MJIG tulokset

30.3.2019

Alla Mehtimäki Junior Indoor Gamesien tulokset. Tarkempi juttu kisatapahtumista myöhemmin illalla.

Mehtimäki Junior Indoor Games
Joensuun Kataja
30.03.2019

M 1500m
Loppukilpailu
1) Janne Natri JoensKa 4.55,04
2) Eetu Paasikivi JoensKa 5.19,95
Teemu Ruippo JoensKa DNS

M Pituus
Loppukilpailu
1) Sakari Vallius JoensKa 5,65
5,41 5,50 5,55 5,49 5,55 5,65

2) Teemu Pietarinen LipTai 5,06
5,06 4,76 4,68 4,52 4,82

3) Juhani Ryynänen JuuanU 4,41
4,28 4,39 4,41 4,38 4,23 4,28

 

N Pituus
Loppukilpailu
1) Elsi Laakkonen JoensKa 4,15
x 4,15 x x 4,01 x

 

P9 150m
1) Toivo Takanen JoensKa 23,02
2) Aapo Ryynänen JuuanU 25,07
3) Peetu Alastalo PyhäsU 26,00
4) Miikka Piipponen PyhäsU 26,45
5) Aleksis Kivelä PolvijU 26,53
6) Lauri Pietarinen LipTai 27,57
7) Joel Puustinen PyhäsU 29,35
8) Pietu Stenberg PyhäsU 29,83
9) Vili Hyvärinen PolvijU 30,23
9) Jami Kukkonen JuuanU 30,23
Patrik Hirvonen JoensKa DNS
Hugo Lasaroff JoensKa DNS
Niro Immonen PyhäsU DNS

Loppukilpailu erä 1
1) Lauri Pietarinen LipTai 27,57
2) Joel Puustinen PyhäsU 29,35
3) Jami Kukkonen JuuanU 30,23
3) Vili Hyvärinen PolvijU 30,23
Hugo Lasaroff JoensKa DNS
Patrik Hirvonen JoensKa DNS

Loppukilpailu erä 2
1) Peetu Alastalo PyhäsU 26,00
2) Miikka Piipponen PyhäsU 26,45
3) Pietu Stenberg PyhäsU 29,83

Loppukilpailu erä 3
1) Toivo Takanen JoensKa 23,02
2) Aapo Ryynänen JuuanU 25,07
3) Aleksis Kivelä PolvijU 26,53
Niro Immonen PyhäsU DNS


T9 150m
1) Julia Parviainen PyhäsU 25,91
2) Ronja Eronen PyhäsU 25,92
3) Ida Pelli PolvijU 27,46
4) Jade Nousiainen PyhäsU 27,66
5) Sanni Lehikoinen JoensKa 28,45
6) Miisa Puustinen PyhäsU 29,16
7) Senni Ryhänen JoensKa 29,20
8) Anette Alastalo PyhäsU 29,49
9) Milja Pyykkö LipTai 31,28
10) Liisa Keskisalo JoensKa 34,60
Vinka Pyylampi JoensKa DNS
Helmi Halmepuro JoensKa DNS
Olivia Kaarto JoensKa DNS
Sofi Reijonen JoensKa DNS

Loppukilpailu erä 1
1) Senni Ryhänen JoensKa 29,20
2) Milja Pyykkö LipTai 31,28
3) Liisa Keskisalo JoensKa 34,60
Vinka Pyylampi JoensKa DNS

Loppukilpailu erä 2
1) Jade Nousiainen PyhäsU 27,66
2) Sanni Lehikoinen JoensKa 28,45
3) Miisa Puustinen PyhäsU 29,16
4) Anette Alastalo PyhäsU 29,49
Helmi Halmepuro JoensKa DNS
Olivia Kaarto JoensKa DNS

Loppukilpailu erä 3
1) Julia Parviainen PyhäsU 25,91
2) Ronja Eronen PyhäsU 25,92
3) Ida Pelli PolvijU 27,46
Sofi Reijonen JoensKa DNS


P9 60m aidat
Loppukilpailu
1) Toivo Takanen JoensKa 12,22
2) Aapo Ryynänen JuuanU 12,47
3) Patrik Hirvonen JoensKa 14,96
4) Vili Hyvärinen PolvijU 15,21
5) Pietu Stenberg PyhäsU 15,39
Hugo Lasaroff JoensKa DNS


