Piirinmestaruusviestien joukkueet Kiihtelysvaaraan su 30.8.

27.08.2020

Joensuun Katajan joukkueet piirinmestaruus-, eli pm-viesteihin.

Mikäli olet estynyt viime hetkellä esimerkiksi sairastumisen takia tulemaan juoksemaan ole yhteydessä heti valmennuspäällikkö Jarkkoon 0405700229 tai jarkko.kumpulainen@katajayu.fi niin pyrimme saamaan varajuoksijan paikalle ja välttyisimme siltä että joku ilmoitetuista joukkueista ei pääsisi ollenkaan juoksemaan matkaansa!

Muistakaa poikkeusajan ohjeet, tulet kilpailemaan vain terveenä, huolehdit turvaväleistä ja hygieniasta. Noudatetaan siis viranomaisten ohjeita mitkä ovat olleet koko kesän käytössä.

Järjestämme linja-autokuljetuksen Kiihtelysvaaraan niin että auto lähtee Areenalta klo 9.15 ja auto palaa takaisin Joensuuhun heti kisojen päätyttyä.

Ilmoita valmennuspäällikkö Jarkolle viimeistään pe 28.8. aikana, oletko tulossa linja-autokuljetukseen vai tuletko omalla kyydillä? 

Kilpailuiden aikataulu julkaistaan perjantaina.

M 4x100m Eino Könönen Lauri Hietaharju Joose Paajanen Eetu Paasikivi
         
N 4x400m Aava Kipinä Reetta Ryynänen Venla Häkkinen Veera Häkkinen
         
M17 4x100m Sakari Vallius Rasmus Lehikoinen Aatu Holopainen Miro Tanninen
         
N17 4x100m Veera Häkkinen Riika Tirkkonen Reetta Ryynänen Aava Kipinä
N17 4x100m Venla Häkkinen Jessica Pappinen Venla Simonen Milma Romppanen
         
T15 4x100m Kiira Kiiskinen Olivia Panhelainen Oona Kareinen Jonna Aalto
T15 4x800m Venla Simonen Kiira Kiiskinen Jessica Pappinen Oona Kareinen
T15 4x80m aj. Jonna Aalto Oona Kareinen Venla Simonen Olivia Panhelainen
         
T13 4x100m Nuuna Piipponen Mimmi Marttinen Iiris Voutilainen Vilma Vatanen
T13 4x100m Kerttu Kaihola Nella Voutilainen Mandi Mäkinen Emma Kröger
T13 4x100m Inna Nykyri Tiitu Kosonen Moa Hellberg Iina Räsänen
T13 4x600m Iiris Voutilainen Nella Voutilainen Mandi Mäkinen Mimmi Marttinen
T13 4x600m Vilma Vatanen Kerttu Kaihola Nuuna Piipponen Iina Räsänen
T13 4x60m aj. Iiris Voutilainen Mimmi Marttinen Nella Voutilainen Nuuna Piipponen
T13 4x60m aj. Kerttu Kaihola Mandi Mäkinen Vilma Vatanen Emma Kröger
         
P13 4x100m Otso Nyyssönen Vinski Hynninen Onni Nyyssönen Renne Kankkunen
P13 4x600m Otso Nyyssönen Renne Kankkunen Vinki Hynninen Onni Nyyssönen
P13 4x60m aj. Otso Nyyssönen Renne Kankkunen Vinski Hynninen Onni Nyyssönen
         
P11 4x50m Toivo Takanen Leevi Partanen Santtu Piitulainen Voitto Voutilainen
P11 4x600m Toivo Takanen Toivo Parkkinen Santtu Piitulainen Voitto Voutilainen
         
T11 4x50m Pinja Eskelinen Noora Hukka Mette Oinonen Miina Vatanen
T11 4x600m Mette Oinonen Lotta Peltola Miina Vatanen Noora Hukka
         
T9 4x50m Sara Keränen Mette Fincke Vinka Pyylampi Sanni Lehikoinen
T9 4x50m Eevi Jormanainen Olivia Kaarto Amanda Mononen Liisa Keskisalo
T9 4x400m Sara Keränen Eevi Jormanainen Vinka Pyylampi Sanni Lehikoinen
T9 4x400m Mette Fincke Olivia Kaarto Amanda Mononen Liisa Keskisalo

AJANKOHTAISTA

Viikkotiedote 40 (28.9.-5.10.2020)

Viikkotiedote 39 (21.-28.9.2020)

Viikkotiedote 38 (14.-21.9.2020)

19-vuotiaat naiset SM-viestikultaan Kotkassa!

Kaksi mitalia ja kaksi pistesi…

Viikkotiedote 37 (7.-14.9.2020)

Kataja Seuracup-finaalin voittoon!

C-sarjan finaali Hämeenlinnass…

Seuracupin finaalijoukkueemme Hämeenlinnaan

Sisältää joukkueen nimilistan …

Viikkotiedote 36 (31.8.-7.9.2020)

Poimintoja viikon 35 kisoista,…

Pm-viestien tulokset

Tänään Kiihtelysvaaran kentäll…

Pm-viestien joukkueet Kiihtelysvaaraan su 30.8.

Viikkotiedote 35 (24.-31.8.2020)

19- ja 22-vuotiaiden SM-kisoista kaksi mitalia!

Konsta Hämäläiselle kultaa ja …

Viiden mitalin Kalevan Kisat

Konsta Hämäläinen ja Lassi Ete…

Viikkotiedote 34 (17.-24.8.2020)

Tiedotteessa poimintoja viime …

Syksyn ryhmiin ilmoittautumiseen ohjeita!

Syksyn liikkari- ja yleisurhei…

Viikkotiedote 33 (10.-17.8.2020)

Tiedotteessa poimintoja viime …

Neljä mitalia ja 11 pistesijaa Pedersören 16-17-vuotiaiden SM-kisoista

Siiri Nyyssönen loikki mestari…

Naantalista kaksi mitalia ja kaksi pistesijaa

Isko Kovanen ja Alina Tikka 14…

Seuracupin piirikisan alustava joukkue

Seuracupin piirikisoja pidetää…

Viikkotiedote 32 (3.-10.8.2020)

Tiedotteessa poimintoja viime …

92 mitalia Outokummun huipentumasta

13-vuotiaat mitalirohmuina, Ri…

Viikkotiedote 31 (27.7.-3.8.2020)

Tiedotteessa poimintoja viime …

Viikkotiedote 30 (20.-27.7.2020)

Viikkotiedotteessa tulospoimin…

Viikkotiedote 29 (13.-20.7.2020)

Tiedotteessa menestyspoimintoj…

Kuopiossa vahva Kataja-panos

Kahdeksan kultaa, SM-rajoja ja…

Viikkotiedote 28 (6.-13.7.2020)

Tiedotteessa menestyspoimintoj…

Viikkotiedote 27 (29.6.-6.7.2020)

Tiedotteessa tulospoimintoja v…

Viikkotiedote 26 (22.-29.6.2020)

Tiedotteessa tulospoimintoja v…

Hämäläinen jatkoi ennätysvauhdissa Saarijärvellä

Viikkotiedote 25 (15.-22.6.2020)

Tiedotteessa tulospoimintoja v…