riikonen JoensKa 2.47,70 Lumi Kärkkäinen JoensKa DNS M17 Seiväs Loppukilpailu 1) Santtu Räsänen JoensKa 380 360 370 380 390 400 xo o xo - xxx 2) Aku Alastalo PyhäsU 190 150 160 170 180 190 200 o xxo o o xxo xxx Milo Kuivalainen PyhäsU 130 130 140 xo xxx N17 Seiväs Loppukilpailu 1) Emilia Kiiski JoensKa 200 160 170 180 190 200 210 xo o o o o xxx Suvituulia Puustinen PyhäsU NH 130 xxx Venla Sallinen JoensKa 130 DNS M17 Keihäs Loppukilpailu 1) Niklas Hyvönen PyhäsU 63,37 56,42 58,07 60,32 63,37 2) Samuel Auvinen JoensKa 45,57 45,57 42,26 39,91 x N17 Keihäs Loppukilpailu 1) Lumi Kärkkäinen JoensKa 37,74 33,89 33,54 36,38 37,74 2) Reetta Ryynänen PyhäsU 29,98 29,98 x 28,10 x Jaana Raassina PyhäsU DNS

AJANKOHTAISTA

Motonet-kuukausikisat 11.10.2018 - Maastojuoksu

Joensuun Kataja järjesti jo ko…

Toimitsijaottelusta vauhtia talvikauden kisoihin

Lauantaina järjestettiin niin …

Synttärisankari - Heidi Nokelainen 28v

Nokelaisen Heidi täytti vuosia…

VIIKKOTIEDOTE VIIKOT 41-43 (9.10.-29.10.2018)

Viikkotiedotteessa kilpailuist…

Synttärisankari - Teemu Poikolainen 26v

Teemu Poikolainen täytteli taa…

KUUKAUSITIEDOTE - LOKAKUU

Kuukausitiedotteessa kilpailui…

Kataja-hölkkä juostiin aurinkoisessa säässä

Kataja-hölkän miesten puolimar…

Kataja-hölkkä juostaan tulevana lauantaina alkaen klo 11.00

Lauantaina Mehtimäen, Linnunla…

VIIKKOTIEDOTE 39 (25.9.-1.10.2018)

Viikkotiedotteessa kilpailuist…

Harri Nissinen seitsemäs Sm-maratonilla

Joutsenossa juostiin Kullervo-…

SM-maraton vuoden viimeinen SM-kilpailu

Lauantaina juostaan Joutsenoss…

Synttärisankari - Jutta Moilanen 19v.

Kestojuoksija Jutta Moilasella…

VIIKKOTIEDOTE 38 (18.9.-24.9.2018)

Viikkotiedotteessa kilpailuist…

Syyskuun Motonet-kuukausikisoissa kaksi piiriennätystä

Ulkoratakauden viimeisissä kuu…

VIIKKOTIEDOTE 37 (11.9.-17.9.2018)

Viikkotiedotteessa kilpailuist…

Katajan miehille pronssia Sm-viestien toiselta päivältä

Katajan urheilijat jatkoivat h…

Hopeaa ja pronssi Katajan Sm-viestien ensimmäisen päivän saldona

Mikkelin Sm-viestien ensimmäin…

Joensuun Kataja usealla joukkueella Mikkelin Sm-viesteihin

Viikonloppuna kisataan Mikkeli…

KUUKAUSITIEDOTE - SYYSKUU

Kuukausitiedotteessa kilpailui…

Synttärisankari - Jaana Sieviläinen 36v

Pituushyppääjä Jaana Sieviläin…

Joensuun Kataja Seuracup-finaalissa 2018

Kuluneena viikonloppuna kilpai…

Joensuun Kataja Seuracupin TERA-sarjan finaalissa

Joensuun Katajan joukkue kisaa…

VIIKKOTIEDOTE 35 (28.8.-3.9.2018)

Viikkotiedotteessa kilpailuist…

Jessica Miettiselle 22-vuotiaiden moniottelun Sm-pronssia

Jessica Miettinen teki tasaise…

Synttärisankari - Samuel Auvinen 17v.

Ratojen liinatukka, Samuel Auv…

Syksyn yleisurheilukouluihin voi nyt ilmoittautua

Tässä vaiheessa ilmoittautumin…

VIIKKOTIEDOTE 34 (21.8.-27.8.2018)

Viikkotiedotteessa kilpailuist…

Nella Voutilaiselle pm-kultaa

Pm-moniottelut käytiin läpi mo…

Pm-moniotteluiden live-tulokset

Live-tulokset löytyvät täältä.

VIIKKOTIEDOTE 33 (14.8.-20.8.2018)

Viikkotiedotteessa kilpailuist…