PKO Games, 2. päivän tulokset

27.5.2018

PKO Games
Joensuun Kataja
27.05.2018

N 200m
Alkuerät, Tuuli: +2,3
1) Hertta Heikkinen JoensKa 25,40
2) Nina Mutanen JoensKa 27,46


N 100m aidat
Alkuerät, Tuuli: +3,2
1) Hertta Heikkinen JoensKa 14,48


P9 40m
Loppukilpailu, Tuuli: +3,2
1) Toivo Takanen JoeK 6,82
2) Eppu Ahvenainen LieksU 7,55
3) Jimi Ahvenainen LieksU 7,72
4) Leevi Partanen JoeK 7,83
5) Paavo Maaninka PyhU 7,85
6) Pietu Stenberg PyhU 8,16
7) Hugo Lasaroff JoensKa 8,42


T9 40m
1) Petra Pennanen HKV 7,03
2) Aada Kauhanen HeYU 7,06
3) Pinja Stenberg PyhU 7,22
4) Siiri Kontkanen PyhU 7,23
5) Krista Martikainen PyhU 7,27
6) Emma Räsänen JoensKa 7,29
7) Jade Nousiainen PyhU 7,39
8) Ida-Liina Hyvönen PyhU 7,58
9) Miina Vatanen JoensKa 7,62
10) Mette Oinonen JoensKa 7,68
Vinka Pyylampi JoensKa DNS

Alkuerät erä 1, Tuuli: +4,5
1) Jade Nousiainen PyhU 7,39
2) Ida-Liina Hyvönen PyhU 7,58
3) Miina Vatanen JoensKa 7,62
4) Mette Oinonen JoensKa 7,68
Vinka Pyylampi JoensKa DNS

Alkuerät erä 2, Tuuli: +3,7
1) Petra Pennanen HKV 7,03
2) Aada Kauhanen HeYU 7,06
3) Pinja Stenberg PyhU 7,22
4) Siiri Kontkanen PyhU 7,23
5) Krista Martikainen PyhU 7,27
6) Emma Räsänen JoensKa 7,29


P9 150m
Loppukilpailu
1) Toivo Takanen JoeK 25,35
2) Aleksis Kivelä PolvijU 28,15
3) Eppu Ahvenainen LieksU 28,55
4) Jimi Ahvenainen LieksU 28,71
5) Pietu Stenberg PyhU 31,33
6) Hugo Lasaroff JoensKa 32,65


T9 150m
1) Aada Kauhanen HeYU 24,89
2) Petra Pennanen HKV 25,19
3) Siiri Kontkanen PyhU 26,38
4) Noora Hukka JoeK 26,39
5) Pinja Stenberg PyhU 26,61
6) Krista Martikainen PyhU 26,77
7) Emma Räsänen JoensKa 27,15
8) Miina Vatanen JoensKa 29,19
9) Mette Oinonen JoensKa 29,59
Vinka Pyylampi JoensKa DNS

Loppukilpailu erä 1
1) Siiri Kontkanen PyhU 26,38
2) Noora Hukka JoeK 26,39
3) Miina Vatanen JoensKa 29,19
4) Mette Oinonen JoensKa 29,59
Vinka Pyylampi JoensKa DNS

Loppukilpailu erä 2
1) Aada Kauhanen HeYU 24,89
2) Petra Pennanen HKV 25,19
3) Pinja Stenberg PyhU 26,61
4) Krista Martikainen PyhU 26,77
5) Emma Räsänen JoensKa 27,15


P9 Korkeus
Loppukilpailu
1) Eppu Ahvenainen LieksU 105
80 85 90 95 100 105 107
o o o o o xxo xx

2) Toivo Takanen JoeK 100
80 85 90 95 100 105
o o o o o xxx

3) Leevi Partanen JoeK 100
80 85 90 95 100 105
o o o o xo xxx

4) Aleksis Kivelä PolvijU 95
80 85 90 95 100
o o o xo xxx

5) Hugo Lasaroff JoensKa 85
80 85 90
o xo xxx

5) Paavo Maaninka PyhU 85
85 90
xo xxx

 

T9 Korkeus
Loppukilpailu
1) Petra Pennanen HKV 100
85 90 95 100
xo o o o

2) Pinja Stenberg PyhU 100
85 90 95 100 105
o o o xo xxx

3) Ida-Liina Hyvönen PyhU 95
80 85 90 95 100
o o o xo xxx

4) Krista Martikainen PyhU 90
80 85 90 95
o o o xx-

5) Mette Oinonen JoensKa 85
80 85 90
o xxo xxx

Miina Vatanen JoensKa NH
80
xxx

 

