Seuracupin 1.piirikilpailun päivitetty joukkue

18.06.2019 klo 15.10

Joensuun Katajan joukkue ke 19.6. kilpailuun Joensuun Keskuskentällä.

Tässä valitun joukkueen nimilista.
Meillä on jälleen tällä joukkueella mahdollisuus kerätä n. 13500 pistettä kuten kahtena edellisenäkin vuonna 1. piirisosakilpailuista keräsimme!
Mikäli tuon pistemäärän saamme kasaan olemme vahvasti matkalla syksyn valtakunnalliseen finaalin, joka tänä vuonna on meidän sarjassamme Tuusulassa lauantaina 31.8. Nämä kahden edellisen vuoden mukavat finaalireissumuistot mielessä koitetaan jälleen tänä vuonna joukkueena päästä mukaan finaaliin!

Osa joutuu jälleen tekemään lajin, joka ei ole itselle se ykköslaji mutta olemme katsoneet nämä edustajat lajeihin niin että me saamme seurana mahdollisimman suuren pistesaaliin tällä joukkueella. Itseään vanhemmassa sarjassa saa edustaa mutta siinä sarjassa on pysyttävä koko osakilpailun ajan.

Seuracupissa tärkeää on siis tehdä mahdollisimman hyvä tulos omassa lajissa, kun pisteet kertyvät joukkueelle tulostaulukon mukaan.

Seurasta lasketaan yhteispisteisiin yksi urheilija per laji. Virallisesti saa urheilija osallistua vain yhteen lajiin + viestiin ja siinäkin vain siihen sarjaan, jossa on tehnyt yksilölajin samassa osakilpailussa. Mikäli jossakin lajissa on kaksi tai useampi urheilija seurasta niin paras lasketaan mukaan pisteisiin. 

Erityisen tärkeää on ilmoittaa välittömästi valmennuspäällikkö Jarkolle, mikäli ET pääse osallistumaan, jotta voimme valita uuden edustajan mahdollisimman nopeasti.

 

Seuracupin joukkueen joukkuepalaveri klo 17.00 pääkatsomossa kuuluttamon päässä. Kesto korkeintaan 10min. Mahdollisimman moni paikalle!

 

T11 60m                                        Miina Vatanen, Sanni Lehikoinen, Olivia Kaarto, Mette Oinonen

T11 1000m                                    Noora Hukka

T11 pituus                                     Nuuna Piipponen

T11 kiekko                                    Peppilotta Eronen, Inna Nykyri

T11 4x50m                                    Sanni Lehikoinen, Noora Hukka, Miina Vatanen, Nuuna Piipponen


P11 60m                                        Toivo Takanen

P11 1000m                                    Voitto Voutilainen

P11 Pituus                                     Santtu Piitulainen

P11 kiekko                                    

P11 4x50m                                    Voitto Voutilainen, Veikka Viinisalo, Santtu Piitulainen, Toivo Takanen

 

T13 60m                                        Mimmi Marttinen, Jonna Aalto, Jessica Pappinen

T13 1000m                                    Nella Voutilainen

T13 korkeus                                  Vilma Vatanen

T13 keihäs                                     Kiira Kiiskinen

T13 4x100m                                  Jessica Pappinen, Jonna Aalto, Mimmi Marttinen, Kiira Kiiskinen

 

P13 60m                                       Santeri Kekarainen

P13 1000m                                   Valtteri Mäkelä, Anton Kettunen

P13 korkeus                                  Eeli Mustonen

P13 keihäs                                    Niklas Nykyri, Roope Matveinen

P13 4x100m                                  Santeri Kekarainen, Anton Kettunen, Niklas Nykyri, Eeli Mustonen

 

T15 100m                                      Siiri Nyyssönen

T15 2000m                                    Alina Tikka, Siiri Luostarinen

T15 seiväs                                     Iiris Voutilainen

T15 kuula                                       Aava Kipinä

T15 4x100m                                  Iiris Voutilainen, Oona Rimpilä, Aava Kipinä, Siiri Nyyssönen

