Pm-huipentuma Outokummussa viikonloppuna

27.7.2018

9-15-vuotiaiden pm-kilpailut käydään Outokummussa. Huipentuma kisaillaan kaksipäiväisenä ja Katajaltakin on lähdössä paljon porukkaa kilpailemaan mitaleista. Huipentumassa on osanottorajoitus vain neljään lajiin, josta syystä joku vahvakin laji saattaa jäädä joltain kisaamatta.

Katajan urheilijat pm-kisoissa:

P9

40m: Toivo Takanen
1000m: Toivo Parkkinen, Voitto Voutilainen
Korkeus: Leevi Partanen, Toivo Takanen
Pituus: Leevi Partanen, Toivo Takanen
Kuula: Toivo Takanen
Moukari: Leevi Partanen, Voitto Voutilainen

T9

40m: Vinka Pyylampi, Mette Oinonen
1000m: Vinka Pyylampi, Peppilotta Eronen, Mette Oinonen, Noora Hukka
Korkeus: Mette Oinonen
Pituus: Mette Oinonen, Peppilotta Eronen, Vinka Pyylampi
Kuula: Vinka Pyylampi

 

P10

60m: Lassi Laine, Leevi Laine
1000m: Lassi Laine, Leevi Laine
60m aidat: Leevi Partanen

 

P11
60m: Samuel Sallinen
1000m: Samuel Sallinen
60m aidat: Topias Mustonen
Korkeus: Luka Myller
Keihäs: Luka Myller, Topias Mustonen

T11
60m: Emma Kröger
1000m: Nella Voutilainen, Noora Hukka
60m aidat: Iiris Voutilainen, Nella Voutilainen
Korkeus: Iiris Voutilainen
Seiväs: Iiris Voutilainen, Nella Voutilainen
Pituus: Emma Kröger
3-loikka: Iiris Voutilainen
Kuula: Emma Kröger
Kiekko: Emma Kröger
Moukari: Nella Voutilainen

P12
60m: Anton Kettunen, Niklas Nykyri, Santeri Kekarainen
200m: Anton Kettunen, Santeri Kekarainen
1000m: Anton Kettunen, Tuukka Viinisalo, Valtteri Mäkelä
60m aidat: Anton Kettunen, Santeri Kekarainen
200m aidat: Santeri Kekarainen
Korkeus: Eeli Mustonen
Seiväs: Eeli Mustonen
Pituus: Niklas Nykyri
Kuula: Eeli Mustonen, Niklas Nykyri
Kiekko: Niklas Nykyri
Keihäs: Eeli Mustonen

T12
60m: Kiira Kiiskinen, Olivia Panhelainen
200m: Kiira Kiiskinen, Olivia Panhelainen
1000m: Pihla Mattila
60m aidat: Venla Simonen
200m aidat: Kiira Kiiskinen, Venla Simonen
Pituus: Iina Hyttinen, Kiira Kiiskinen, Olivia Panhelainen
Kolmiloikka: Iina Hyttinen, Olivia Panhelainen, Venla Simonen
Kiekko: Iina Hyttinen, Venla Simonen’

 

P13
Kolmiloikka: Eeli Kinnunen
Kiekko: Eeli Kinnunen
Moukari: Eeli Kinnunen
Keihäs: Eeli Kinnunen, Janne Oinonen

T13
1000m: Alina Tikka

 

P14
100m: Topi Kela
2000m: Ilmari Lehmus
Pituus: Aatu Holopainen
Kolmiloikka: Aatu Holopainen

T14
100m: Aava Kipinä
2000m: Alina Tikka
80m aidat: Aava Kipinä
Kolmiloikka: Aava Kipinä

 

P15
100m: Rasmus Lehikoinen, Sakari Vallius
300m: Rasmus Lehikoinen
100m aidat: Sakari Vallius
Korkeus: Miro Tanninen
Seiväs: Miro Tanninen
Pituus: Miro Tanninen, Rasmus Lehikoinen, Sakari Vallius
Kolmiloikka: Miro Tanninen, Sakari Vallius
Kuula: Rasmus Lehikoinen

