Motonet-kuukausikisat 28.11.2017 - TULOKSET

28.11.2017

Hallikauden avajaiskisoissa kilpaili yli 80 urheilijaa. Juoksumatkana tällä kertaa ainoastaan 150 metriä. Siellä illan kovinta kyytiä piti Katajan Rasmus Lehikoinen. 


  T9 150m Seura Aika            
                   
  1.erä                
1. Karla Käräjähonka Joensuun Kataja 28,47            
2. Heini Kuronen Pyhäselän Urheilijat 28,62            
3. Josefiina Kauhanen Joensuun Kataja 32,79            
4. Helmi Halmepuro Joensuun Kataja 38,66            
                   
  2.erä                
1. Jenna Leppänen Joensuun Kataja 28,63            
2. Mette Oinonen Joensuun Kataja 29,20            
3. Martta Muuttoranta Liperin Taimi 29,32            
4. Sanni Lehikoinen Joensuun Kataja 30,69            
                   
  3.erä                
1. Venla Pyykkö Liperin Taimi 30,55            
2. Annika Ristola Outokummun Partio 30,97            
3. Vinka Pyylampi Joensuun Kataja 32,07            
                   
  4.erä                
1. Marianne Puustinen Pyhäselän Urheilijat 26,90            
2. Pinja Stenberg Pyhäselän Urheilijat 27,65            
3. Miina Vatanen Joensuun Kataja 29,74            
4. Milla Vaittinen Joensuun Kataja 31,62            
                   
  5.erä                
1. Emma Räsänen Joensuun Kataja 28,64            
2. Minna Puukilainen Joensuun Kataja 30,41            
3. Senni Ryhänen Joensuun Kataja 31,90            
4. Noemi Turakka Joensuun Kataja 32,34            
                   
  6.erä                
1. Iina Piitulainen Joensuun Kataja 28,07            
2. Linda Mononen Joensuun Kataja 32,17            
3. Aada Korkalainen Joensuun Kataja 32,68            
                   
  Kokonaistulokset                
1. Marianne Puustinen Pyhäselän Urheilijat 26,90            
2. Pinja Stenberg Pyhäselän Urheilijat 27,65            
3. Iina Piitulainen Joensuun Kataja 28,07            
4. Karla Käräjähonka Joensuun Kataja 28,47            
5. Heini Kuronen Pyhäselän Urheilijat 28,62            
6. Jenna Leppänen Joensuun Kataja 28,63            
7. Emma Räsänen Joensuun Kataja 28,64            
8. Mette Oinonen Joensuun Kataja 29,20            
9. Martta Muuttoranta Liperin Taimi 29,32            
10. Miina Vatanen Joensuun Kataja 29,74            
11. Minna Puukilainen Joensuun Kataja 30,41            
12. Venla Pyykkö Liperin Taimi 30,55            
13. Sanni Lehikoinen Joensuun Kataja 30,69            
14. Annika Ristola Outokummun Partio 30,97            
15. Milla Vaittinen Joensuun Kataja 31,62            
16. Senni Ryhänen Joensuun Kataja 31,90            
17. Vinka Pyylampi Joensuun Kataja 32,07            
18. Linda Mononen Joensuun Kataja 32,17            
19. Noemi Turakka Joensuun Kataja 32,34            
20. Aada Korkalainen Joensuun Kataja 32,68            
21. Josefiina Kauhanen Joensuun Kataja 32,79            
22. Helmi Halmepuro Joensuun Kataja 38,66            
                   
  P9 150m                
                   
  1.erä                
1. Renne Kankkunen Liperin Taimi 25,65            
2. Eelis Härmä Pyhäselän Urheilijat 26,30            
3. Samuel Ahtinen Joensuun Kataja 28,09            
4. Joona Eriksson Liperin Taimi 28,75            
                   
  2.erä                
1. Leevi Partanen Joensuun Kataja 28,27            
2. Leevi Tanskanen Polvijärven Urheilijat 28,71            
3. Paavo Simonen Joensuun Kataja 33,38            
4. Hugo Lasaroff Joensuun Kataja 36,36            
                   
