Motonet-kuukausikisojen tulokset 14.6.2018

14.6.2018

Motonet-kuukausikisat käytiin lämpimässä säässä Keskuskentällä. Mukana oli tällä kertaa myös vierailijoita Joensuun Mailan junioreista.

  T/P11 Kiekko (600g) Seura 1 2 3 4 Tulos        
1 Aapo Rautiainen KiihtU 13,15 16,95 16,37 x 16,95        
2 Luka Myller JoensKa x x 15,43 14,27 15,43        
3 Roope Matveinen JoensKa 15,07 12,30 14,79 x 15,07        
4 Emma Kröger JoensKa x 10,46 9,94 11,36 11,36        
5 Vilma Vatanen JoensKa 9,28 7,84 6,94 9,58 9,58        
6 Nanna Holopainen JoensKa x x 6,29 5,48 6,29        
                       
  P13 Kiekko (750g) Seura 1 2 3 4 Tulos        
1 Niklas Nykyri JoensKa 31,37 29,86 x x 31,37        
                       
  T13 keihäs Seura 1 2 3 4 Tulos        
1 Ira Hirvonen OutokPa 33,47 36,19 34,73 35,20 35,20        
2 Sara-Sofia Hyvönen PyU 30,35 28,59 29,43 27,88 27,88        
3 Nella Voutilainen JoensKa 10,85 11,37 10,05 9,02 9,02        
4 Iina Hyttinen JoensKa 9,18 10,28 9,78 6,38 6,38        
                       
  P13 keihäs Seura 1 2 3 4 Tulos        
1 Janne Oinonen JoensKa 46,49 47,57 48,02 45,83 48,02        
2 Eepi Kosunen JoMa 27,47 21,04 x 19,43 27,47        
3 Anton Tallus JoMa 20,11 23,40 18,17 18,84 23,40        
4 Reko Tanninen JoMa 19,81 21,51 22,88 20,54 22,88        
5 Mikael Virkkala JoMa 17,14 16,10 x 20,82 20,82        
6 Miika Pesonen JoMa 18,42 x 17,07 19,97 19,97        
7 Pekka Pakarinen JoMa 15,66 17,90 13,84 11,66 17,90        
8 Eeli Niemeläinen JoMa 16,67 17,47 17,87 16,78 17,87        
9 Ukko Schroderus JoensKa x 17,80 17,60 17,55 17,80        
10 Nuutti Lehikoinen JoMa 15,35 x 16,40 15,25 16,40        
11 Eemil Kinnunen JoMa 13,92 15,68 13,05 13,35 15,88        
12 Aapo Mononen JoMa 12,17 15,82 x 11,87 15,82        
13 Perttu Hellberg JoMa 12,64 x 13,69 15,56 15,56        
14 Anton Kinnunen JoMa 12,25 12,11 13,62 14,63 14,63        
15 Onni Hirvonen JoMa 14,17 x 14,47 11,34 14,47        
16 Otto Davidsson JoMa 14,45 14,00 11,54 14,46 14,46        
17 Eetu Nevalainen JoMa 14,13 x 10,24 12,20 14,13        
18 Eetu Venäläinen JoMa x 13,54 x x 13,54        
19 Otto Puruskainen JoMa x 12,68 12,60 11,37 12,68        
20 Veikko Moilanen JoMa 7,88 8,90 9,64 10,74 10,74        
21 Paavo Korhonen JoMa 9,81 9,35 10,25 9,83 10,25        
22 Eemil Puumalainen JoMa x 8,85 x 4,88 8,85        
                       
  P13 pituus Seura 1   2   3   4   Tulos
1 Niklas Nykyri JoensKa 414 1,7 415 1,3 386 0,0 353 1,7 415
2 Anton Kettunen JoensKa 409 1,5 388 1,7 x 1,1 366 1,7 409
3 Anton Tallus JoMa 375 1,2 380 2,7 x 0,8 223 1,7 380
4 Miika Pesonen JoMa 333 2,7 353 1,9 332 1,8 345 0,8 353
5 Ukko Schroderus JoMa 317 2,5 306 1,8 348 1,5 351 0,2 351
6 Eepi Kosunen JoMa 346 1,3 329 1,5 257 1,2 330 1,4 346
7 Eemil Kinnunen JoMa 333 2,8 317 1,3 321 0,8 294 1,4 333
8 Eetu Venäläinen JoMa 300 1,8 x   310 2,5 326 0,5 326
9 Anton Kinnunen JoMa 316 1,4 316 1,7 303 0,0 320 0,7 320
                       
