Piirinmestaruusviestien junioreiden joukkueet!

06.06.2019

Pm-viestit 2019 Kiihtelysvaarassa maanantaina 10.6. klo 17.30 alkaen.

 

Nuorten joukkueet pm-viesteihin, ilmoita valmennuspäällikkö Jarkolle pääsetkö osallistumaan vai et? Samalla ilmoita lähdetkö yhteiskyytiin vai menetkö omalla kyydillä kisoihin?
Seuralta lähtee viesteihin linja-autokyyti Areenan edestä klo 16.00

Kaikkia ei ole keretty tavoittaa ja joukkueet nimilistoineen pitää ilmoittaa huomenna perjantaina niin keretään vielä tekemään muutoksia jos tarvitsee. Alla olevalla listalla on suunnitellut joukkueet mutta ei juoksujärjestyksessä ja mahdollisten poisjääntien vuoksi kokoonpanotkin voi vielä muuttua!

Tänään torstaina Motonet kuukausikisoissa pikaviesti joukkueet voivat olla ja ovatkin osassa sarjoja eri kokoonpanoja kuin alla mainitut!                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    

T9 4x50m          Sanni Lehikoinen, Vinka Pyylampi, Sofi Reijonen, Senni Ryhänen                            
T9 4x400m        Vinka Pyylampi, Sanni Lehikoinen, Sofi Reijonen, Senni Ryhänen
                                                                                                                   
P9 4x50m          Toivo Takanen, Santtu Piitulainen, Veikka Viinisalo, Voitto Voutilainen
P9 4x400m        Voitto Voutilainen, Toivo Takanen, Santtu Piitulainen, Veikka Viinisalo


T11 4x50m        Miina Vatanen, Sohvi Sivonen, Emma Räsänen, Noora Hukka
T11 4x600m      Noora Hukka, Peppilotta Eronen, Mette Oinonen, Vilja Kulla                                      
                        Jenna Leppänen, Linda Mononen, Milla Vaittinen , Saana Martiskainen
                          varalla                 Lotta Peltola

P11 4x50m        Toivo Parkkinen, Leevi Partanen, Lassi Laine, Leevi Laine
                         varalla                 Vilho Pellikka                                 

P11 4x600m      Toivo Parkkinen, Vilho Pellikka, Lassi Laine, Leevi Laine
                         varalla                 Leevi Partanen                              
                                                         

T13 4x100m      Olivia Panhelainen, Mimmi Marttinen, Venla Simonen, Kiira Kiiskinen
                         Jessica Pappinen, Nuuna Piipponen, Jonna Aalto, Iiris Voutilainen
                         Nella Voutilainen, Emma Kröger, Oona Kärkkäinen, Iina Hyttinen
                                                         

T13 4x600m      Kiira Kiiskinen, Iiris Voutilainen, Venla Simonen, Nella Voutilainen
                         
                         Olivia Panhelainen, Nuuna Piipponen, Jessica Pappinen, Pihla Mattila
                         varalla                 Mimmi,Emma, Iina, Oona,

T13 4x60m aj.   Olivia Panhelainen, Venla Simonen, Iiris Voutilainen, Nella Voutilainen
                        varalla                 Kiira Kiiskinen, Oona Kärkkäinen


P13 4x100m      Santeri Kekarainen, Anton Kettunen, Eeli Mustonen, Niklas Nykyri
                         
                        Otso Nyyssönen, Roope Silvonen, Topias Mustonen, Otto Sivonen
                        varalla                Samuel Sallinen, Henri Kaari

P13 4x600m      Anton Kettunen, Otto Sivonen, Santeri Kekarainen, Niklas Nykyri
                         
                        Topias Mustonen, Samuel Sallinen, Eeli Mustonen, Tuukka Viinisalo
                        varalla                 Urho Huttunen   Henri Kaari


P13 4x60m aj.   Santeri Kekarainen, Anton Kettunen, Eeli Mustonen, Topias Mustonen
                       
                        Niklas Nykyri, Otso Nyyssönen, Roope Silvonen, ?