  3.erä                
1. Lauri Pietarinen Liperin Taimi 29,40            
2. Aleksis Kivelä Liperin Taimi 30,61            
3. Reino Rinkinen Joensuun Kataja 31,92            
4. Patrik Hirvonen Joensuun Kataja 31,94            
                   
  4.erä                
1. Pietu Stenberg Pyhäselän Urheilijat 32,55            
                   
  Kokonaistulokset                
1. Renne Kankkunen Liperin Taimi 25,65            
2. Eelis Härmä Pyhäselän Urheilijat 26,30            
3. Samuel Ahtinen Joensuun Kataja 28,09            
4. Leevi Partanen Joensuun Kataja 28,27            
5. Leevi Tanskanen Polvijärven Urheilijat 28,71            
6. Joona Eriksson Liperin Taimi 28,75            
7. Lauri Pietarinen Liperin Taimi 29,40            
8. Aleksis Kivelä Liperin Taimi 30,61            
9. Reino Rinkinen Joensuun Kataja 31,92            
10. Patrik Hirvonen Joensuun Kataja 31,94            
11. Pietu Stenberg Pyhäselän Urheilijat 32,55            
12. Paavo Simonen Joensuun Kataja 33,38            
13. Hugo Lasaroff Joensuun Kataja 36,36            
                   
  P11 150m                
1. Santeri Kekarainen Joensuun Kataja 21,55            
2. Atte Ikonen Liperin Taimi 24,45            
3. Roope Matveinen Joensuun Kataja 27,74            
4. Luka Myller  Joensuun Kataja 28,04            
                   
1. Veeti Räsänen Joensuun Kataja 23,62            
2. Topias Mustonen Joensuun Kataja 24,30            
3. Aleksanteri Sippola Liperin Taimi 25,59            
4. Veeti Pussinen Joensuun Kataja 27,25            
                   
1. Luukas Karppinen Liperin Taimi 25,75            
2. Luukas Voutilainen Joensuun Kataja 26,82            
3. Kaapo Ikonen Liperin Taimi 27,60            
                   
  Kokonaistulokset                
1. Santeri Kekarainen Joensuun Kataja 21,55            
2. Veeti Räsänen Joensuun Kataja 23,62            
3. Topias Mustonen Joensuun Kataja 24,30            
4. Atte Ikonen Liperin Taimi 24,45            
5. Aleksanteri Sippola Liperin Taimi 25,59            
6. Luukas Karppinen Liperin Taimi 25,75            
7. Luukas Voutilainen Joensuun Kataja 26,82            
8. Veeti Pussinen Joensuun Kataja 27,25            
9. Kaapo Ikonen Liperin Taimi 27,60            
10. Roope Matveinen Joensuun Kataja 27,74            
11. Luka Myller  Joensuun Kataja 28,04            
                   
  T11 150m                
                   
  1.erä                
1. Oona Kärkkäinen Joensuun Kataja 24,20            
2. Venla Härmä Pyhäselän Urheilijat 25,72            
3. Noora Kakkonen Polvijärven Urheilijat 27,16            
4. Iina Hyttinen Joensuun Kataja 28,60            
                   
  2.erä                
1. Olivia Panhelainen Joensuun Kataja 22,52            
2. Kiira Kiiskinen Joensuun Kataja 24,72            
3. Aino Kiiskinen Pyhäselän Urheilijat 24,89            
4. Emma Kröger Joensuun Kataja 27,71            
                   
  3.erä                
1. Venla Simonen Joensuun Kataja 24,61            
2. Lilia Kokkonen Polvijärven Urheilijat 24,75            
3. Julia Sallinen Joensuun Kataja 25,72            
4. Eena Pesonen Liperin Taimi 26,82            
                   