P9 Keihäs
Loppukilpailu
1) Eppu Ahvenainen LieksU 19,27
15,58 15,71 16,80 19,27

2) Paavo Maaninka PyhU 17,32
10,17 13,67 17,32 x

3) Leevi Partanen JoeK 10,67
x 10,67 7,81 7,50

4) Toivo Takanen JoeK 9,08
x 7,40 8,08 9,08

5) Pietu Stenberg PyhU 8,09
8,09 6,55 7,32 7,93

 

T9 Keihäs
Loppukilpailu
1) Ida-Liina Hyvönen PyhU 14,98
14,98 14,53 13,51 x

2) Petra Pennanen HKV 14,38
12,64 13,43 13,65 14,38

3) Pinja Stenberg PyhU 11,70
9,55 10,78 11,70 11,70

4) Mette Oinonen JoensKa 7,47
7,27 6,95 7,47 6,57

5) Miina Vatanen JoensKa 6,08
5,28 5,15 6,08 4,15

 

P11 150m
1) Elias Vanhanen KuopRei 22,06
2) Oskari Pakarinen PyhU 23,14
3) Topias Juntunen PyhäsU 23,89
4) Renne Kankkunen LipT 24,37
5) Topias Mustonen JoensKa 24,61
6) Aapo Heikkinen LipT 24,87
7) Aleksanteri Sippola LipT 25,79
8) Eelis Härmä PyhäsU 26,24
9) Aapo Rautiainen KiihtU 26,59
10) Luukas Käyhkö JoensKa 26,68

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +2,2
1) Aapo Heikkinen LipT 24,87
2) Aleksanteri Sippola LipT 25,79
3) Eelis Härmä PyhäsU 26,24
4) Aapo Rautiainen KiihtU 26,59
5) Luukas Käyhkö JoensKa 26,68

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +3,1
1) Elias Vanhanen KuopRei 22,06
2) Oskari Pakarinen PyhU 23,14
3) Topias Juntunen PyhäsU 23,89
4) Renne Kankkunen LipT 24,37
5) Topias Mustonen JoensKa 24,61


T11 150m
Loppukilpailu, Tuuli: +2,1
1) Nea Nousiainen PyhU 23,75
2) Melissa Vanhanen KuopRei 23,88
3) Iiris Voutilainen JoensKa 24,84
4) Vilma Vatanen JoensKa 25,40
5) Nella Voutilainen JoensKa 26,09
6) Reeta Pöllänen HeYU 26,77


P11 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +1,9
1) Elias Vanhanen KuopRei 10,63
2) Topias Mustonen JoensKa 11,18
3) Oskari Pakarinen PyhU 11,73
4) Aleksanteri Sippola LipT 11,93
5) Renne Kankkunen LipT 12,31
6) Luukas Käyhkö JoensKa 13,03
7) Eelis Härmä PyhäsU 13,75
Onni Holopainen LipT DNS


T11 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +0,0
1) Iiris Voutilainen JoensKa 11,22
2) Nella Voutilainen JoensKa 12,62
3) Melissa Vanhanen KuopRei 12,73
4) Martta Muuttoranta LipT 13,57
5) Vilma Vatanen JoensKa 13,77


P11 Pituus
Loppukilpailu
1) Elias Vanhanen KuopRei 4,24
4,20 4,15 4,09 4,24

2) Topias Mustonen JoensKa 3,76
3,49 3,75 3,71 3,76

3) Oskari Pakarinen PyhU 3,71
x 3,68 3,71 3,60

4) Aleksanteri Sippola LipT 3,45
3,34 3,41 3,43 3,45

5) Aapo Rautiainen KiihtU 3,42
3,42 3,38 3,34 3,27

6) Roope Matveinen JoensKa 3,41
3,26 3,41 3,36 3,10

7) Eelis Härmä PyhäsU 3,33
3,33 3,25 3,14 2,96

8) Aapo Heikkinen LipT 3,31
3,23 3,16 3,31 x

9) Renne Kankkunen LipT 3,28
3,28 2,89 3,28 2,92

10) Luukas Käyhkö JoensKa 3,24
3,00 3,24 3,01 3,13

 