N17 4x100m      Nea Immonen, Emilia Kiiski, Peppi-Rosa Penttinen, Siiri Nyyssönen
                                                         
                         Veera Häkkinen, Veera Kontkanen, Elsi Laakkonen, Venla Häkkinen
                         varalla                 Oona Rimpilä

N17 3x800m      Venla Häkkinen, Veera Kontkanen, Veera Häkkinen                        
                        varalla                 Elsi Laakkonen


M17 4x100m     Rasmus Lehikoinen, Sakari Vallius, Miro Tanninen, Topi Kela
                        varalla                 Aatu Holopainen                                                       

                            
M17 3x800m     Eetu Paasikivi, Ilmari Lehmus, Rasmus Lehikoinen

AJANKOHTAISTA

Kuukausikisoissa aitajuoksua

Tällä kertaa Motonet Kuukausik…

Viikkotiedote 26 (24.6.-1.7.2019)

Viikkotiedotteessa tulevista k…

Seuracupin kuvia

Iina Ihanamäki napsi keskiviik…

Rasmuksen 200 metrin 22,95 Seuracupin parasta antia

Suurin osa Katajan eilispäivän…

Seuracupin tulokset

Seuracupin ensimmäinen piiriki…

Viikkotiedote 25 (17.-24.6.2019)

Viikkotiedotteessa tulevista k…

Seuracup 1. piirikilpailun päivitetty joukkue

Päivitetty joukkueen nimilista…

Kataja pm-viestien menestynein seura

Katajan joukkueet juoksivat 13…

Viikkotiedote 24 (10.-17.6.2019)

Viikkotiedotteessa tulevista k…

Tuloskoontia viime viikolta

Viime viikolla Katajalaisia ur…

Piirinmestaruusviestien aikataulu!

Huomisten Kiihtelysvaarassa ju…

Kuukausikisoissa juostiin viestejä

Tämän päivän Motonet kuukausik…

Piirinmestaruusviestijoukkueet!

Junioreiden joukkueiden tämän …

Kuukausitiedote kesäkuu 2019

Kuukausitiedotteessa kesän ryh…

LÄHITAPIOLAN RIEMUOLYMPIALAISET LAUANTAINA 8.6.

Lauantaina yleisurheilemaan pä…

Samu Mikkonen 800 metrillä 1.51,51

Viime viikolla Katajalaiset kä…

Viikkotiedote 23 (3.-10.6.2019)

Viikkotiedotteessa tulevista k…

Kataja seuraottelun voittoon!

Seuraotteluhistorian ensimmäin…

Seuraottelun joukkue to 30.5. Kuopioon nimetty!

Varmistakaa valmennuspäällikkö…

Viikkotiedote 22 (27.5.-3.6.2019)

Viikonloppuna pidettiin PKO Ga…

Heidi heitti Kultaisen keihään voittoon

Katalaisia kisaili viikonloppu…

Myötätuulinen toinen PKO Games-päivä takana

Toisena PKO Games-kisapäivänä …

PKO GAMES - toisen päivän tulokset

Toisen päivän tulokset ovat ny…

Avauspäivän koontia

Katajan urheilijat napsivat PK…

PKO GAMES - avauspäivän tulokset

PKO Games -kisojen avauspäivän…

Tulospalvelu - PKO GAMES

Viikonlopun PKO Games -kisojen…

PKO Games häämöttää viikonloppuna

Kesä käynnistyy toden teolla l…

Seuraottelujoukkue Kuopioon 30.5!

Joukkue valittu. Edelleen mikä…

Viikkotiedote 21 (20.-27.5.2019)

Viikkotiedotteessa tulevista k…

Aurinkoisissa piirinmestaruusmaastoissa mitalisadetta

17 henkilökohtaista mitalia pi…