T15
100m: Peppi-Rosa Penttinen
800m: Venla Häkkinen
2000m: Venla Häkkinen
80m aidat: Peppi-Rosa Penttinen
Seiväs: Peppi-Rosa Penttinen
Pituus: Peppi-Rosa Penttinen


AIKATAULU
TULOKSET

AJANKOHTAISTA

VIIKKOTIEDOTE 33 (14.8.-20.8.2018)

Viikkotiedotteessa kilpailuist…

Rasmus Lehikoiselle Sm-pronssia 300 metriltä

SM-kisojen viimeinen päivä ant…

14-17-vuotiaiden SM-kisojen toinen päivä toi ennätyksiä ja pari pistesijaa

SM-kisat jatkuivat Saarijärvel…

Santtu ennätykseensä ja Sm-neloseksi

Päivän kovin oli 17-vuotias Sa…

Viikonloppuna nuorimmat juniorit kilpailevat Sm-kisoissa

Viikonloppu tarjoaa EM-kisojen…

Liikuntaleikkikoulujen kolmosjaksolle voi vielä ilmoittautua!

Elo-syyskuun liikkariryhmiin v…

Synttärisankari - Mika Kotiranta 18v.

Vattulaisen Artun jalanjälkiä …

KUUKAUSITIEDOTE - ELOKUU

Kuukausitiedotteessa kilpailui…

Seuracupin tulokset

Seuracupin toinen piirikisa ki…

Laitilan päätöspäivänä Katajalle kolme Sm-mitalia

Laitilan 19-22-vuotiaiden Sm-k…

Laitilan SM-kisojen toisena päivänä Katajaan pistesijoja

Laitilan toinen päivä antoi od…

LähiTapiolan RiemuOlympialaisissa paljon pieniä urheilijoita

Lauantain keskipäivä vietettii…

Jiri Karjalaiselle pronssia 22-vuotiaiden Sm-kisoista

Ensimmäinen päivä toi yhden mi…

Laitilassa kamppaillaan 19-22-vuotiaiden SM-mitaleista

Laitilan kuusiratainen kenttä …

VIIKKOTIEDOTE 31 (31.7.-6.8.2018)

Viikkotiedotteessa kilpailuist…

Synttärisankari - Samu Mikkonen 22v

Täksi vuodeksi Katajaan siirty…

Vahva meno jatkui myös pm-kisojen toisena päivänä

Toinen päivä Outokummussa kilp…

Katajan urheilijoille 21 pm-kultaa ensimmäiseltä päivältä

Pm-huipentumassa kilvoitellaan…

Pm-huipentuma Outokummussa viikonloppuna

9-15-vuotiaiden pm-kilpailut k…

VIIKKOTIEDOTE 30 (24.7.-30.7.2018)

Viikkotiedotteessa kilpailuist…

Katri Hirvoselle pronssia kiekonheitosta

Jyväskylän Kalevan kisojen pää…

Arttu Vattulainen juoksi kultaa ja Heidi Nokelainen heitti pronssia

Em-rajan kympillä jo juossut A…

Hertta Heikkiselle pronssia 7-ottelusta

Hertta Heikkinen juoksi hienol…

Kalevan kisojen torstaina nähtiin jo täyttä toimintaa

Torstai-iltana tositoimiin pää…

Kalevan kisoissa mukana 15 katajalaista

Jälleen on se aika, kun Suomen…

Synttärisankari - Katri Hirvonen 28v

Hirvosen Katri täytti aika kau…

VIIKKOTIEDOTE 29 (17.7.-23.7.2018)

Viikkotiedotteessa kilpailuist…

Tiistaina jaettiin moniotteluiden pm-mitaleita Kiihtelysvaarassa

Kiihtelysvaara oli näyttämönä,…

VIIKKOTIEDOTE 28 (10.7.-16.7.2018)

Viikkotiedotteessa kilpailuist…

KUUKAUSITIEDOTE - HEINÄKUU

Kuukausitiedotteessa kilpailui…