Motonet-kuukausikisat 27.2.2018 - TULOKSET

27.2.2018

Kuukausikisoissa juostiin pika-aitoja ja 300 metriä. Hyppylajeina mukana olivat pituus ja seiväs.

  N17 300m Seura Aika        
1. Emilia Kiiski JoensKa 46,44        
2. Jenna Riikonen JoensKa 46,73        
3. Veera Holopainen KaavKa 47,14        
4. Lumi Kärkkäinen JoensKa 48,00        
5. Sini Riikonen JoensKa 52,89        
               
  T15 300m Seura Aika        
1. Sini Rajaniemi LahdA 43,06        
2. Tiia Säde JoensKa 47,98        
3. Aava Kipinä JoensKa 48,79        
4. Veera Häkkinen JoensKa 52,89        
               
  1.erä            
1. Veera Häkkinen JoensKa 52,89        
2. Aava Kipinä JoensKa 48,79        
3. Tiia Säde JoensKa 47,98        
               
  2.erä            
1. Sini Riikonen (N17) JoensKa 52,89        
2. Sini Rajaniemi LahdA 43,06        
               
  P15 300m Seura Aika        
1. Aleksi Rajaniemi LahdA 39,08        
2. Matias Ahtinen JoensKa 39,76        
3. Topi Kela JoensKa 41,00        
4. Justus Luonela LahdA 41,23        
               
  T13 300m Seura Aika        
1. Riikka Jokinen PyhäsU 48,75        
2. Olivia Panhelainen JoensKa 49,79        
3. Aada Rautiainen KiihtU 55,95        
               
  P13 300m Seura Aika        
1. Santeri Kekarainen JoensKa 47,72        
2. Anton Kettunen JoensKa 49,73        
3. Veeti Räsänen JoensKa 53,98        
4. Tuukka Viinisalo JoensKa 56,99        
               
  T11 300m Seura Aika        
1. Sara Rajaniemi LahdA 55,34        
2. Elina Ruusuvuori LipTai 59,38        
3. Jenna Leppänen JoensKa 1.02,76        
4. Karla Käräjähonka JoensKa DNF        
               
  P11 300m Seura Aika        
1. Topias Mustonen JoensKa 56,00        
2. Valtteri Pokela JoensKa 1.04,04        
3. Roope Matveinen JoensKa 1.06,20        
               
  T9 300m (lähtö kaarelta) Seura Aika        
1. Pinja Stenbeg PyhäsU 1.00,11        
2. Maiju Saraniemi LieksU 1.05,40        
3. Miina Vatanen JoensKa 1.11,17        
4. Minna Puukilainen JoensKa 1.12,55        
5. Vinka Pyylampi JoensKa 1.16,32        
6. Helmi Halmepuro JoensKa 1.30,06        
               
  P9 300m (lähtö kaarelta) Seura Aika        
1. Toivo Takanen JoensKa 59,66        
2. Samuel Ahtinen JoensKa 1.06,12        
3. Aleksis Kivelä PolvijU 1.06,53        
4. Pietu Stenberg PyhäsU 1.11,27        
5. Severi Jaatinen JoensKa 1.13,23        
6. Hugo Lasaroff JoensKa 1.20,05        
               
  P15 60m aidat Seura Aika        
1. Matias Ahtinen JoensKa 8,85        
2. Rasmus Lehikoinen JoensKa 9,09        
3. Sakari Vallius JoensKa 10,05        
               
  T15 60m aidat Seura Aika        
1. Nea Immonen JoensKa 9,04        
2. Peppi-Rosa Penttinen JoensKa 10,08        
3. Aava Kipinä JoensKa 10,96        
4. Tiia Säde JoensKa 11,81        
5. Aada Kokko JoensKa DNF        
               
  T13 pituus Seura 1 2 3 4 Tulos
1. Olivia Panhelainen JoensKa 423 x 417 366 423
2. Riikka Jokinen PyhäsU x 400 310 394 400
3. Sara-Sofia Hyvönen PyhäsU x x x 389 389
4. Kiira Kiiskinen JoensKa 376 347 355 354 376
5. Aada Rautiainen KiihtU 352 348 x 344 352
               
  P13 pituus Seura 1 2 3 4 Tulos
1. Roope Maaninka PyhäsU 418 440 420 413 440
2. Anton Kettunen JoensKa 299 x 419 383 419
3. Jami Kuivalainen JoensKa 371 381 325 349 381
4. Veeti Räsänen JoensKa x 339 161 370 370
5. Santeri Kekarainen JoensKa x x x x x
               
  T11 pituus Seura 1 2 3 4 Tulos
1. Elina Ruusuvuori LipTai 318 302 335 324 335
2. Jenna Leppänen JoensKa 274 293 276 277 293
3. Karla Käräjähonka JoensKa 288 292 290 291 292
               
  P11 pituus Seura 1 2 3 4 Tulos
1. Topias Mustonen JoensKa 385 293 415 397 415
2. Roope Matveinen JoensKa 355 334 335 318 355
3. Aapo Rautiainen KiihtU 267 318 344 335 344
4. Valtteri Pokela JoensKa 311 313 293 304 313
               