  Kokonaistulokset                
1. Olivia Panhelainen Joensuun Kataja 22,52            
2. Oona Kärkkäinen Joensuun Kataja 24,20            
3. Venla Simonen Joensuun Kataja 24,61            
4. Kiira Kiiskinen Joensuun Kataja 24,72            
5. Lilia Kokkonen Polvijärven Urheilijat 24,75            
6. Aino Kiiskinen Pyhäselän Urheilijat 24,89            
7. Venla Härmä Pyhäselän Urheilijat 25,72            
8. Julia Sallinen Joensuun Kataja 25,72            
9. Eena Pesonen Liperin Taimi 26,82            
10. Noora Kakkonen Polvijärven Urheilijat 27,16            
11. Emma Kröger Joensuun Kataja 27,71            
12. Iina Hyttinen Joensuun Kataja 28,60            
                   
  T13 150m                
                   
  1. erä                
1. Sofia Raatikainen Pyhäselän Urheilijat 20,90            
2. Riikka Jokinen Pyhäselän Urheilijat 22,26            
3. Aava Kipinä Joensuun Kataja 22,81            
4. Enni Heikkinen Liperin Taimi 23,71            
                   
  2. erä                
1. Nelli Ruottinen Pyhäselän Urheilijat 21,98            
2. Tiia Säde Joensuun Kataja 22,09            
                   
  Kokonaistulokset                
1. Sofia Raatikainen Pyhäselän Urheilijat 20,90            
2. Nelli Ruottinen Pyhäselän Urheilijat 21,98            
3. Tiia Säde Joensuun Kataja 22,09            
4. Riikka Jokinen Pyhäselän Urheilijat 22,26            
5. Aava Kipinä Joensuun Kataja 22,81            
6. Enni Heikkinen Liperin Taimi 23,71            
                   
  P13 150m                 
1. Eetu Ikonen Liperin Taimi 23,91            
2. Ville Mäkinen Liperin Taimi 24,40            
3. Joonas Kärkkäinen Joensuun Kataja 24,44            
                   
  T15 150m                
1. Peppi-Rosa Penttinen Joensuun Kataja 21,09            
2. Veera Holopainen Kaavin Kaiku 22,13            
                   
  P15 150m                
1. Rasmus Lehikoinen Joensuun Kataja 18,53            
2. Matias Ahtinen Joensuun Kataja 19,21            
3. Aatu Holopainen Joensuun Kataja 20,63            
4. Sakari Vallius Joensuun Kataja 21,12            
                   
  N17 150m                
1. Jenna Riikonen Joensuun Kataja 20,53            
2. Emilia Kiiski Joensuun Kataja 21,14            
3. Lumi Kärkkäinen Joensuun Kataja 21,98            
4. Riikka Lonkainen Joensuun Kataja 22,40            
                   
  M 150m                
1. Teemu Ruippo Joensuun Kataja 18,55            
                   
                   
  P9 Pituus   1. 2. 3. Tulos      
1. Renne Kankkunen Liperin Taimi 364 340 336 364      
2. Eelis Härmä Pyhäselän Urheilijat 310 303 318 318      
3. Leevi Partanen Joensuun Kataja 308 296 - 308      
4. Samuel Ahtinen Joensuun Kataja x x 288 288      
5. Hugo Lasaroff Joensuun Kataja 286 198 - 286      
6. Reino Rinkinen Joensuun Kataja 278 247 - 278      
7. Leevi Tanskanen Polvijärven Urheilijat 198 259 272 272      
8. Joona Eriksson Liperin Taimi 240 254 265 265      
9. Paavo Simonen Joensuun Kataja 246 222 256 256      
10. Lauri Pietarinen Liperin Taimi 200 245 244 245      
11. Aleksis Kivelä Liperin Taimi 233 222 x 233      
12. Patrik Hirvonen Joensuun Kataja 213 229 - 229      
13. Pietu Stenberg Pyhäselän Urheilijat 189 200 198 200      
                   
