Pm-maantiejuoksut lumisissa olosuhteissa

2.4.2018

Perinteinen Malmijuoksu juostiin lumisissa oloissa. Lumimyrsky loihti aamulla kunnostetulle tielle viiden sentin lumikerroksen ja reittiennätykset jäivät tällä kertaa rikkomatta. Katajan urheilijoille pm-mitaleita tuli kymmenen kappaletta. Neljä kultaa, kolme hopeaa ja kolme pronssia.


Tulokset

M 12 km (pm): 1) Arttu Kärkiö KeitKu 44.15, 2) Jari Mustonen PolvVa 49.09, 3) Lari Parkkinen JoKa 50.01, 4) Tomi Pyylampi JoKa 50.06, 5) Petri Turpeinen JoKa 50.20, 6) Janne Natri JoKa 51.11, 7) Janne Vatanen LipTai 52.19, 8) Ville Vestman Joensuu 52.35, 9) Pasi Fränti JoKa 54.07, 10) Marko Lamminsalo RäKV 54.27, 11) Mika Räisänen Ultra Sisu 56.20, 12) Jarkko Lamminsalo RäKV 58.21

M17 4,5 km (pm): 1) Dennis Moskvin JoKa 17.22, 2) Jimi Huuho PyU 21.18

N 8,5 km (pm): 1) Laura Karkkulainen PyU 34.02, 2) Sari Mäkinen 37.06, 3) Janiina Eronen Joensuu 37.59, 4) Piritta Torsonen Ultra Sisu 41.21

N19 8,5 km (pm): 1) Kaisa Kasurinen PyU 50.22

N17 4,5 km (pm): 1) Riikka Lonkainen JoKa 22.08

P15 4,5 km (pm): 1) Niklas Hyvönen PyU 19.31

T15 4,5 km (pm): 1) Aada Piiroinen JoKa 21.38, 2) Pilvi Turunen TuupU 25.14. Suvi-Tuulia Puustinen PyU DNF, Jasmin Kettunen PyU DNF

P14 4,5 km (pm): 1) Arsi Tietäväinen TohmU 17.29, 2) Ilmari Lehmus JoKa 17.47, 3) Lassi Valta PyU 17.50, 4) Jimi Alastalo PyU 19.55

T14 4,5 km (pm): 1) Cindy Ahponen PyU 19.33, 2) Iida Sallinen PyU 20.39, 3) Siiri Luostarinen JoKa 21.12, 4) Sofia Raatikainen PyU 21.57, 5) Reetta Ryynänen PyU 25.40

P13 4,5 km (pm): 1) Väinö Kontkanen PyU 17.54, 2) Erno Tietäväinen TohmU 18.36, 3) Mico Räty PyU 22.12, 4) Roope Maaninka PyU 24.18

T13 4,5 km (pm): 1) Riikka Jokinen PyU 20.04, 2) Alina Tikka JoKa 21.21, 3) Sara-Sofia Hyvönen PyU 21.29, 4) Eevi Kettunen PolvU 23.53, 5) Sesilia Jolkkonen PolvU 24.00, 6) Aino Eronen JuuanU 25.50

P12 2,6 km (pm): 1) Milo Kuivalainen PyU 11.38, 2) Aku Alastalo PyU 11.58, 3) Elmeri Lonkainen Joensuu 12.48, 4) Ukko Schroderus JoKa 12.53

T12 2,6 km (pm): 1) Aada Rautiainen KiihtU 12.16, 2) Noora Tiilikainen PyU 13.49, 3) Merete Lätti PyU 14.05, 4) Venla Härmä PyU 14.20. Sara Martikainen PyU DNF

P11 2,6 km (pm): 1) Luca Räty PyU 12.42, 2) Eetu Nevalainen Joensuu 13.27

T11 2,6 km (pm): 1) Nella Voutilainen JoKa 12.57, 2) Nea Nousiainen PyU 13.29, 3) Heli Puustinen PyU 13.33

P10 2,6 km (pm): 1) Janne Piipponen PyU 13.52, 2) Niilo Pelli PolvU 14.59, 3) Juuso Tiilikainen PyU 16.56. Aapo Rautiainen KiihtU DNF

T10 2,6 km (pm): 1) Marianne Puustinen PyU 13.10

P9 2,6 km (pm): 1) Lauri Laamanen PyU 14.00, 2) Santtu Piitulainen Joensuu 14.12, 3) Pietu Stenberg PyU 14.40, 4) Arttu Kylmänen PyU 14.44, 5) Voitto Voutilainen JoKa 15.21, 6) Aleksis Kivelä PolvU 15.40, 7) Severi Inkinen PolvU 15.55, 8) Jami Kukkonen JuuanU 17.00

T9 2,6 km (pm): 1) Pinja Stenberg PyU 14.08, 2) Siiri Kontkanen PyU 14.25, 3) Ida-Liina Hyvönen PyU 14.30, 4) Ida Pelli PolvU 15.22, 5) Heini Kuronen PyU 16.59, 6) Inca Räty PyU 17.04

M40 4,5 km: 1) Janne Vihervuori NiemU 17.13, 2) Juha Nisula Joensuu 17.41, 3) Mika Huuho Kitee 17.49, 4) Janne Kivelä LipTai 18.34, 5) Mika Kähkönen Ultra Sisu 19.04

N45 4,5 km: 1) Satu Hyytiäinen Ultra Sisu 20.01

M45 4,5 km: 1) Marko Nyyssönen KarUTri 16.35

N50 4,5 km: 1) Kaija Pyöriäinen JoKa 19.35, 2) Tuula Martiskainen Ultra Sisu 21.57, 3) Mirja Lappalainen Hammaslahti 22.20