  T9 pituus Seura 1 2 3 Tulos  
1. Pinja Stenberg PyhäsU 341 324 339 341  
2. Maiju Saraniemi LieksU 323 323 300 323  
3. Inna Nykyri JoensKa 300 290 269 300  
4. Mette Oinonen JoensKa 278 280 291 291  
5. Senni Ryhänen JoensKa 242 263 241 263  
6. Miina Vatanen JoensKa 261 241 261 261  
7. Orvokki Kosonen JoensKa 237 240 256 256  
8. Josefiina Kauhanen JoensKa 229 235 253 253  
9. Sanni Lehikoinen JoensKa 242 235 253 253  
10. Linda Mononen JoensKa 240 234 228 240  
11. Minna Puukilainen JoensKa 240 240 238 240  
12. Vinka Pyylampi JoensKa 221 x 215 221  
13. Helmi Halmepuro JoensKa 160 217 191 217  
               
  P9 pituus Seura 1 2 3 Tulos  
1. Toivo Takanen JoensKa 347 339 329 347  
2. Samuel Ahtinen JoensKa 292 294 311 311  
3. Aleksis Kivelä PolvijU x 259 269 269  
4. Pietu Stenberg PyhäsU 223 237 245 245  
5. Hugo Lasaroff JoensKa 214 223 214 223  
6. Severi Jaatinen JoensKa 204 192 213 213  
               
  T15 seiväs Seura Tulos        
1. Maija Boren LieksU 280        
2. Aino Pyykkö LieksU 250        
3. Tuuli Saraniemi LieksU 240        
4. Peppi-Rosa Penttinen JoensKa 210        
               
  P15 seiväs Seura Tulos        
1. Rasmus Lehikoinen JoensKa 270        
2. Sakari Vallius JoensKa 250        
3. Matias Ahtinen JoensKa 250        

AJANKOHTAISTA

VIIKKOTIEDOTE VIIKOT 50 (12.-17.12.2018)

Viikkotiedotteessa kilpailuist…

Kolmion Kirmaus 8.12.2018 - Tulokset

Sää nollassa ja luminen, liuka…

KUUKAUSITIEDOTE - JOULUKUU

Kuukausitiedotteessa kilpailui…

Loskahallien tulokset

Loskahallit kisattiin tänään A…

Arttu Vattulainen – Joensuun Katajan vuoden yleisurheilija

Joensuun Katajan yleisurheiluj…

VIIKKOTIEDOTE VIIKOT 48 (27.-3.12.2018)

Viikkotiedotteessa kilpailuist…

Synttärisankari - Jiri Karjalainen 21v

Karjalaisen Jiri täytti 21 vuo…

Synttärisankari - Ville Kamppuri 23v

Keihäsnuorukaisemme Ville Kamp…

VIIKKOTIEDOTE VIIKOT 47 (20.-28.11.2018)

Viikkotiedotteessa kilpailuist…

VIIKKOTIEDOTE VIIKOT 46 (13.-20.11.2018)

Viikkotiedotteessa harjoitusvu…

Kolmion Kirmaus 10.11.2018 - Tulokset

Syksyn ensimmäinen Kolmion Kir…

Synttärisankari - Hertta ja Jutta Heikkinen 24v

Heikkisen sisarukset täyttivät…

Motonet-kuukausikisat 6.11. - TULOKSET

Syyskauden ensimmäiset halliki…

VIIKKOTIEDOTE - VKO 45 (6.-13.11.2018)

Viikkotiedotteessa kilpailuist…

KUUKAUSITIEDOTE - MARRASKUU

Kuukausitiedotteessa kilpailui…

Motonet-kuukausikisat 11.10.2018 - Maastojuoksu

Joensuun Kataja järjesti jo ko…

Toimitsijaottelusta vauhtia talvikauden kisoihin

Lauantaina järjestettiin niin …

Synttärisankari - Heidi Nokelainen 28v

Nokelaisen Heidi täytti vuosia…

VIIKKOTIEDOTE VIIKOT 41-43 (9.10.-29.10.2018)

Viikkotiedotteessa kilpailuist…

Synttärisankari - Teemu Poikolainen 26v

Teemu Poikolainen täytteli taa…

KUUKAUSITIEDOTE - LOKAKUU

Kuukausitiedotteessa kilpailui…

Kataja-hölkkä juostiin aurinkoisessa säässä

Kataja-hölkän miesten puolimar…

Kataja-hölkkä juostaan tulevana lauantaina alkaen klo 11.00

Lauantaina Mehtimäen, Linnunla…

VIIKKOTIEDOTE 39 (25.9.-1.10.2018)

Viikkotiedotteessa kilpailuist…

Harri Nissinen seitsemäs Sm-maratonilla

Joutsenossa juostiin Kullervo-…

SM-maraton vuoden viimeinen SM-kilpailu

Lauantaina juostaan Joutsenoss…

Synttärisankari - Jutta Moilanen 19v.

Kestojuoksija Jutta Moilasella…

VIIKKOTIEDOTE 38 (18.9.-24.9.2018)

Viikkotiedotteessa kilpailuist…

Syyskuun Motonet-kuukausikisoissa kaksi piiriennätystä

Ulkoratakauden viimeisissä kuu…

VIIKKOTIEDOTE 37 (11.9.-17.9.2018)

Viikkotiedotteessa kilpailuist…