Motonet kuukausikisojen tulokset

7.11.2019

Hallikauden ensimmäiset Motonet kuukausikisat kisattiin tänään Joensuu Areenassa. Kisakausi pyörähti käyntiin varsin pirteästi, heti ensimmäisissä kisoissa mukana oli nimittäin 75 kilpailijaa. Lajeina tällä kertaa oli 150 metrin juoksu, pituushyppy sekä kuulantyöntö.

Seuraavan kerran kisaillaan reilun parin viikon päästä Loskahalleissa, silloin kaikilla sarjoilla on neljä lajia. Noissa kisoissa jokaisessa lajissa palkitaan kaikkien sarjojen kolme parasta.

Tulokset:

Motonet kuukausikisat
Joensuu Areena
7.11.2019

M 150m
1) Julian Rauhaniemi SomE 19,40

N 150m
1) Jenni Kivioja IisVi 19,29
2) Venla Häkkinen JoensKa 21,76
3) Riikka Lonkainen JoensKa 23,25

M17 150m
1) Sakari Vallius JoensKa 18,65
2) Otso Heikkinen SotkJy 19,04
3) Eetu Paasikivi JoensKa 19,82

N17 150m
1) Veera Häkkinen JoensKa 21,66
2) Elsi Laakkonen JoensKa 22,83

P15 150m
1) Topi Kela JoensKa 18,21
2) Pietari Sippola LipTai 18,81
3) Aatu Holopainen JoensKa 19,29
4) Jimi Alastalo PyhäsU 20,10
5) Ilmari Lehmus JoensKa 20,81

erä 1
1) Topi Kela JoensKa 18,21
2) Pietari Sippola LipTai 18,81
3) Aatu Holopainen JoensKa 19,29

erä 2
1) Jimi Alastalo PyhäsU 20,10
2) Ilmari Lehmus JoensKa 20,81

T15 150m
1) Tiia Säde JoensKa 21,54
2) Aava Kipinä JoensKa 21,61
3) Aino Pyykkö LieksU 22,35

T15 Kuula
1) Aava Kipinä JoensKa 10,08
8,16 8,80 10,08 8,63

2) Eena Pesonen LipTai 9,21
x x 8,94 9,21

3) Tiia Säde JoensKa 7,45
6,73 6,99 6,59 7,45

4) Sallamari Leskinen LipTai 7,27
7,27 6,92 x 6,61

P13 150m
1) Anton Kettunen JoensKa 21,75
2) Aapo Heikkinen LipTai 22,04
3) Otso Nyyssönen JoensKa 22,23
4) Vinski Hynninen JoensKa 22,51
5) Aleksanteri Sippola LipTai 23,01
6) Eeli Mustonen JoensKa 23,02
7) Topias Mustonen JoensKa 23,26
8) Ilmari Mäenpää 24,91

erä 1
1) Anton Kettunen JoensKa 21,75
2) Aapo Heikkinen LipTai 22,04
3) Topias Mustonen JoensKa 23,26
4) Ilmari Mäenpää JoensKa 24,91

erä 2
1) Otso Nyyssönen JoensKa 22,23
2) Vinski Hynninen JoensKa 22,51
3) Aleksanteri Sippola LipTai 23,01
4) Eeli Mustonen JoensKa 23,02

T13 150m
1) Olivia Panhelainen JoensKa 20,44
2) Jonna Aalto JoensKa 20,94
3) Oona Kareinen TuupovU 21,32
4) Moona Heikkinen SotkJy 22,32
5) Jessica Pappinen JoensKa 22,34
6) Kiira Kiiskinen JoensKa 22,73
7) Sara Martikainen PyhäsU 22,77
8) Aada Rautiainen KiihtU 23,30
9) Elina Ruusuvuori LipTai 23,37
10) Nea Sivonen LipTai 23,48
11) Sonja Purmonen LipTai 24,19
12) Kerttu Kaihola JoensKa 25,27
13) Emma Kröger JoensKa 25,81
14) Iina Hyttinen JoensKa 27,76

erä 1
1) Moona Heikkinen SotkJy 22,32
2) Nea Sivonen LipTai 23,48
3) Sonja Purmonen LipTai 24,19
4) Kerttu Kaihola JoensKa 25,27

erä 2
1) Oona Kareinen TuupovU 21,32
2) Kiira Kiiskinen JoensKa 22,73
3) Aada Rautiainen KiihtU 23,30
4) Elina Ruusuvuori LipTai 23,37

erä 3
1) Olivia Panhelainen JoensKa 20,44
2) Jonna Aalto JoensKa 20,94
3) Jessica Pappinen JoensKa 22,34
Venla Simonen JoensKa DNS

erä 4
1) Sara Martikainen PyhäsU 22,77
2) Emma Kröger JoensKa 25,81
3) Iina Hyttinen JoensKa 27,76