  T13 pituus Seura 1   2   3   4   Tulos
1 Sara-Sofia Hyvönen PyU 445 1,4 x   x   273 1,1 419
2 Ira Hirvonen OutokPa 369 0,5 363 2,6 320 1,2 351 0,0 369
3 Aada Rautiainen KiihtU 338 2,3 358 1,4 344 2,0 412 1,9 358
4 Aino Eronen JuuU 328 0,9 344 1,8 348 1,5 353 0,2 353
5 Ella Sepponen KiihtU 275 2,0 262 1,7 236 1,2 346 1,6 275
6 Iina Hyttinen JoensKa x   x   328 1,9 345 0,0 273
                       
  P12 pituus Seura 1 2 3 4 Tulos        
1 Nuutti Lehikoinen JoMa 275 267 261 261 375        
2 Mikael Virkkala JoMa 353 364 358 338 364        
3 Onni Hirvonen JoMa 343 342 340 356 356        
4 Otto Puruskainen JoMa 322 326 269 332 332        
5 Reko Tanninen JoMa 317 302 299 330 330        
6 Pekka Pakarinen JoMa 317 311 278 326 326        
7 Veikko Moilanen JoMa 269 310 322 322 322        
8 Eetu Nevalainen JoMa 304 290 298 293 304        
9 Paavo Korhonen JoMa 295 303 296 287 303        
10 Aapo Mononen JoMa 301 299 296 290 301        
11 Otto Davidsson JoMa 290 252 247 258 290        
12 Perttu Hellberg JoMa 289 285 277 279 289        
13 Eeli Niemeläinen JoMa 287 281 277 288 288        
14 Eemil Puumalainen JoMa 269 279 283 248 283        
                       
  P11 pituus Seura 1 2 3 4 Tulos        
1 Toivo Takanen JoensKa 350 323 x x 350        
2 Roope Matveinen JoensKa 337 324 x 333 337        
3 Aapo Rautiainen KiihtU 317 329 320 322 329        
4 Otto Miettinen JoensKa 287 290 320 273 320        
5 Luka Myller JoensKa 300 292 281 295 300        
6 Leevi Partanen JoensKa 291 296 259 265 296        
                       
  T11 pituus Seura 1 2 3 4 Tulos        
1 Emma Kröger JoensKa 309 305 306 313 313        
2 Jenna Leppänen JoensKa 270 280 280 281 281        
3 Vilma Vatanen JoensKa 214 213 216 191 216        
                       
  P9 kuula Seura 1 2 3 Tulos          
1 Aapo Ryynänen JuuU 569 x 513 569          
2 Toivo Takanen JoensKa 484 463 521 521          
3 Leevi Partanen JoensKa 422 448 459 459          
4 Vilho Pellikka JoensKa 436 439 451 451          
5 Jonni Viitaniemi JoensKa 255 405 x 405          
6 Hugo Lasaroff JoensKa 332 345 361 361          
7 Severi Jaatinen JoensKa x 282 261 282          
8 Patrik Hirvonen JoensKa 137 230 192 230          
                       
  T9 kuula Seura 1 2 3 Tulos          
1 Ida-Liina Hyvönen PyU 547 542 579 579          
2 Miina Vatanen JoensKa x 394 357 394          
3 Peppilotta Eronen JoensKa 443 376 334 376          
4 Mette Oinonen JoensKa 282 281 340 340          
5 Josefiina Kauhanen JoensKa 208 178 239 239          
6 Vinka Pyylampi JoensKa 215 225 209 225          
7 Sanni Lehikoinen JoensKa 185 181 205 205          
8 Helmi Halmepuro JoensKa x x 161 161          
                       
  T11 1000m Seura Tulos                
1 Iina Kukkonen JuuU 4.05,16                
2 Emma Kröger JoensKa 4.15,09                
                       
  T13 1000m Seura  Tulos                
1 Aada Rautiainen KiihtU 3.53,60                
2 Moona Kukkonen JuuU 4.07,81                
3 Aino Eronen JuuU 4.09,14                
                       
  T15 800m   Tulos                
1 Sini Riikonen JoensKa 3.02,73                
2 Oona Rimpilä JoensKa 3.17,04                
                       
  T11 60m T:-0,9 Tulos                
1 Iina Kukkonen JuuU 10,16                
2 Nella Voutilainen JoensKa 10,46                
3 Vilma Vatanen JoensKa 10,58                
4 Jenna Leppänen JoensKa 10,81                
5 Nanna Holopainen JoensKa 13,68                
                       
  P11 60m T: 0,0 Tulos                
1 Aapo Rautiainen KiihtU 10,86                
2 Otto Miettinen JoensKa 10,97                
3 Lassi Laine JoensKa 11,02                
4 Leevi Laine JoensKa 11,31                
                       
