Motonet-kuukausikisat 6.11.2018 - TULOKSET

6.11.2018

Syyskauden ensimmäiset hallikisat käytiin tiistaina. Hulinaa riitti ja olosuhteet olivat otolliset myös tulevien nuorten SM-hallien toimitsijakoulutukselle.

Motonet-kuukausikisat
Joensuun Kataja
06.11.2018


M Kuula
Loppukilpailu
1) Jani Sippola LipTai 8,07
x 6,80 8,00 8,07 - -


P9 150m
1) Valtteri Heiskanen JoensKa 25,99
2) Matias Pietarinen LipTai 26,48
3) Leevi Partanen JoensKa 26,86
4) Aleksis Kivelä PolvijU 26,92
5) Patrik Hirvonen JoensKa 29,49
6) Severi Jaatinen JoensKa 30,72
7) Hugo Lasaroff JoensKa 31,43

Loppukilpailu erä 1
1) Valtteri Heiskanen JoensKa 25,99
2) Matias Pietarinen LipTai 26,48
3) Severi Jaatinen JoensKa 30,72
4) Hugo Lasaroff JoensKa 31,43

Loppukilpailu erä 2
1) Leevi Partanen JoensKa 26,86
2) Aleksis Kivelä PolvijU 26,92
3) Patrik Hirvonen JoensKa 29,49


T9 150m
1) Ida-Liina Hyvönen PyhäsU 27,19
2) Venla Pyykkö LipTai 28,65
3) Mette Oinonen JoensKa 29,29
4) Sanni Lehikoinen JoensKa 29,30
5) Peppilotta Eronen JoensKa 29,58
6) Senni Ryhänen JoensKa 29,66
7) Linda Mononen JoensKa 29,85
8) Annika Ristola OutokPa 29,91
9) Vinka Pyylampi JoensKa 30,29
10) Olivia Kaarto JoensKa 30,52
11) Milja Pyykkö LipTai 33,21
12) Helmi Halmepuro JoensKa 34,14

Alkuerät erä 1
1) Venla Pyykkö LipTai 28,65
2) Linda Mononen JoensKa 29,85
3) Olivia Kaarto JoensKa 30,52

Alkuerät erä 2
1) Mette Oinonen JoensKa 29,29
2) Annika Ristola OutokPa 29,91
3) Milja Pyykkö LipTai 33,21

Alkuerät erä 3
1) Peppilotta Eronen JoensKa 29,58
2) Helmi Halmepuro JoensKa 34,14

Alkuerät erä 4
1) Ida-Liina Hyvönen PyhäsU 27,19
2) Sanni Lehikoinen JoensKa 29,30
3) Senni Ryhänen JoensKa 29,66
4) Vinka Pyylampi JoensKa 30,29


P9 Pituus
Loppukilpailu
1) Toivo Takanen JoensKa 3,74
3,74 3,73 3,41

2) Matias Pietarinen LipTai 3,47
3,47 3,17 3,35

3) Valtteri Heiskanen JoensKa 3,33
2,88 3,12 3,33

4) Aleksis Kivelä PolvijU 3,20
3,16 3,20 3,07

5) Leevi Partanen JoensKa 3,14
3,04 3,14 3,02

6) Patrik Hirvonen JoensKa 2,91
2,91 2,71 2,64

7) Severi Jaatinen JoensKa 2,76
2,65 2,76 x

8) Hugo Lasaroff JoensKa 2,56
2,56 2,55 2,34

 