T9 60m aidat
1) Ida Pelli PolvijU 13,93
2) Julia Parviainen PyhäsU 14,01
3) Jade Nousiainen PyhäsU 14,10
4) Ronja Eronen PyhäsU 14,12
5) Ida-Liina Hyvönen PyhäsU 14,17
6) Senni Ryhänen JoensKa 15,24
7) Milja Pyykkö LipTai 15,91
8) Olivia Kaarto JoensKa 15,96
Helmi Halmepuro JoensKa DNS
Sanni Lehikoinen JoensKa DNS
Vinka Pyylampi JoensKa DNS
Sofi Reijonen JoensKa DNS

Loppukilpailu erä 1
1) Ronja Eronen PyhäsU 14,12
2) Senni Ryhänen JoensKa 15,24
3) Milja Pyykkö LipTai 15,91
4) Olivia Kaarto JoensKa 15,96
Helmi Halmepuro JoensKa DNS
Sanni Lehikoinen JoensKa DNS

Loppukilpailu erä 2
1) Ida Pelli PolvijU 13,93
2) Julia Parviainen PyhäsU 14,01
3) Jade Nousiainen PyhäsU 14,10
4) Ida-Liina Hyvönen PyhäsU 14,17
Sofi Reijonen JoensKa DNS
Vinka Pyylampi JoensKa DNS


P9 Korkeus
Loppukilpailu
1) Aleksis Kivelä PolvijU 121
100 105 110 115 118 121 124
o o o xo xxo xo xxx

2) Aapo Ryynänen JuuanU 115
100 105 110 115
o o o o

3) Toivo Takanen JoensKa 110
95 100 105 110 115
o o o o xxx

4) Peetu Alastalo PyhäsU 105
90 95 100 105 110
o o o o xxx

5) Lauri Pietarinen LipTai 105
90 95 100 105 110
o o xxo o xxx

6) Pietu Stenberg PyhäsU 100
85 90 95 100 105
o o o o xxx

7) Vili Hyvärinen PolvijU 90
80 85 90 95
o xxo xo xxx

8) Hugo Lasaroff JoensKa 85
80 85 90
o o xxx

9) Patrik Hirvonen JoensKa 85
80 85 90
o xo xxx

 

T9 Korkeus
Loppukilpailu
1) Annika Sairanen SiilPo 111
90 95 100 105 108 111 114
o o o o o o xxx

2) Ida Pelli PolvijU 108
90 95 100 105 108 111
o o o o xxo xxx

3) Ida-Liina Hyvönen PyhäsU 100
90 95 100 105
o o xo xxx

Helmi Halmepuro JoensKa
80
DNS

Olivia Kaarto JoensKa
80
DNS

Sanni Lehikoinen JoensKa
80
DNS

Senni Ryhänen JoensKa
80
DNS

Sofi Reijonen JoensKa
80
DNS

Vinka Pyylampi JoensKa
80
DNS

 