  T15 100m T: -0,9 Tulos                
1 Nea Immonen JoensKa 13,18                
2 Peppi-Rosa Penttinen JoensKa 13,77                
3 Elina Nivajärvi JoensKa 14,02                
4 Sini Riikonen 16v JoensKa 15,60                
                       
  P9 60m T: -1,9 Tulos                
1 Toivo Takanen JoensKa 10,20                
2 Aapo Ryynänen JuuU 10,24                
3 Leevi Partanen JoensKa 11,32                
4 Vilho Pellikka JoensKa 12,13                
5 Severi Jaatinen JoensKa 12,25                
6 Patrik Hirvonen JoensKa 12,42                
7 Jonni Viitaniemi JoensKa 12,85                
8 Hugo Lasaroff JoensKa 12,87                
                       
  T9 60m T:  0,0 Tulos                
1 Ida-Liina Hyvönen PyU 10,70                
2 Miina Vatanen JoensKa 11,34                
3 Mette Oinonen JoensKa 12,12                
4 Peppi-Lotta Eronen JoensKa 12,32                
5 Josefiina Kauhanen JoensKa 12,46                
6 Sanni Lehikoinen JoensKa 12,58                
7 Vinka Pyylampi JoensKa 12,85                
8 Helmi Halmepuro JoensKa 13,55                
                       
  T13 60m T:  -1,6 Tulos                
1 Sara-Sofia Hyvönen PyU 8,88                
2 Aino Eronen JuuU 9,70                
3 Moona Kukkonen JuuU 9,95                
4 Aada Rautiainen KiihtU 10,06                
5 Ella Sepponen KiihtU 11,26                
6 Iina Hyttinen JoensKa 11,32                
                       
  P13 60m kokonaistulokset Tulos                
1 Anton Tallus JoMa 9,70                
2 Mikael Virkkala JoMa 9,87                
3 Onni Hirvonen JoMa 9,95                
4 Ukko Schroderus JoensKa 10,09                
5 Eemil Kinnunen JoMa 10,12                
6 Eepi Kosunen JoMa 10,30                
7 Veikko Moilanen JoMa 10,32                
8 Eetu Venäläinen JoMa 10,46                
9 Anton Kinnunen JoMa 10,47                
10 Aapo Mononen JoMa 10,49                
11 Elmeri Lonkainen JoMa 10,56                
12 Miika Pesonen JoMa 10,62                
13 Otto Puruskainen JoMa 10,71                
14 Reko Tanninen JoMa 10,74                
15 Pekka Pakarinen JoMa 10,87                
16 Eetu Nevalainen JoMa 11,06                
17 Eeli Niemeläinen JoMa 11,13                
18 Eemil Puumalainen JoMa 11,19                
19 Paavo Korhonen JoMa 11,30                
20 Perttu Hellberg JoMa 11,44                
21 Nuutti Lehikoinen JoMa 11,47                
22 Otto Davidsson JoMa 11,89                
                       
  P13 60m 1.erä T:  -1,7 Tulos                
1 Otto Puruskainen JoMa 10,71                
2 Pekka Pakarinen JoMa 10,87                
3 Eeli Niemeläinen JoMa 11,13                
4 Eemil Puumalainen JoMa 11,19                
5 Paavo Korhonen JoMa 11,30                
                       
  P13 60m 2.erä T:  -1,8 Tulos                
1 Mikael Virkkala JoMa 9,87                
2 Onni Hirvonen JoMa 9,95                
3 Aapo Mononen JoMa 10,49                
4 Elmeri Lonkainen JoMa 10,56                
5 Eetu Nevalainen JoMa 11,06                
6 Nuutti Lehikoinen JoMa 11,47                
                       
  P13 60m 3.erä T:  -1,7 Tulos                
1 Anton Tallus JoMa 9,70                
2 Veikko Moilanen JoMa 10,32                
3 Reko Tanninen JoMa 10,74                
4 Perttu Hellberg JoMa 11,44                
5 Otto Davidsson JoMa 11,89                
                       
  P13 60m 4.erä T:  -2,8 Tulos                
1 Ukko Schroderus JoensKa 10,09                
2 Eemil Kinnunen JoMa 10,12                
3 Eepi Kosunen JoMa 10,30                
4 Eetu Venäläinen JoMa 10,46                
5 Anton Kinnunen JoMa 10,47                
6 Miika Pesonen JoMa 10,62                

 