T9 Pituus
Loppukilpailu
1) Ida-Liina Hyvönen PyhäsU 2,98
2,74 2,35 2,98

2) Mette Oinonen JoensKa 2,89
2,89 2,78 2,59

3) Venla Pyykkö LipTai 2,84
2,84 2,84 2,80

4) Linda Mononen JoensKa 2,70
2,70 2,57 2,24

5) Sanni Lehikoinen JoensKa 2,69
2,69 2,49 2,39

6) Sara Noponen LipTai 2,62
2,62 2,46 2,54

7) Senni Ryhänen JoensKa 2,61
2,61 2,56 2,54

8) Annika Ristola OutokPa 2,57
2,57 2,44 x

9) Peppilotta Eronen JoensKa 2,51
2,51 2,40 2,47

10) Milja Pyykkö LipTai 2,34
2,34 2,28 2,28

11) Vinka Pyylampi JoensKa 2,31
2,31 2,17 2,20

12) Helmi Halmepuro JoensKa 2,07
2,07 2,03 1,82


P11 150m
1) Ville Keronen OutokPa 24,19
2) Renne Kankkunen LipTai 24,49
3) Aleksanteri Sippola LipTai 25,08
4) Aapo Heikkinen LipTai 25,49
5) Luka Myller JoensKa 28,05

Loppukilpailu erä 1
1) Aleksanteri Sippola LipTai 25,08
2) Aapo Heikkinen LipTai 25,49

Loppukilpailu erä 2
1) Ville Keronen OutokPa 24,19
2) Renne Kankkunen LipTai 24,49
3) Luka Myller JoensKa 28,05


T11 150m
1) Elina Likhanova LipTai 23,64
2) Iiris Voutilainen JoensKa 24,74
3) Nuuna Piipponen JoensKa 25,06
4) Elina Ruusuvuori LipTai 25,11
5) Nella Voutilainen JoensKa 25,36
6) Venny Ylimartimo JoensKa 26,06
7) Sonja Purmonen LipTai 26,91
8) Kerttu Kaihola JoensKa 27,82

Loppukilpailu erä 1
1) Elina Likhanova LipTai 23,64
2) Iiris Voutilainen JoensKa 24,74
3) Nella Voutilainen JoensKa 25,36
4) Venny Ylimartimo JoensKa 26,06

Loppukilpailu erä 2
1) Nuuna Piipponen JoensKa 25,06
2) Elina Ruusuvuori LipTai 25,11
3) Sonja Purmonen LipTai 26,91
4) Kerttu Kaihola JoensKa 27,82


P11 Pituus
Loppukilpailu
1) Ville Keronen OutokPa 4,01
x 3,91 3,73 4,01

2) Renne Kankkunen LipTai 3,83
3,48 3,47 3,29 3,83

3) Aapo Heikkinen LipTai 3,79
3,52 x 3,79 3,73

4) Aleksanteri Sippola LipTai 3,59
3,59 3,44 x 3,59

5) Roope Matveinen JoensKa 3,23
3,23 3,09 2,89 2,83

6) Luka Myller JoensKa 3,14
3,14 3,10 3,09 3,08


T11 Pituus
Loppukilpailu
1) Elina Likhanova LipTai 3,87
3,83 3,82 3,54 3,87

2) Iiris Voutilainen JoensKa 3,70
3,70 3,57 3,54 3,26

3) Nuuna Piipponen JoensKa 3,66
3,57 3,54 3,11 3,66

4) Venny Ylimartimo JoensKa 3,53
3,53 3,32 3,32 3,14

5) Nella Voutilainen JoensKa 3,44
3,44 3,39 3,35 3,43

6) Elina Ruusuvuori LipTai 3,39
3,39 3,23 3,23 3,10

7) Kerttu Kaihola JoensKa 3,16
3,16 3,13 2,56 3,03

8) Sonja Purmonen LipTai 3,06
3,00 2,94 3,05 3,06


P13 150m
Loppukilpailu
1) Eeli Kinnunen JoensKa 22,75
2) Eeli Mustonen JoensKa 23,05


T13 150m
1) Olivia Panhelainen JoensKa 20,71
2) Sara-Sofia Hyvönen PyhäsU 20,98
3) Inka Salomies JoensKa 23,37
4) Enni Heikkinen LipTai 23,63
5) Oona Kärkkäinen JoensKa 23,86
6) Siri Pakarinen JoensKa 24,00
7) Venla Simonen JoensKa 24,20
8) Venny Ylimartimo JoensKa 25,30
8) Anna Volotinen JoensKa 25,30