P13 Kuula
1) Eeli Mustonen JoensKa 9,08
9,08 8,68 8,54 8,50

2) Aapo Heikkinen LipTai 8,91
8,48 8,77 8,76 8,91

3) Topias Mustonen JoensKa 8,66
8,09 8,66 x 7,44

4) Roope Matveinen JoensKa 8,21
8,07 8,07 8,21 x

5) Aleksanteri Sippola LipTai 8,11
7,89 8,11 7,68 x

6) Otso Nyyssönen JoensKa 7,92
7,39 7,92 7,75 7,82

T13 Kuula
1) Moona Heikkinen SotkJy 9,85
9,85 8,78 7,48 8,48

2) Aada Rautiainen KiihtU 8,61
7,30 8,16 8,61 8,31

3) Sara Martikainen PyhäsU 7,79
7,54 7,79 7,42 6,32

4) Olivia Panhelainen JoensKa 7,26
6,21 7,26 6,63 7,25

5) Kiira Kiiskinen JoensKa 6,55
6,55 6,02 6,15 6,01

6) Jonna Aalto JoensKa 6,34
5,97 6,28 6,34 5,87

7) Oona Kareinen TuupovU 6,22
6,06 6,22 6,00 5,91

8) Jessica Pappinen JoensKa 6,15
6,15 5,79 5,93 5,88

9) Sonja Purmonen LipTai 6,03
5,43 5,98 6,03 6,02

10) Elina Ruusuvuori LipTai 5,47
5,28 5,42 5,47 5,33

11) Emma Kröger JoensKa 5,19
5,00 5,11 5,19 5,16

12) Kerttu Kaihola JoensKa 5,11
4,53 5,11 4,42 4,97

13) Iina Hyttinen JoensKa 5,09
5,09 4,78 4,80 5,05

P11 150m
1) Renne Kankkunen LipTai 23,05
2) Aapo Rautiainen KiihtU 25,15

T11 150m
1) Nuuna Piipponen JoensKa 22,72
2) Else Lehmus LipTau 24,89
3) Venla Pyykkö LipTai 25,80
4) Miina Vatanen JoensKa 26,06
5) Peppi-Lotta Eronen JoensKa 26,32
6) Veera Kinnunen LipTai 26,35
7) Linda Mononen JoensKa 27,07
8) Sara Sivonen LipTai 27,98
9) Aada Holopainen LipTai 32,93

erä 1
1) Nuuna Piipponen JoensKa 22,72
2) Else Lehmus LipTai 24,89
3) Miina Vatanen JoensKa 26,06
4) Aada Holopainen LipTai 32,93

erä 2
1) Venla Pyykkö LipTai 25,80
2) Veera Kinnunen LipTai 26,35
3) Sara Sivonen LipTai 27,98

erä 3
1) Peppi-Lotta Eronen JoensKa 26,32
2) Linda Mononen JoensKa 27,07

P11 Pituus
1) Aapo Rautiainen KiihtU 3,99
3,85 3,94 3,99 3,93

2) Renne Kankkunen LipTai 3,86
3,57 3,71 3,75 3,86

3) Atro Kärkkäinen LipTai 2,97
2,97 2,61 2,80 2,70

T11 Pituus
1) Nuuna Piipponen JoensKa 4,05
3,68 3,63 4,05 3,95

2) Else Lehmus LipTai 3,52
3,48 x 3,39 3,52

3) Veera Kinnunen LipTai 3,49
3,46 3,49 3,34 3,43

4) Peppilotta Eronen JoensKa 3,42
x 3,42 3,29 3,25

5) Miina Vatanen JoensKa 3,37
3,07 3,37 3,22 3,31

6) Venla Pyykkö LipTai 3,37
x 3,37 3,28 3,13

7) Sara Sivonen LipTai 3,27
3,18 3,24 3,27 3,01

8) Linda Mononen JoensKa 3,15
2,97 3,15 2,97 2,85

9) Aada Holopainen LipTai 2,41
2,17 2,33 2,40 2,41

P9 150m
1) Toivo Takanen JoensKa 22,70
2) Marc Palahi JoensKa 26,56
3) Patrik Hirvonen JoensKa 28,82
4) Hugo Lasaroff JoensKa 29,38

T9 150m
1) Julia Parviainen PyhäsU 25,58
2) Sanni Lehikoinen JoensKa 26,83
3) Vinka Pyylampi JoensKa 27,79
4) Olivia Kaarto JoensKa 28,88
5) Senni Ryhänen JoensKa 28,92
6) Milja Pyykkö LipTai 29,56
7) Liisa Keskisalo JoensKa 30,33
8) Amanda Mononen JoensKa 30,83
9) Kerttu Vatanen LipTai 30,97
10) Helmi Halmepuro JoensKa 31,38
11) Mette Fincke JoensKa 31,93
12) Selma Purmonen LipTai 32,44
13) Neea Hyttinen JoensKa 36,07

erä 1
1) Liisa Keskisalo JoensKa 30,33
2) Kerttu Vatanen LipTai 30,97
3) Mette Fincke JoensKa 31,93
4) Selma Purmonen LipTai 32,44

erä 2
1) Julia Parviainen PyhäsU 25,58
2) Sanni Lehikoinen JoensKa 26,83
3) Olivia Kaarto JoensKa 28,88
4) Milja Pyykkö LipTai 29,56

