Motonet-kuukausikisat 11.10.2018 – maastojuoksun tulokset

11.10.2018

Joensuun Kataja järjesti jo kolmatta vuotta peräkkäin maastojuoksun Pikku kolmiolla. Keli oli hyvä, sillä lämpöä oli 12 astetta, eikä tuulikaan ollut kova. Ja toki nähtiin myös hyviä tuloksia. 15-vuotiaissa niin Ilmari Lehmus kuin Venla Häkkinen juoksivat kovimmat ajat, mitä kolmen vuoden aikana on nähty.


TULOKSET

P7 Maastojuoksu 0,5km

1)   Leevi Aivio                  JoensKa                   2.29              

 

T7 Maastojuoksu 0,5km

1)   Pihla Virjamo                      JoensKa                   2.28              

2)   Liinu Väänänen                  JoensKa                   2.31             

 

P9 Maastojuoksu 1.7km

1)   Toivo Parkkinen                  JoensKa                   7.24              

2)   Valtteri Heiskanen               JoensKa                   7.30             

3)   Severi Jaatinen                  JoensKa                   7.52             

4)   Patrik Hirvonen                  JoensKa                   7.58             

5)   Hugo Lasaroff                    JoensKa                   8.17             

 

T9 Maastojuoksu 1.7km

1)   Noora Hukka                      JoensKa                   6.47             

2)   Linda Mononen                    JoensKa                   7.54             

3)   Mette Oinonen                    JoensKa                   8.09             

4)   Vinka Pyylampi                   JoensKa                   8.33             

5)   Miina Vatanen                    JoensKa                   8.39             

5)   Sanni Lehikoinen                 JoensKa                   8.39             

7)   Helmi Halmepuro                  JoensKa                   10.07            

 

P11 Maastojuoksu 1.7km

1)   Onni Nyyssönen                   SavonlRie                 6.34                     

2)   Jarkko Pulkkinen                 JoensKa                   7.35          

3)   Otso Nyyssönen                   SavonlRie                 7.54        

4)   Luka Myller                      JoensKa                   8.03             

 

T11 Maastojuoksu 1.7km

1)   Iiris Voutilainen                JoensKa                   7.17             

2)   Vilma Vatanen                    JoensKa                   7.18             

3)   Elina Ruusuvuori                 LipTai                    7.18             

4)   Mandi Mäkinen                    JoensKa                   7.40             

5)   Jenna Leppänen                   JoensKa                   7.56             

5)   Maria Väänänen                   JoensKa                   7.56             

7)   Emma Kröger                      JoensKa                   7.57             

8)   Mimmi Marttinen                  JoensKa                   10.25             

 

P13 Maastojuoksu 1.7km

1)   Valtteri Mäkelä                  JoensKa                   5.59             

2)   Soini Ripatti                    SavonlRie                 6.31             

3)   Viktor Liljeqvist                SavonlRie                 6.34             

 

T13 Maastojuoksu 1.7km

1)   Bertta Silvennoinen              JoensKa                   7.15             

2)   Venla Simonen                    JoensKa                   7.16             

3)   Veera Moilanen                   JoensKa                   7.40             

4)   Pihla Mattila                    JoensKa                   7.52             

5)   Olivia Panhelainen               JoensKa                   8.04             

6)   Sonja Loikkanen                  JoensKa                   8.05             

7)   Iina Hyttinen                    JoensKa                   8.08             

 

P15 Maastojuoksu 1.7km

1)   Ilmari Lehmus                    JoensKa                   5.44             

2)   Jimi Alastalo                    PyhäsU                    5.52             

 

T15 Maastojuoksu 1.7km

1)   Venla Häkkinen                   JoensKa                   6.27             

2)   Siiri Luostarinen                JoensKa                   7.07             

3)   Sini Riikonen                    JoensKa                   7.16             

5)   Veera Häkkinen                   JoensKa                   7.57             

6)   Aava Kipinä                      JoensKa                   8.09             

7)   Pihla Heikkinen                  JoensKa                   9.01       

AJANKOHTAISTA

Kuukausikisoissa aitajuoksua

Tällä kertaa Motonet Kuukausik…

Viikkotiedote 26 (24.6.-1.7.2019)

Viikkotiedotteessa tulevista k…

Seuracupin kuvia

Iina Ihanamäki napsi keskiviik…

Rasmuksen 200 metrin 22,95 Seuracupin parasta antia

Suurin osa Katajan eilispäivän…

Seuracupin tulokset

Seuracupin ensimmäinen piiriki…

Viikkotiedote 25 (17.-24.6.2019)

Viikkotiedotteessa tulevista k…

Seuracup 1. piirikilpailun päivitetty joukkue

Päivitetty joukkueen nimilista…

Kataja pm-viestien menestynein seura

Katajan joukkueet juoksivat 13…

Viikkotiedote 24 (10.-17.6.2019)

Viikkotiedotteessa tulevista k…

Tuloskoontia viime viikolta

Viime viikolla Katajalaisia ur…

Piirinmestaruusviestien aikataulu!

Huomisten Kiihtelysvaarassa ju…

Kuukausikisoissa juostiin viestejä

Tämän päivän Motonet kuukausik…

Piirinmestaruusviestijoukkueet!

Junioreiden joukkueiden tämän …

Kuukausitiedote kesäkuu 2019

Kuukausitiedotteessa kesän ryh…

LÄHITAPIOLAN RIEMUOLYMPIALAISET LAUANTAINA 8.6.

Lauantaina yleisurheilemaan pä…

Samu Mikkonen 800 metrillä 1.51,51

Viime viikolla Katajalaiset kä…

Viikkotiedote 23 (3.-10.6.2019)

Viikkotiedotteessa tulevista k…

Kataja seuraottelun voittoon!

Seuraotteluhistorian ensimmäin…

Seuraottelun joukkue to 30.5. Kuopioon nimetty!

Varmistakaa valmennuspäällikkö…

Viikkotiedote 22 (27.5.-3.6.2019)

Viikonloppuna pidettiin PKO Ga…

Heidi heitti Kultaisen keihään voittoon

Katalaisia kisaili viikonloppu…

Myötätuulinen toinen PKO Games-päivä takana

Toisena PKO Games-kisapäivänä …

PKO GAMES - toisen päivän tulokset

Toisen päivän tulokset ovat ny…

Avauspäivän koontia

Katajan urheilijat napsivat PK…

PKO GAMES - avauspäivän tulokset

PKO Games -kisojen avauspäivän…

Tulospalvelu - PKO GAMES

Viikonlopun PKO Games -kisojen…

PKO Games häämöttää viikonloppuna

Kesä käynnistyy toden teolla l…

Seuraottelujoukkue Kuopioon 30.5!

Joukkue valittu. Edelleen mikä…

Viikkotiedote 21 (20.-27.5.2019)

Viikkotiedotteessa tulevista k…

Aurinkoisissa piirinmestaruusmaastoissa mitalisadetta

17 henkilökohtaista mitalia pi…