Loppukilpailu erä 1
1) Olivia Panhelainen JoensKa 20,71
2) Sara-Sofia Hyvönen PyhäsU 20,98
3) Oona Kärkkäinen JoensKa 23,86

Loppukilpailu erä 2
1) Siri Pakarinen JoensKa 24,00
2) Venny Ylimartimo JoensKa 25,30

Loppukilpailu erä 3
1) Inka Salomies JoensKa 23,37
2) Enni Heikkinen LipTai 23,63
3) Venla Simonen JoensKa 24,20
4) Anna Volotinen JoensKa 25,30


P13 Kuula
Loppukilpailu
1) Eeli Mustonen JoensKa 8,46
8,04 7,69 8,34 8,46 8,36 8,42

2) Aleksanteri Sippola LipTai 7,68
5,56 6,69 7,03 7,11 7,68 6,94


T13 Kuula
Loppukilpailu
1) Sara-Sofia Hyvönen PyhäsU 10,36
9,61 9,82 9,92 10,21 10,16 10,36

2) Eena Pesonen LipTai 6,99
6,64 6,64 6,99 5,96 6,71 6,46

3) Olivia Panhelainen JoensKa 6,81
6,81 6,41 6,41 6,56 6,08 6,12

4) Sallamari Leskinen LipTai 6,60
6,57 6,32 6,07 6,60 6,44 6,38

5) Venla Simonen JoensKa 6,30
5,80 x 6,30 5,59 5,91 6,05

6) Siri Pakarinen JoensKa 6,06
5,65 5,56 5,36 5,82 6,06 -

7) Anna Volotinen JoensKa 5,23
5,23 5,07 4,29 4,95 4,25 -

8) Oona Kärkkäinen JoensKa 5,14
5,10 4,93 4,87 4,83 4,11 5,14

9) Inka Salomies JoensKa 4,94
3,43 3,46 4,51 4,27 4,94 -

10) Iina Hyttinen JoensKa 4,68
4,16 4,45 4,64 4,54 4,68 4,26


P15 150m
1) Rasmus Lehikoinen JoensKa 17,86
2) Akseli Eskelinen LappUM 20,02

T15 150m
1) Venla Häkkinen JoensKa 21,87
2) Aava Kipinä JoensKa 22,31
3) Veera Häkkinen JoensKa 22,44
4) Elsi Laakkonen JoensKa 23,29
5) Johanna Nuutinen JoensKa 25,13
6) Pihla Heikkinen JoensKa 26,96

Loppukilpailu erä 1
1) Veera Häkkinen JoensKa 22,44
2) Elsi Laakkonen JoensKa 23,29
3) Johanna Nuutinen JoensKa 25,13
4) Pihla Heikkinen JoensKa 26,96

Loppukilpailu erä 2
1) Venla Häkkinen JoensKa 21,87
2) Aava Kipinä JoensKa 22,31


P15 Kuula
Loppukilpailu
1) Niklas Hyvönen PyhäsU 14,86
x 14,86 14,24 x x -

2) Miro Tanninen JoensKa 11,65
10,38 x 11,06 11,65 11,02 11,34

3) Rasmus Lehikoinen JoensKa 9,74
9,73 9,74 - - - -

4) Eeli Kinnunen JoensKa 9,23
8,74 8,80 9,01 9,03 9,23 8,98


T15 Kuula
Loppukilpailu
1) Aava Kipinä JoensKa 7,92
7,90 7,92 7,92 - - -

2) Elsi Laakkonen JoensKa 6,90
x 6,59 6,90 6,85 - -

3) Johanna Nuutinen JoensKa 5,69
x 4,67 4,84 5,69 5,45 -

4) Aino Nuutinen JoensKa 4,99
x 4,84 4,99 4,86 4,83 -

5) Veera Häkkinen JoensKa 4,75
4,56 4,27 4,64 4,75 - -

6) Pihla Heikkinen JoensKa 4,07
3,75 4,07 3,77 3,44 - -


N17 150m
1) Veera Holopainen KaavKai 21,58
2) Riikka Lonkainen JoensKa 22,65

AJANKOHTAISTA

VIIKKOTIEDOTE VIIKOT 46 (13.-20.11.2018)