T11 Pituus
Loppukilpailu
1) Jasmin Huuho PyhU 3,56
3,49 3,45 3,40 3,56

2) Melissa Vanhanen KuopRei 3,56
3,33 3,44 3,34 3,56

3) Vilma Vatanen JoensKa 3,54
3,40 3,54 3,44 3,39

4) Iiris Voutilainen JoensKa 3,38
3,38 3,33 3,24 3,18

5) Nea Nousiainen PyhU 3,30
3,30 3,26 3,23 3,00

6) Nella Voutilainen JoensKa 3,13
3,13 3,00 3,12 3,13

7) Reeta Pöllänen HeYU 2,93
2,80 2,93 2,81 2,58

 

P11 Keihäs
Loppukilpailu
1) Topias Mustonen JoensKa 29,52
29,52 28,43 27,25 25,09

2) Oskari Pakarinen PyhU 23,20
x 23,20 22,22 22,76

3) Roope Matveinen JoensKa 21,99
19,97 20,25 21,93 21,99

4) Luka Myller JoensKa 20,07
15,94 20,07 14,89 13,26

5) Luukas Käyhkö JoensKa 18,91
18,10 18,91 17,20 17,68

6) Eelis Härmä PyhäsU 14,81
11,38 12,06 14,63 14,81

7) Onni Holopainen LipT 13,43
11,34 11,85 8,80 13,43

 

T11 Keihäs
Loppukilpailu
1) Heli Puustinen PyhäsU 13,86
12,93 13,86 13,79 11,44

2) Vilma Vatanen JoensKa 12,37
11,86 10,27 11,45 12,37

3) Nella Voutilainen JoensKa 12,06
12,06 11,02 11,27 11,46

4) Iiris Voutilainen JoensKa 11,61
9,63 11,61 8,86 8,37

 

P13 60m
1) Eero Mauro LieU 7,94
2) Roope Maaninka PyhU 8,69
3) Santeri Kekarainen JoensKa 8,80
4) Niklas Nykyri JoensKa 9,10
5) Toni Juntunen PyhäsU 9,19
6) Anton Kettunen JoensKa 9,28
7) Eeli Mustonen JoensKa 9,51
8) Eeli Kinnunen JoensKa 9,72
Niilo Käyhkö JoensKa DNS

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,0
1) Anton Kettunen JoensKa 9,28
2) Eeli Mustonen JoensKa 9,51
3) Eeli Kinnunen JoensKa 9,72
Niilo Käyhkö JoensKa DNS

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +1,4
1) Eero Mauro LieU 7,94
2) Roope Maaninka PyhU 8,69
3) Santeri Kekarainen JoensKa 8,80
4) Niklas Nykyri JoensKa 9,10
5) Toni Juntunen PyhäsU 9,19


T13 60m
1) Sara-Sofia Hyvönen PyhU 8,65
2) Aada Heiskanen SavR 8,69
3) Olivia Panhelainen JoensKa 8,81
4) Sara Martikainen PyhU 9,27
5) Kiira Kiiskinen JoensKa 9,47
6) Silja Räsänen HeYU 9,50
7) Enni Heikkinen LipT 9,57
8) Oona Kärkkäinen JoensKa 9,62
9) Venla Simonen JoensKa 9,70
10) Venla Härmä PyhäsU 9,70
11) Aada Rautiainen KiihtU 9,70
12) Suvi-Tuuli Korhonen HeYU 11,37

Alkuerät erä 1, Tuuli: +1,6
1) Sara Martikainen PyhU 9,27
2) Kiira Kiiskinen JoensKa 9,47
3) Venla Simonen JoensKa 9,70
4) Venla Härmä PyhäsU 9,70
5) Aada Rautiainen KiihtU 9,70
6) Suvi-Tuuli Korhonen HeYU 11,37

Alkuerät erä 2, Tuuli: +1,6
1) Sara-Sofia Hyvönen PyhU 8,65
2) Aada Heiskanen SavR 8,69
3) Olivia Panhelainen JoensKa 8,81
4) Silja Räsänen HeYU 9,50
5) Enni Heikkinen LipT 9,57
6) Oona Kärkkäinen JoensKa 9,62


P13 200m
Loppukilpailu, Tuuli: +4,0
1) Eero Mauro LieU 26,98
2) Santeri Kekarainen JoensKa 29,55
3) Toni Juntunen PyhäsU 30,34
4) Niklas Nykyri JoensKa 32,02
5) Eeli Mustonen JoensKa 33,55
6) Niilo Käyhkö JoensKa 33,72
Anton Kettunen JoensKa DNS