M50 4,5 km: 1) Heikki Halonen JuuanJä 16.09, 2) Jari Lemmetty KarUTri 17.31, 3) Eino Hyttinen JuuanJä 17.58, 4) Heikki Puurtinen SavJy 18.08, 5) Juha Nevalainen PolvVa 18.28, 6) Mauri Sivonen JoKa 22.26

N55 4,5 km: 1) Tuija Puhakainen Joensuu 21.34

M55 4,5 km: 1) Taito Jeskanen IlomU 18.55, 2) Mikko Häikiö 19.13, 3) Kari Nevalainen Helsinki Triathlon 24.59, 4) Juhani Ryynänen JuuanU 26.45

N60 4,5 km: 1) Anneli Makkonen RäKV 25.11

M60 4,5 km: 1) Tapani Repo JoKa 19.26, 2) Juhani Kärkkäinen PolvVa 20.50

M65 4,5 km: 1) Leo Sivonen Ultra Sisu 20.00, 2) Arvo Hynynen JuuanU 20.18, 3) Keijo Maksimainen IlomU 20.44, 4) Matti Tanskanen PolvVa 20.57, 5) Raimo Simanainen JuuanU 25.17

M70 4,5 km: 1) Toivo Penttinen JoKa 21.01, 2) Pekka Kolehmainen JoensPyör 27.01, 3) Yrjö Tuovinen JuuanJä 28.23

Kuntosarja 4,5 km: 1) Jiri Karjalainen JoKa 14.48, 2) Annina Walling SavRi 18.53, 3) Arttu Simanainen JoKa 19.05, 4) Kimmo Piipponen Tuupovaara 19.55, 5) Janne Nylander 21.57, 6) Juha Pelli Sotkuman Haka 22.17, 7) Mirva Kukkonen JuuanU 23.43, 8) Aimo Hoffren Espoon Latu 25.30, 9) Sari Karttunen Joensuu 26.16, 10) Mari Kaasinen 26.43

AJANKOHTAISTA

Liikuntaleikkikoulujen kakkosjakson ilmoittautuminen on auki

Joensuun Katajan liikuntaleikk…

Kataja hyvässä vauhdissa Seuracupissa

Seuracupin ensimmäisessä piiri…

VIIKKOTIEDOTE 25 (19.6.-25.6.2018)

Kuukausitiedotteessa kilpailui…

Viikonlopun tulossatoa

Viime viikon loppuviikko oli y…

Motonet-kuukausikisojen tulokset 14.6.2018

Motonet-kuukausikisat käytiin …

VIIKKOTIEDOTE – VKO 24 (12.6.-18.6.2018)

Kuukausitiedotteessa kilpailui…

VIIKKOTIEDOTE 23 (5.6.-11.6.2018)

Kuukausitiedotteessa kilpailui…

Alina Tikka ja Nella Voutilainen ratakävelyn piirinmestareiksi

Torstai-iltana käveltiin Hamma…

KUUKAUSITIEDOTE - KESÄKUU

Kuukausitiedotteessa kilpailui…

VIIKKOTIEDOTE – VKO 22 (29.5.-4.6.2018)

Tiedotteessa kilpailuista, har…

PKO Games, 2. päivän tulokset

PKO Gamesien 2. päivän tulokse…

PKO-Games avattiin rivakasti Seuraottelun värittämänä.

Toukokuun viimeisen viikonlopu…

1. päivän tulokset

Seuraottelun ja PKO Gamesien 1…

PKO Gamesien ja Seuraottelun tulospalvelu

Viikonlopun PKO Gamesien ja Se…

PKO-Gamesin huippulajeina naisten 100m ja miesten pituus

PKO-Games järjestetään kaksipä…

Synttärisankari - Lassi Etelätalo 30v.

Lassikin täytti tuossa kaiken …

VIIKKOTIEDOTE – VKO 21 (22.5.-28.5.2018)

Tiedotteessa kilpailuista, har…

Liperin pm-maastoista Katajalle 15 kultaa

Liperin pm-maastot juostiin no…

Piirinmestaruusmaastot juostaan lauantaina Honkalammella

Honkalampi keräsi viime vuonna…

VIIKKOTIEDOTE – VKO 20 (15.5.-21.5.2018)

Tiedotteessa kilpailuista, har…

Synttärisankari - Arttu Simanainen 18v.

Joensuu Runin valmisteluiden a…

Joensuu Run 2018 tapahtumanjohtajan silmin

Joensuu Run 2018 on takana. Se…

Joensuu MiniRun keräsi satakunta lasta Laulurinteelle

Joensuu MiniRun järjestettiin …

VIIKKOTIEDOTE – VKO 19 (8.5.-14.5.2018)

Tiedotteessa kilpailuista, har…

"Kyllähän se hyvältä voitto tuntuu!" eli Joensuun Kataja SM-maastoissa

Perniö tarjosi oivat puitteet …

Katajan tiimi Sm-maastoissa Perniössä

Maastojuoksujen SM-mitaleista …

Kuukausitiedote - Toukokuu

Kuukausitiedotteessa kilpailui…

Katajalaisten tuloksia viikonlopulta

Viikonloppuna juoksenneltiin v…

VIIKKOTIEDOTE – VKO 17 (24.4.-30.4.2018)

Tiedotteessa kilpailuista, har…

Kesän uudistuneisiin yleisurheilukouluihin voi nyt ilmoittautua

Joensuun Katajan yleisurheiluk…