Viikkotiedotteessa harjoitusvu…

Kolmion Kirmaus 10.11.2018 - Tulokset

Syksyn ensimmäinen Kolmion Kir…

Synttärisankari - Hertta ja Jutta Heikkinen 24v

Heikkisen sisarukset täyttivät…

Motonet-kuukausikisat 6.11. - TULOKSET

Syyskauden ensimmäiset halliki…

VIIKKOTIEDOTE - VKO 45 (6.-13.11.2018)

Viikkotiedotteessa kilpailuist…

KUUKAUSITIEDOTE - MARRASKUU

Kuukausitiedotteessa kilpailui…

Motonet-kuukausikisat 11.10.2018 - Maastojuoksu

Joensuun Kataja järjesti jo ko…

Toimitsijaottelusta vauhtia talvikauden kisoihin

Lauantaina järjestettiin niin …

Synttärisankari - Heidi Nokelainen 28v

Nokelaisen Heidi täytti vuosia…

VIIKKOTIEDOTE VIIKOT 41-43 (9.10.-29.10.2018)

Viikkotiedotteessa kilpailuist…

Synttärisankari - Teemu Poikolainen 26v

Teemu Poikolainen täytteli taa…

KUUKAUSITIEDOTE - LOKAKUU

Kuukausitiedotteessa kilpailui…

Kataja-hölkkä juostiin aurinkoisessa säässä

Kataja-hölkän miesten puolimar…

Kataja-hölkkä juostaan tulevana lauantaina alkaen klo 11.00

Lauantaina Mehtimäen, Linnunla…

VIIKKOTIEDOTE 39 (25.9.-1.10.2018)

Viikkotiedotteessa kilpailuist…

Harri Nissinen seitsemäs Sm-maratonilla

Joutsenossa juostiin Kullervo-…

SM-maraton vuoden viimeinen SM-kilpailu

Lauantaina juostaan Joutsenoss…

Synttärisankari - Jutta Moilanen 19v.

Kestojuoksija Jutta Moilasella…

VIIKKOTIEDOTE 38 (18.9.-24.9.2018)

Viikkotiedotteessa kilpailuist…

Syyskuun Motonet-kuukausikisoissa kaksi piiriennätystä

Ulkoratakauden viimeisissä kuu…

VIIKKOTIEDOTE 37 (11.9.-17.9.2018)

Viikkotiedotteessa kilpailuist…

Katajan miehille pronssia Sm-viestien toiselta päivältä

Katajan urheilijat jatkoivat h…

Hopeaa ja pronssi Katajan Sm-viestien ensimmäisen päivän saldona

Mikkelin Sm-viestien ensimmäin…

Joensuun Kataja usealla joukkueella Mikkelin Sm-viesteihin

Viikonloppuna kisataan Mikkeli…

KUUKAUSITIEDOTE - SYYSKUU

Kuukausitiedotteessa kilpailui…

Synttärisankari - Jaana Sieviläinen 36v

Pituushyppääjä Jaana Sieviläin…

Joensuun Kataja Seuracup-finaalissa 2018

Kuluneena viikonloppuna kilpai…

Joensuun Kataja Seuracupin TERA-sarjan finaalissa

Joensuun Katajan joukkue kisaa…

VIIKKOTIEDOTE 35 (28.8.-3.9.2018)

Viikkotiedotteessa kilpailuist…

Jessica Miettiselle 22-vuotiaiden moniottelun Sm-pronssia

Jessica Miettinen teki tasaise…