T13 200m
Loppukilpailu, Tuuli: +2,2
1) Aada Heiskanen SavR 28,42
2) Olivia Panhelainen JoensKa 29,12
3) Enni Heikkinen LipT 32,14
4) Kiira Kiiskinen JoensKa 32,51
5) Oona Kärkkäinen JoensKa 32,53
6) Aada Rautiainen KiihtU 33,07
7) Venla Simonen JoensKa 34,01
8) Venla Härmä PyhäsU 34,02


P13 Korkeus
Loppukilpailu
1) Eero Mauro LieU 153
135 140 145 150 153 155
o o xo xo xxo xxx

2) Eeli Mustonen JoensKa 140
115 120 125 130 135 140 145
o o o o xo o xxx

3) Roope Maaninka PyhU 140
130 135 140 145
o xxo xo xxx

4) Niklas Nykyri JoensKa 125
105 110 115 120 125 130
o o o o xo xxx

5) Anton Kettunen JoensKa 125
105 110 115 120 125 130
o o o o xxo xxx

6) Santeri Kekarainen JoensKa 110
100 105 110 115
o o o xxx

 

T13 Korkeus
Loppukilpailu
1) Sara-Sofia Hyvönen PyhU 145
125 130 135 140 145 150
o o o o xo xxx

2) Riikka Jokinen PyhäsU 140
120 125 130 135 140 145
o - o o o xxx

3) Noora Tiilikainen PyhäsU 125
115 120 125 130
o o o xxx

3) Sara Martikainen PyhU 125
115 120 125 130
o o o xxx

5) Aada Rautiainen KiihtU 110
95 100 105 110 115
o o o o xxx

 

P13 Kuula
Loppukilpailu
1) Eeli Kinnunen JoensKa 10,64
9,76 10,36 10,64 9,94

2) Eero Mauro LieU 10,31
8,72 9,97 10,31 9,42

3) Roope Maaninka PyhU 9,70
9,30 9,59 9,70 x

4) Niklas Nykyri JoensKa 8,68
8,14 8,09 8,34 8,68

5) Eeli Mustonen JoensKa 8,20
7,51 7,85 8,13 8,20

6) Santeri Kekarainen JoensKa 7,78
6,94 6,77 6,17 7,78

7) Niilo Käyhkö JoensKa 7,59
7,44 7,59 7,52 7,09

8) Anton Kettunen JoensKa 5,91
5,91 5,50 5,71 5,51

 

T13 Kuula
Loppukilpailu
1) Sara-Sofia Hyvönen PyhU 10,01
9,58 10,01 9,72 9,48

2) Elina Valta PyhU 9,76
9,49 9,76 8,97 8,60

3) Silja Räsänen HeYU 8,09
7,99 8,09 7,83 7,88

4) Aada Rautiainen KiihtU 6,96
6,96 6,79 6,43 6,67

5) Venla Härmä PyhäsU 5,90
5,59 5,76 5,79 5,90

6) Suvi-Tuuli Korhonen HeYU 5,64
5,64 5,26 5,37 5,55

7) Venla Simonen JoensKa 5,44
5,44 x 5,22 5,41

Miia Hottinen ImU DNS


T15 80m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +2,6
1) Veera Kauhanen HeYU 12,97
2) Annukka Vainonen IitPy 13,21
3) Emma Halonen SavR 14,64
Peppi-Rosa Penttinen JoensKa DNS
Sofia Raatikainen PyhU DNS


P15 100m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +1,3
1) Matias Ahtinen JoensKa 14,87
2) Sakari Vallius JoensKa 15,70
3) Miro Tanninen JoeK 16,70


P15 1500m esteet
Loppukilpailu
1) Eemeli Katajalaakso KUra 5.01,56
2) Pyry Lahtinen JyväskKU 5.23,59
3) Lassi Valta PyhU 5.26,24
4) Väinö Kontkanen PyhU 5.32,95
5) Anton Kettunen JoensKa 5.52,14


T15 1500m esteet
Loppukilpailu
1) Iiris Helander JyväskKU 5.22,67
2) Emma Hietaranta LappUM 5.25,79
3) Cindy Ahponen PyhU 5.57,95
4) Pilvi Turunen TuupovU 7.01,73