P9 Pituus
Loppukilpailu
1) Toivo Takanen JoensKa 4,03
4,03 3,82 3,75 3,82

2) Aapo Ryynänen JuuanU 3,83
3,50 3,66 3,83 3,66

3) Aleksis Kivelä PolvijU 3,51
3,43 3,50 3,50 3,51

4) Miikka Piipponen PyhäsU 3,38
3,37 3,11 3,38 3,28

5) Lauri Pietarinen LipTai 3,29
3,29 3,21 3,08 2,90

6) Peetu Alastalo PyhäsU 3,26
3,11 3,24 3,22 3,26

7) Pietu Stenberg PyhäsU 3,05
3,05 3,02 2,84 2,85

8) Jami Kukkonen JuuanU 2,94
2,94 2,68 2,82 2,74

9) Patrik Hirvonen JoensKa 2,92
2,92 2,60 2,53 2,85

10) Joel Puustinen PyhäsU 2,79
2,77 2,64 2,68 2,79

11) Hugo Lasaroff JoensKa 2,77
2,77 2,66 2,53 2,51

Niro Immonen PyhäsU DNS


T9 Pituus
Loppukilpailu
1) Ronja Eronen PyhäsU 3,51
3,51 3,50 3,41 3,43

2) Ida-Liina Hyvönen PyhäsU 3,36
3,29 3,25 3,36 x

3) Ida Pelli PolvijU 3,29
3,26 3,07 3,16 3,29

4) Annika Sairanen SiilPo 3,22
3,07 3,22 3,03 3,15

5) Julia Parviainen PyhäsU 3,20
3,04 2,98 3,14 3,20

6) Anette Alastalo PyhäsU 3,10
3,10 2,96 x x

7) Miisa Puustinen PyhäsU 3,05
3,05 2,07 2,85 2,06

8) Jade Nousiainen PyhäsU 3,02
0,00 2,96 2,81 3,02

9) Senni Ryhänen JoensKa 2,82
2,72 2,71 2,64 2,82

10) Milja Pyykkö LipTai 2,79
2,68 2,70 2,79 2,73

11) Sanni Lehikoinen JoensKa 2,75
2,67 2,64 2,71 2,75

11) Olivia Kaarto JoensKa 2,74
2,72 2,69 2,74 x

Helmi Halmepuro JoensKa DNS
Sofi Reijonen JoensKa DNS
Vinka Pyylampi JoensKa DNS


P11 150m
1) Oskari Pakarinen PyhäsU 23,48
2) Niilo Pelli PolvijU 23,69
3) Renne Kankkunen LipTai 23,95
4) Valtteri Heiskanen JoensKa 25,76
5) Arttu Kylmänen PyhäsU 26,10
6) Paavo Maaninka PyhäsU 28,87
Nico Ikäheimonen SavonlRie DNS

Loppukilpailu erä 1
1) Niilo Pelli PolvijU 23,69
2) Arttu Kylmänen PyhäsU 26,10
3) Paavo Maaninka PyhäsU 28,87
Nico Ikäheimonen SavonlRie DNS

Loppukilpailu erä 2
1) Oskari Pakarinen PyhäsU 23,48
2) Renne Kankkunen LipTai 23,95
3) Valtteri Heiskanen JoensKa 25,76


T11 150m
1) Marianne Puustinen PyhäsU 24,78
2) Pinja Stenberg PyhäsU 25,69
3) Miina Vatanen JoensKa 26,61
4) Venla Pyykkö LipTai 27,06
5) Mette Oinonen JoensKa 28,74
6) Peppilotta Eronen JoensKa 29,36
7) Linda Mononen JoensKa 30,32
Josefiina Kauhanen JoensKa DNS
Else Lehmus LipTai DNS

Loppukilpailu erä 1
1) Venla Pyykkö LipTai 27,06
2) Mette Oinonen JoensKa 28,74
3) Peppilotta Eronen JoensKa 29,36
4) Linda Mononen JoensKa 30,32
Josefiina Kauhanen JoensKa DNS

Loppukilpailu erä 2
1) Marianne Puustinen PyhäsU 24,78
2) Pinja Stenberg PyhäsU 25,69
3) Miina Vatanen JoensKa 26,61
Else Lehmus LipTai DNS


P11 60m aidat
Loppukilpailu
1) Renne Kankkunen LipTai 10,68
2) Oskari Pakarinen PyhäsU 10,91
3) Niilo Pelli PolvijU 10,99
4) Matias Pietarinen LipTai 11,90
5) Valtteri Heiskanen JoensKa 13,08


T11 60m aidat
1) Pinja Stenberg PyhäsU 12,96
2) Miina Vatanen JoensKa 13,78
3) Mette Oinonen JoensKa 14,10
4) Linda Mononen JoensKa 15,01
5) Peppilotta Eronen JoensKa 15,14
6) Venla Pyykkö LipTai 15,41
7) Josefiina Kauhanen JoensKa 16,66

Loppukilpailu erä 1
1) Linda Mononen JoensKa 15,01
2) Peppilotta Eronen JoensKa 15,14
3) Josefiina Kauhanen JoensKa 16,66

Loppukilpailu erä 2
1) Pinja Stenberg PyhäsU 12,96
2) Miina Vatanen JoensKa 13,78
3) Mette Oinonen JoensKa 14,10
4) Venla Pyykkö LipTai 15,41


P11 Korkeus
Loppukilpailu
1) Niilo Pelli PolvijU 121
115 118 121 130
o o o xxx

2) Valtteri Heiskanen JoensKa 90
90 95
o xxx

 

T11 Korkeus
Loppukilpailu
1) Marianne Puustinen PyhäsU 114
100 105 108 111 114 117
o o o o xo xxx

2) Pinja Stenberg PyhäsU 114
95 100 105 108 111 114 117
o o o o xo xo xxx

3) Peppilotta Eronen JoensKa 111
80 85 90 95 100 105 108 111 114
oo o o o xo xxo xo xo xxx

4) Linda Mononen JoensKa 100
80 85 90 95 100 105
oo o o o xo xxx

5) Mette Oinonen JoensKa 95
80 85 90 95 100
oo o o o xxx

6) Josefiina Kauhanen JoensKa 90
80 85 90 95
o o o xxx

Miina Vatanen JoensKa
80
DNS

 