  P13 1000m   Tulos
1 Anton Kettunen JoensKa 3.26,52
2 Mikael Virkkala JoMa 3.44,36
3 Anton Tallus JoMa 3.45,01
4 Miika Pesonen JoMa 3.48,24
5 Ukko Schroderus JoMa 3.58,13
6 Onni Hirvonen JoMa 3.59,54
7 Eemil Kinnunen JoMa 4.00,47
8 Aapo Mononen JoMa 4.04,56
9 Anton Kinnunen JoMa 4.05,06
10 Pekka Pakarinen JoMa 4.09,83
11 Eemil Puumalainen JoMa 4.19,48
12 Eetu Venäläinen JoMa 4.22,57
13 Reko Tanninen JoMa 4.23,31
14 Perttu Hellberg JoMa 4.35,35
15 Eepi Kosunen JoMa 4.36,36
16 Nuutti Lehikoinen JoMa 4.46,33
17 Paavo Korhonen JoMa 4.51,39
18 Otto Puruskainen JoMa 5.11,90
19 Veikko Moilanen JoMa 5.14,37
20 Eeli Niemeläinen JoMa 5.27,08
21 Otto Davidsson JoMa 5.34,70

AJANKOHTAISTA

Synttärisankari - Jutta Moilanen 19v.

Kestojuoksija Jutta Moilasella…

VIIKKOTIEDOTE 38 (18.9.-24.9.2018)

Viikkotiedotteessa kilpailuist…

Syyskuun Motonet-kuukausikisoissa kaksi piiriennätystä

Ulkoratakauden viimeisissä kuu…

VIIKKOTIEDOTE 37 (11.9.-17.9.2018)

Viikkotiedotteessa kilpailuist…

Katajan miehille pronssia Sm-viestien toiselta päivältä

Katajan urheilijat jatkoivat h…

Hopeaa ja pronssi Katajan Sm-viestien ensimmäisen päivän saldona

Mikkelin Sm-viestien ensimmäin…

Joensuun Kataja usealla joukkueella Mikkelin Sm-viesteihin

Viikonloppuna kisataan Mikkeli…

KUUKAUSITIEDOTE - SYYSKUU

Kuukausitiedotteessa kilpailui…

Synttärisankari - Jaana Sieviläinen 36v

Pituushyppääjä Jaana Sieviläin…

Joensuun Kataja Seuracup-finaalissa 2018

Kuluneena viikonloppuna kilpai…

Joensuun Kataja Seuracupin TERA-sarjan finaalissa

Joensuun Katajan joukkue kisaa…

VIIKKOTIEDOTE 35 (28.8.-3.9.2018)

Viikkotiedotteessa kilpailuist…

Jessica Miettiselle 22-vuotiaiden moniottelun Sm-pronssia

Jessica Miettinen teki tasaise…

Synttärisankari - Samuel Auvinen 17v.

Ratojen liinatukka, Samuel Auv…

Syksyn yleisurheilukouluihin voi nyt ilmoittautua

Tässä vaiheessa ilmoittautumin…

VIIKKOTIEDOTE 34 (21.8.-27.8.2018)

Viikkotiedotteessa kilpailuist…

Nella Voutilaiselle pm-kultaa

Pm-moniottelut käytiin läpi mo…

Pm-moniotteluiden live-tulokset

Live-tulokset löytyvät täältä.

VIIKKOTIEDOTE 33 (14.8.-20.8.2018)

Viikkotiedotteessa kilpailuist…

Rasmus Lehikoiselle Sm-pronssia 300 metriltä

SM-kisojen viimeinen päivä ant…

14-17-vuotiaiden SM-kisojen toinen päivä toi ennätyksiä ja pari pistesijaa

SM-kisat jatkuivat Saarijärvel…

Santtu ennätykseensä ja Sm-neloseksi

Päivän kovin oli 17-vuotias Sa…

Viikonloppuna nuorimmat juniorit kilpailevat Sm-kisoissa

Viikonloppu tarjoaa EM-kisojen…

Liikuntaleikkikoulujen kolmosjaksolle voi vielä ilmoittautua!

Elo-syyskuun liikkariryhmiin v…

Synttärisankari - Mika Kotiranta 18v.

Vattulaisen Artun jalanjälkiä …

KUUKAUSITIEDOTE - ELOKUU

Kuukausitiedotteessa kilpailui…

Seuracupin tulokset

Seuracupin toinen piirikisa ki…

Laitilan päätöspäivänä Katajalle kolme Sm-mitalia

Laitilan 19-22-vuotiaiden Sm-k…

Laitilan SM-kisojen toisena päivänä Katajaan pistesijoja

Laitilan toinen päivä antoi od…

LähiTapiolan RiemuOlympialaisissa paljon pieniä urheilijoita

Lauantain keskipäivä vietettii…