T15 Korkeus
Loppukilpailu
1) Annukka Vainonen IitPy 140
130 135 140 145
o xo o xxx

2) Pilvi Turunen TuupovU 130
115 120 125 130 135
o o xo o xxx

Sofia Raatikainen PyhU


P15 Pituus
Loppukilpailu
1) Niklas Hyvönen PyhU 5,77 +3,8 5,63 +1,1
5,12 5,43 5,77 5,63 5,66 5,42
+2,5 +3,2 +3,8 +1,1 +4,3 +3,3

2) Juha Karjunen PyhU 5,74 +2,5 5,49 +1,7
x x 5,63 5,49 x 5,74
+4,0 +1,7 +2,5

3) Matias Ahtinen JoensKa 5,53 +3,0 5,49 +0,9
5,49 5,49 5,53 5,23 5,13 x
+0,9 +2,2 +3,0 +3,7 +1,7

4) Miro Tanninen JoeK 5,21 +6,3 4,86 +0,5
4,86 x x 4,86 5,13 5,21
+2,8 +0,5 +3,6 +6,3

5) Sakari Vallius JoensKa 4,87 +1,0
4,87 x x 4,85 x x
+1,0 +3,1

 

T15 Pituus
Loppukilpailu
1) Reetta Ryynänen PyhU 4,66 +0,7
x 4,50 4,66 x x x
+3,2 +1,1 +0,7

2) Veera Kauhanen HeYU 4,63 +3,7 4,49 +1,6
4,30 x 4,49 x 4,63 -
+2,0 +3,2 +1,6 +3,7

3) Annukka Vainonen IitPy 4,56 +1,6
4,34 4,31 - 4,50 4,56 4,55
+3,3 +1,3 +1,3 +1,6 +1,4

4) Nelli Ruottinen PyhU 4,32 +1,5
4,25 4,09 4,05 4,22 4,22 4,32
+2,9 +0,6 +1,8 +2,2 +1,4 +1,5

5) Emma Halonen SavR 4,07 -0,3
x 2,20 4,07 x x x
+4,0 -0,3

6) Cindy Ahponen PyhU 4,01 +1,5
3,92 x 4,01 3,81 3,96 -
+3,8 +0,6 +1,5 +0,3 +1,5

Sofia Raatikainen PyhU DNS
Tiia Säde JoensKa DNS


P15 Keihäs
Loppukilpailu
1) Niklas Hyvönen PyhU 62,49
58,72 - 59,79 - 62,49 57,52

2) Juha Karjunen PyhU 47,27
44,21 40,71 42,38 47,27 46,09 -

3) Miro Tanninen JoeK 38,50
38,50 - 35,17 37,77 - -

4) Sakari Vallius JoensKa 38,23
33,21 34,22 38,23 36,93 37,10 38,05

 

T15 Keihäs
Loppukilpailu
1) Annukka Vainonen IitPy 39,93
36,39 37,44 39,93 x 39,21 39,82

2) Minttu Turunen KuopRei 37,36
33,44 36,94 37,13 37,36 36,07 35,91

3) Reetta Ryynänen PyhU 26,38
25,05 26,38 x x 26,04 24,95

4) Cindy Ahponen PyhU 22,38
21,65 20,36 22,38 x x x

Sofia Raatikainen PyhU DNS


M17 300m
Loppukilpailu
1) Rasmus Lehikoinen JoensKa 39,95


N17 300m
Loppukilpailu
1) Emilia Kiiski JoensKa 44,21
2) Lumi Kärkkäinen JoensKa 47,99


N17 100m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +3,2
1) Tanja Kokkonen LappUM 14,06
2) Sofia Lindholm KuivAu 14,42
3) Jonna Voutilainen KuopRei 15,15


M17 2000m esteet
Loppukilpailu
1) Samuel Auvinen JoensKa 6.51,25
Arttu Simanainen JoensKa 6.35,66


N17 2000m esteet
Loppukilpailu
1) Enni Katajalaakso KUra 7.07,60
2) Ella Kainulainen SavonlRie 7.24,00
Emma Katajalaakso KUra DNF


M17 Korkeus
Loppukilpailu
1) Benjamin Oittinen PyhU 180
150 153 156 159 165 170 175 177 180 182
o o - o o o xxo o xxo xxx

 

N17 Korkeus
Loppukilpailu
1) Riina Hassinen PyhU 156
140 145 150 153 156 159
xo xo xxo xo xxo xxx

 