P11 Pituus
Loppukilpailu
1) Niilo Pelli PolvijU 4,02
4,02 3,83 3,87 3,96

2) Oskari Pakarinen PyhäsU 3,84
x x 3,84 3,80

3) Renne Kankkunen LipTai 3,83
3,63 3,65 3,61 3,83

4) Matias Pietarinen LipTai 3,71
3,67 3,62 3,71 3,68

5) Arttu Kylmänen PyhäsU 3,54
x 3,41 3,54 3,45

6) Valtteri Heiskanen JoensKa 3,48
3,48 3,02 3,21 3,23

7) Paavo Maaninka PyhäsU 2,90
2,90 2,70 x 2,83

Nico Ikäheimonen SavonlRie DNS


T11 Pituus
Loppukilpailu
1) Pinja Stenberg PyhäsU 3,57
3,52 3,57 3,43 3,54

2) Venla Pyykkö LipTai 3,36
3,36 3,27 3,15 3,18

3) Miina Vatanen JoensKa 3,11
3,11 3,06 2,93 3,03

4) Mette Oinonen JoensKa 3,02
3,00 2,85 3,02 2,87

5) Linda Mononen JoensKa 2,95
2,85 2,76 2,95 x

6) Peppilotta Eronen JoensKa 2,84
2,74 2,84 2,71 2,79

Josefiina Kauhanen JoensKa DNS


P13 150m
1) Eeli Mustonen JoensKa 22,93
2) Otto Sivonen JoensKa 23,02
3) Milo Kuivalainen PyhäsU 23,09
4) Aapo Heikkinen LipTai 23,90
5) Luka Myller JoensKa 27,01
Topias Mustonen JoensKa DNS

Loppukilpailu erä 1
1) Aapo Heikkinen LipTai 23,90
2) Luka Myller JoensKa 27,01
Topias Mustonen JoensKa DNS

Loppukilpailu erä 2
1) Eeli Mustonen JoensKa 22,93
2) Otto Sivonen JoensKa 23,02
3) Milo Kuivalainen PyhäsU 23,09


T13 150m
1) Olivia Panhelainen JoensKa 21,13
2) Venla Simonen JoensKa 23,38
3) Maria Karppanen PyhäsU 23,65
4) Oona Kareinen TuupovU 23,69
5) Iiris Voutilainen JoensKa 24,35
6) Vilma Vatanen JoensKa 24,61
7) Nea Nousiainen PyhäsU 24,62
8) Elina Ruusuvuori LipTai 25,05
9) Sonja Purmonen LipTai 26,00

Loppukilpailu erä 1
1) Maria Karppanen PyhäsU 23,65
2) Nea Nousiainen PyhäsU 24,62
3) Sonja Purmonen LipTai 26,00

Loppukilpailu erä 2
1) Venla Simonen JoensKa 23,38
2) Iiris Voutilainen JoensKa 24,35
3) Vilma Vatanen JoensKa 24,61

Loppukilpailu erä 3
1) Olivia Panhelainen JoensKa 21,13
2) Oona Kareinen TuupovU 23,69
3) Elina Ruusuvuori LipTai 25,05


P13 60m aidat
Loppukilpailu
1) Eeli Mustonen JoensKa 11,09
2) Aapo Heikkinen LipTai 13,42
Topias Mustonen JoensKa DNS


T13 60m aidat
1) Olivia Panhelainen JoensKa 10,68
2) Venla Simonen JoensKa 11,71
3) Iiris Voutilainen JoensKa 11,88
4) Eena Pesonen LipTai 13,07
5) Maria Karppanen PyhäsU 13,23
6) Noora Tiilikainen PyhäsU 13,35
7) Sonja Purmonen LipTai 13,87

Loppukilpailu erä 1
1) Venla Simonen JoensKa 11,71
2) Eena Pesonen LipTai 13,07
3) Maria Karppanen PyhäsU 13,23

Loppukilpailu erä 2
1) Olivia Panhelainen JoensKa 10,68
2) Iiris Voutilainen JoensKa 11,88
3) Noora Tiilikainen PyhäsU 13,35
4) Sonja Purmonen LipTai 13,87


P13 Korkeus
Loppukilpailu
1) Eeli Mustonen JoensKa 152
130 135 138 143 146 149 152 154
o o o o o o xo xxx

2) Ville Keronen OutokPa 149
115 120 125 130 135 138 140 143 146 149 152
o o xo o xo xo o o xo o xxx