                   
  T9 Pituus   1. 2. 3. Tulos      
1. Pinja Stenberg Pyhäselän Urheilijat 329 292 301 329      
2. Milla Vaittinen Joensuun Kataja 327 289 - 327      
3. Nelli Sallinen Joensuun Kataja 315 323 290 323      
4. Emma Räsänen Joensuun Kataja 286 302 - 302      
5. Karla Käräjähonka Joensuun Kataja 301 299 - 301      
6. Iina Piitulainen Joensuun Kataja 281 294 - 294      
7. Martta Muuttoranta Liperin Taimi 285 275 271 285      
8. Jenna Leppänen Joensuun Kataja x 279 - 279      
9. Miina Vatanen Joensuun Kataja 261 278 - 278      
10. Heini Kuronen Pyhäselän Urheilijat x 277 275 277      
11. Marianne Puustinen Pyhäselän Urheilijat x 268 277 277      
12. Mette Oinonen Joensuun Kataja 262 247 - 262      
13. Minna Puukilainen Joensuun Kataja 254 253 - 254      
14. Venla Pyykkö Liperin Taimi 243 251 243 251      
15. Annika Ristola Outokummun Partio 250 226 234 250      
16. Linda Mononen Joensuun Kataja 237 245 - 245      
17. Senni Ryhänen Joensuun Kataja 231 200 - 231      
18. Noemi Turakka Joensuun Kataja 227 198 - 227      
19. Aada Korkalainen Joensuun Kataja 223 213 - 223      
20. Josefiina Kauhanen Joensuun Kataja 221 204 - 221      
21. Vinka Pyylampi Joensuun Kataja 217 211 - 217      
22. Sanni Lehikoinen Joensuun Kataja 206 x - 206      
23. Helmi Halmepuro Joensuun Kataja 139 140 - 140      
                   
                   
  P11 pituus   1. 2. 3. Tulos      
1. Santeri Kekarainen Joensuun Kataja 393 391 429 429      
2. Veeti Räsänen Joensuun Kataja 378 388 387 388      
3. Topias Mustonen Joensuun Kataja x 387 375 387      
4. Aleksanteri Sippola Liperin Taimi 357 345 338 357      
5. Atte Ikonen Liperin Taimi 350 353 344 353      
6. Kaapo Ikonen Liperin Taimi 319 321 334 334      
7. Luukas Karppinen Liperin Taimi 307 327 330 330      
8. Roope Matveinen Joensuun Kataja 325 299 300 325      
9. Luukas Voutilainen Joensuun Kataja 317 317 274 317      
10. Veeti Pussinen Joensuun Kataja 302 226 295 302      
11. Luka Myller Joensuun Kataja 298 275 277 298      
                   
                   
  T11 Pituus   1. 2. 3. Tulos      
1. Oona Kärkkäinen Joensuun Kataja x 368 388 388      
2. Olivia Panhelainen Joensuun Kataja 359 381 387 387      
3. Kiira Kiiskinen Joensuun Kataja 381 377 363 381      
4. Venla Härmä Pyhäselän Urheilijat 349 348 361 361      
5. Aino Kiiskinen Pyhäselän Urheilijat 358 345 327 358      
6. Venla Simonen Joensuun Kataja 354 352 300 354      
7. Lilia Kokkonen Polvijärven Urheilijat 289 321 326 326      
8. Noora Kakkonen Polvijärven Urheilijat 316 306 318 318      
9. Iina Hyttinen Joensuun Kataja 295 307 298 307      
10. Emma Kröger Joensuun Kataja 300 295 285 300      
11. Eena Pesonen Liperin Taimi x 256 x 256      
                   
                   
  T15 korkeus Seura Tulos            
1. Sofia Raatikainen Pyhäselän Urheilijat 155            
2. Tuuli Kinnunen Joensuun Kataja 135            
                   
  P15 korkeus Seura              
1. Rasmus Lehikoinen Joensuun Kataja 150            
2. Matias Ahtinen Joensuun Kataja 150            
3. Sakari Vallius Joensuun Kataja 145            
4. Aatu Holopainen Joensuun Kataja 140            
                   
                   
  P13 kuula Seura 1. 2. 3. 4. Tulos    
1. Eeli Kinnunen Joensuun Kataja 9,55 8,91 9,53 9,47 9,55    
2. Pietari Sippola Liperin Taimi 8,47 8,59 X 8,47 8,59    
3. Joonas Kärkkäinen Joensuun Kataja 5,44 5,60 5,23 6,12 6,12    
                   