erä 3
1) Vinka Pyylampi JoensKa 27,79
2) Senni Ryhänen JoensKa 28,92
3) Amanda Mononen JoensKa 30,83

erä 4
1) Helmi Halmepuro JoensKa 31,38
2) Neea Hyttinen JoensKa 36,07

P9 Pituus
1) Toivo Takanen JoensKa 4,05
3,98 4,05 3,50 4,04

2) Aleksis Kivelä PolvijU 3,61
3,57 3,48 3,53 3,61

3) Ate Jokinen LipTai 3,54
x 2,97 3,54 2,48

4) Marc Palahi JoensKa 3,48
3,43 3,41 3,39 3,48

5) Hugo Lasaroff JoensKa 2,90
2,90 2,76 2,69 2,89

6) Patrik Hirvonen JoensKa 2,86
2,83 2,74 2,84 2,86

T9 Pituus
1) Hertta Vatanen LipTai 3,20
2,84 2,93 2,89 3,20

2) Julia Parviainen PyhäsU 3,19
3,19 x 2,98 x

3) Sanni Lehikoinen JoensKa 3,18
3,05 3,18 3,01 3,02

4) Olivia Kaarto JoensKa 3,06
3,06 2,84 2,77 x

5) Senni Ryhänen JoensKa 2,96
2,93 2,85 2,93 2,96

6) Vinka Pyylampi JoensKa 2,96
2,96 2,86 2,72 2,74

7) Milja Pyykkö LipTai 2,87
2,76 2,85 2,74 2,87

8) Liisa Keskisalo JoensKa 2,63
2,62 2,33 2,63 2,51

9) Mette Fincke JoensKa 2,61
2,51 2,27 2,61 2,49

10) Heidi Ruusuvuori LipTai 2,50
1,45 2,50 2,36 2,47

11) Helmi Halmepuro JoensKa 2,50
x 2,50 2,34 2,28

12) Kerttu Vatanen LipTai 2,47
2,25 2,44 2,47 x

13) Amanda Mononen JoensKa 2,44
2,44 2,35 2,41 2,37

14) Selma Purmonen LipTai 2,32
2,08 2,13 2,26 2,32

15) Neea Hyttinen JoensKa 1,72
1,71 1,64 1,62 1,72

AJANKOHTAISTA

Viikkotiedote 40 (28.9.-5.10.2020)

Viikkotiedote 39 (21.-28.9.2020)

Viikkotiedote 38 (14.-21.9.2020)

19-vuotiaat naiset SM-viestikultaan Kotkassa!

Kaksi mitalia ja kaksi pistesi…

Viikkotiedote 37 (7.-14.9.2020)

Kataja Seuracup-finaalin voittoon!

C-sarjan finaali Hämeenlinnass…

Seuracupin finaalijoukkueemme Hämeenlinnaan

Sisältää joukkueen nimilistan …

Viikkotiedote 36 (31.8.-7.9.2020)

Poimintoja viikon 35 kisoista,…

Pm-viestien tulokset

Tänään Kiihtelysvaaran kentäll…

Pm-viestien joukkueet Kiihtelysvaaraan su 30.8.

Viikkotiedote 35 (24.-31.8.2020)

19- ja 22-vuotiaiden SM-kisoista kaksi mitalia!

Konsta Hämäläiselle kultaa ja …

Viiden mitalin Kalevan Kisat

Konsta Hämäläinen ja Lassi Ete…

Viikkotiedote 34 (17.-24.8.2020)

Tiedotteessa poimintoja viime …

Syksyn ryhmiin ilmoittautumiseen ohjeita!

Syksyn liikkari- ja yleisurhei…

Viikkotiedote 33 (10.-17.8.2020)

Tiedotteessa poimintoja viime …

Neljä mitalia ja 11 pistesijaa Pedersören 16-17-vuotiaiden SM-kisoista

Siiri Nyyssönen loikki mestari…

Naantalista kaksi mitalia ja kaksi pistesijaa

Isko Kovanen ja Alina Tikka 14…

Seuracupin piirikisan alustava joukkue

Seuracupin piirikisoja pidetää…

Viikkotiedote 32 (3.-10.8.2020)

Tiedotteessa poimintoja viime …

92 mitalia Outokummun huipentumasta

13-vuotiaat mitalirohmuina, Ri…

Viikkotiedote 31 (27.7.-3.8.2020)

Tiedotteessa poimintoja viime …

Viikkotiedote 30 (20.-27.7.2020)

Viikkotiedotteessa tulospoimin…

Viikkotiedote 29 (13.-20.7.2020)

Tiedotteessa menestyspoimintoj…

Kuopiossa vahva Kataja-panos

Kahdeksan kultaa, SM-rajoja ja…

Viikkotiedote 28 (6.-13.7.2020)

Tiedotteessa menestyspoimintoj…

Viikkotiedote 27 (29.6.-6.7.2020)

Tiedotteessa tulospoimintoja v…

Viikkotiedote 26 (22.-29.6.2020)

Tiedotteessa tulospoimintoja v…

Hämäläinen jatkoi ennätysvauhdissa Saarijärvellä

Viikkotiedote 25 (15.-22.6.2020)

Tiedotteessa tulospoimintoja v…