M17 Pituus
Loppukilpailu
1) Jimi Huuho PyhU 5,74 +4,6
5,73 5,59 5,66 5,53 5,65 5,74
+4,7 +3,7 +3,2 +2,8 +3,3 +4,6

2) Richard Liemula KuopRei 5,71 +1,3
5,69 x 5,71 x 5,62 5,63
+2,9 +1,3 +2,1 +2,3

 

N17 Kuula
Loppukilpailu
1) Riia Toivanen JuankKuo 11,34
10,17 10,08 10,76 11,34 x -

2) Tuuli Kinnunen JoensKa 10,89
10,33 9,95 - 10,89 - -

 

N17 Keihäs
Loppukilpailu
1) Nea Roiha ParikkU 40,18
40,18 x 37,24 39,22 x 38,81

2) Riia Toivanen JuankKuo 37,78
37,75 35,81 35,55 x 37,78 37,03

AJANKOHTAISTA

Liikuntaleikkikoulujen kakkosjakson ilmoittautuminen on auki

Joensuun Katajan liikuntaleikk…

Kataja hyvässä vauhdissa Seuracupissa

Seuracupin ensimmäisessä piiri…

VIIKKOTIEDOTE 25 (19.6.-25.6.2018)

Kuukausitiedotteessa kilpailui…

Viikonlopun tulossatoa

Viime viikon loppuviikko oli y…

Motonet-kuukausikisojen tulokset 14.6.2018

Motonet-kuukausikisat käytiin …

VIIKKOTIEDOTE – VKO 24 (12.6.-18.6.2018)

Kuukausitiedotteessa kilpailui…

VIIKKOTIEDOTE 23 (5.6.-11.6.2018)

Kuukausitiedotteessa kilpailui…

Alina Tikka ja Nella Voutilainen ratakävelyn piirinmestareiksi

Torstai-iltana käveltiin Hamma…

KUUKAUSITIEDOTE - KESÄKUU

Kuukausitiedotteessa kilpailui…

VIIKKOTIEDOTE – VKO 22 (29.5.-4.6.2018)

Tiedotteessa kilpailuista, har…

PKO Games, 2. päivän tulokset

PKO Gamesien 2. päivän tulokse…

PKO-Games avattiin rivakasti Seuraottelun värittämänä.

Toukokuun viimeisen viikonlopu…

1. päivän tulokset

Seuraottelun ja PKO Gamesien 1…

PKO Gamesien ja Seuraottelun tulospalvelu

Viikonlopun PKO Gamesien ja Se…

PKO-Gamesin huippulajeina naisten 100m ja miesten pituus

PKO-Games järjestetään kaksipä…

Synttärisankari - Lassi Etelätalo 30v.

Lassikin täytti tuossa kaiken …

VIIKKOTIEDOTE – VKO 21 (22.5.-28.5.2018)

Tiedotteessa kilpailuista, har…

Liperin pm-maastoista Katajalle 15 kultaa

Liperin pm-maastot juostiin no…

Piirinmestaruusmaastot juostaan lauantaina Honkalammella

Honkalampi keräsi viime vuonna…

VIIKKOTIEDOTE – VKO 20 (15.5.-21.5.2018)

Tiedotteessa kilpailuista, har…

Synttärisankari - Arttu Simanainen 18v.

Joensuu Runin valmisteluiden a…

Joensuu Run 2018 tapahtumanjohtajan silmin

Joensuu Run 2018 on takana. Se…

Joensuu MiniRun keräsi satakunta lasta Laulurinteelle

Joensuu MiniRun järjestettiin …

VIIKKOTIEDOTE – VKO 19 (8.5.-14.5.2018)

Tiedotteessa kilpailuista, har…

"Kyllähän se hyvältä voitto tuntuu!" eli Joensuun Kataja SM-maastoissa

Perniö tarjosi oivat puitteet …

Katajan tiimi Sm-maastoissa Perniössä

Maastojuoksujen SM-mitaleista …

Kuukausitiedote - Toukokuu

Kuukausitiedotteessa kilpailui…

Katajalaisten tuloksia viikonlopulta

Viikonloppuna juoksenneltiin v…

VIIKKOTIEDOTE – VKO 17 (24.4.-30.4.2018)

Tiedotteessa kilpailuista, har…

Kesän uudistuneisiin yleisurheilukouluihin voi nyt ilmoittautua

Joensuun Katajan yleisurheiluk…