 

P15 100m                                      Topi Kela

P15 2000m                                    Ilmari Lehmus

P15 seiväs                                     Topias Mustonen

P15 kuula                                      Aatu Holopainen, Eeli Kinnunen

P15 4x100m                                  Topias Mustonen, Ilmari Lehmus, Aatu Holopainen, Topi Kela

 

N17 200m                                     Nea Immonen, Emilia Kiiski

N17 3-loikka                                 Aada Kokko

N17 kuula                                     Tuuli Kinnunen

 

M17 200m                                     Rasmus Lehikoinen

M17 3-loikka                                  Sakari Vallius

M17 kuula                                     Eetu Paasikivi


Seuracupista enemmän tietä löytyy linkin takaa https://www.yleisurheilu.fi/seuracup/piirikisa/

AJANKOHTAISTA

Kuukausikisoissa aitajuoksua

Tällä kertaa Motonet Kuukausik…

Viikkotiedote 26 (24.6.-1.7.2019)

Viikkotiedotteessa tulevista k…

Seuracupin kuvia

Iina Ihanamäki napsi keskiviik…

Rasmuksen 200 metrin 22,95 Seuracupin parasta antia

Suurin osa Katajan eilispäivän…

Seuracupin tulokset

Seuracupin ensimmäinen piiriki…

Viikkotiedote 25 (17.-24.6.2019)

Viikkotiedotteessa tulevista k…

Seuracup 1. piirikilpailun päivitetty joukkue

Päivitetty joukkueen nimilista…

Kataja pm-viestien menestynein seura

Katajan joukkueet juoksivat 13…

Viikkotiedote 24 (10.-17.6.2019)

Viikkotiedotteessa tulevista k…

Tuloskoontia viime viikolta

Viime viikolla Katajalaisia ur…

Piirinmestaruusviestien aikataulu!

Huomisten Kiihtelysvaarassa ju…

Kuukausikisoissa juostiin viestejä

Tämän päivän Motonet kuukausik…

Piirinmestaruusviestijoukkueet!

Junioreiden joukkueiden tämän …

Kuukausitiedote kesäkuu 2019

Kuukausitiedotteessa kesän ryh…

LÄHITAPIOLAN RIEMUOLYMPIALAISET LAUANTAINA 8.6.

Lauantaina yleisurheilemaan pä…

Samu Mikkonen 800 metrillä 1.51,51

Viime viikolla Katajalaiset kä…

Viikkotiedote 23 (3.-10.6.2019)

Viikkotiedotteessa tulevista k…

Kataja seuraottelun voittoon!

Seuraotteluhistorian ensimmäin…

Seuraottelun joukkue to 30.5. Kuopioon nimetty!

Varmistakaa valmennuspäällikkö…

Viikkotiedote 22 (27.5.-3.6.2019)

Viikonloppuna pidettiin PKO Ga…

Heidi heitti Kultaisen keihään voittoon

Katalaisia kisaili viikonloppu…

Myötätuulinen toinen PKO Games-päivä takana

Toisena PKO Games-kisapäivänä …

PKO GAMES - toisen päivän tulokset

Toisen päivän tulokset ovat ny…

Avauspäivän koontia

Katajan urheilijat napsivat PK…

PKO GAMES - avauspäivän tulokset

PKO Games -kisojen avauspäivän…

Tulospalvelu - PKO GAMES

Viikonlopun PKO Games -kisojen…

PKO Games häämöttää viikonloppuna

Kesä käynnistyy toden teolla l…

Seuraottelujoukkue Kuopioon 30.5!

Joukkue valittu. Edelleen mikä…

Viikkotiedote 21 (20.-27.5.2019)

Viikkotiedotteessa tulevista k…

Aurinkoisissa piirinmestaruusmaastoissa mitalisadetta

17 henkilökohtaista mitalia pi…