  T13 kuula Seura 1. 2. 3. 4. Tulos    
1. Reetta Ryynänen Pyhäselän Urheiljat 8,79 8,63 X 8,70 8,79    
2. Nelli Ruottinen Pyhäselän Urheiljat 7,68 7,49 7,94 7,73 7,94    
                   
  T15 kuula Seura 1 2 3 4 5 6 Tulos
1. Tuuli Kinnunen Joensuun Kataja 10,30 9,94 10,45 x 10,49 10,78 10,78
2. Nea Immonen Joensuun Kataja 8,92 8,12 8,66 9,29 8,76 8,73 9,29

AJANKOHTAISTA

VIIKKOTIEDOTE – VKO 50 (ti 12.12.-ma 18.12.)

Tiedotteessa Tikkarikilpailust…

Kolmion Kirmaus 9.12.2017 - TULOKSET

Kolmas Kolmion Kirmaus juostii…

Synttärisankari - Arttu Vattulainen 26v

Vuoden katajalainen miesyleisu…

VIIKKOTIEDOTE – VKO 49 (ti 5.12.-ma 11.12.)

Tiedotteessa kilpailuista, har…

Loskahallien tulokset

Perinteiset Loskahallit kisail…

Jutta Heikkinen – Joensuun Katajan vuoden yleisurheilija

Joensuun Katajan yleisurheiluj…

KUUKAUSITIEDOTE - JOULUKUU

Kuukausitiedotteessa kilpailui…

Synttärisankari - Jiri Karjalainen 20v.

Jälleen synttärihaastattelu my…

Motonet-kuukausikisat 28.11.2017 - TULOKSET

Hallikauden avajaiskisoissa ki…

VIIKKOTIEDOTE – VKO 48 (ti 28.11.-ma 4.12.)

Tiedotteessa kilpailuista, har…

VIIKKOTIEDOTE – VKO 47 (ti 21.11.-ma 27.11.)

Tiedotteessa kilpailuista, har…

Joensuun Kataja kiersi Kunniakierrosta isolla joukolla

Maanantai-iltana Katajan urhei…

VIIKKOTIEDOTE - VKO 46

Tiedotteessa harjoitusvuoroist…

Kolmion Kirmaus 11.11.2017 - TULOKSET

Toinen Kolmion Kirmaus juostii…

Synttärisankarit - Hertta ja Jutta Heikkinen 23v

Ottelijasiskokset täyttivät vu…

VIIKKOTIEDOTE - VKO 45

Tiedotteessa harjoitusvuoroist…

Kuukausitiedote - Marraskuu

Kuukausitiedotteessa kilpailui…

VIIKKOTIEDOTE - VKO 44

Tiedotteessa vanhempainillasta…

Synttärisankarit - Viivi ja Meri Rantanen 24v.

Rantasen sisarukset Meri ja Vi…

Motonet-kuukausikisat 26.10.2017 - TULOKSET

Perinteinen lokakuun Motonet-k…

VIIKKOTIEDOTE - VKO 43

Tiedotteessa kuukausikisoista,…

Synttärisankari - Jere Pajunen 31v.

Monesti suunnistushommista myö…

Kolmion Kirmaus 14.10.2017

Ensimmäinen Kolmion Kirmaus on…

VIIKKOTIEDOTE - VKO 41-42

Tiedotteessa kuukausikisoista,…

Vanhempainillat viikolla 41

Järjestämme tulevalla viikolla…

Synttärisankari - Heidi Nokelainen 27v.

Heidi Nokelainen pääsee hiukan…

Kuukausitiedote - Lokakuu

Kuukausitiedotteessa kilpailui…

Synttärisankari - Teemu Poikolainen 25v.

Viitasaaren lahja Joensuun kie…

VIIKKOTIEDOTE - VKO 38-39

Tiedotteessa vähän kisoista, h…

Simo-Pekka Fincke viides Sm-maratonilla

Jyväskylässä kilpailtiin marat…