3) Topias Mustonen JoensKa 130
105 110 115 120 125 130
xo o o o o xo

4) Otto Sivonen JoensKa 125
105 110 115 120 125 130
o o o xo xxo xxx

5) Aapo Heikkinen LipTai 115
105 110 115 120
o o o xxx

6) Luka Myller JoensKa 110
95 100 105 110 115
o o xo xo xxx

 

T13 Korkeus
Loppukilpailu
1) Emilia Huittinen ImU 135
125 130 135 138 140
o o xo - xxx

2) Olivia Panhelainen JoensKa 130
120 125 130 135
o o o xxx

3) Maria Karppanen PyhäsU 130
110 115 120 125 130 135
o o o o xo xxx

4) Noora Tiilikainen PyhäsU 125
120 125 130
o o xxx

4) Oona Kareinen TuupovU 125
110 115 120 125 130
o o o o xxx

6) Vilma Vatanen JoensKa 125
100 105 110 115 120 125 130
o o o o o xxo xxx

7) Elina Ruusuvuori LipTai 120
100 105 110 115 120 125
o o o o xo xxx

7) Meeri Torssonen LipTai 120
100 105 110 115 120 125
o o o o xo xxx

7) Nea Nousiainen PyhäsU 120
100 105 110 115 120 125
o o o o xo xxx

10) Iiris Voutilainen JoensKa 115
100 105 110 115 120
o o o xo xxx

 

P13 Seiväs
Loppukilpailu
1) Eeli Mustonen JoensKa 220
160 170 180 190 200 210 220 230
o o o o o o o xxx

2) Aku Alastalo PyhäsU 210
160 170 180 190 200 210 220
o xo o o o o xxx

3) Topias Mustonen JoensKa 210
180 190 200 210 220
o o o xo xxx

 

T13 Seiväs
Loppukilpailu
1) Iiris Voutilainen JoensKa 190
160 170 180 190 200
o o o xo xxx

2) Elina Ruusuvuori LipTai 190
160 170 180 190 200
o xxo o xxo xxx

 

P15 150m
Loppukilpailu
1) Jimi Alastalo PyhäsU 20,00
2) Roope Maaninka PyhäsU 20,18


T15 150m
Loppukilpailu
1) Reetta Ryynänen PyhäsU 21,12
2) Aava Kipinä JoensKa 22,01
3) Aino Eronen JuuanU 24,05
Sofia Raatikainen PyhäsU DNS


P15 60m aidat
Loppukilpailu
1) Roope Maaninka PyhäsU 9,77


T15 60m aidat
Loppukilpailu
1) Sara-Sofia Hyvönen PyhäsU 9,78
2) Aava Kipinä JoensKa 10,94


P15 Korkeus
Loppukilpailu
1) Roope Maaninka PyhäsU 153
140 145 150 153 156
o o o xo xxx

 

T15 Korkeus
Loppukilpailu
1) Sara-Sofia Hyvönen PyhäsU 150
140 145 150 153
o o xo xxx

 

P15 Kuula
Loppukilpailu
1) Riku Tenhunen SiilPo 12,40
x 11,43 11,16 12,40 11,35 11,65

2) Veeti Paavola SiilPo 10,53
9,82 9,98 10,30 10,10 10,53 10,19

 

T15 Kuula
Loppukilpailu
1) Sara-Sofia Hyvönen PyhäsU 10,23
10,23 9,60 9,93 9,89 10,08 9,95

2) Vienna Kettunen PyhäsU 9,13
8,52 9,00 7,49 x 9,13 8,13

3) Reetta Ryynänen PyhäsU 8,95
8,44 8,80 x 8,95 x x

4) Eena Pesonen LipTai 8,21
7,09 6,99 7,91 8,21 8,21 7,84

5) Eveliina Sairanen SiilPo 7,90
7,27 7,05 7,22 7,11 7,27 7,90

6) Sofia Keronen OutokPa 6,59
6,00 6,21 5,22 6,07 6,16 6,59

7) Sallamari Leskinen LipTai 6,36
6,25 6,32 6,10 6,34 5,92 6,36

Sofia Raatikainen PyhäsU DNS
Tuuli Kinnunen JoensKa 11,41
x 10,94 11,41 11,16 x x

AJANKOHTAISTA

Urheilukoulukausi alkaa tällä viikolla

Alle 12-vuotiaiden yleisurheil…

Kataja-hölkkä lauantaina 28.9.

Kataja-hölkkä juostaan lauanta…

Kuukausitiedote syyskuu ja viikkotiedote 37 (9.-16.9.) 2019

Tiedotteessa onnitteluita, tul…

Viikkotiedote 36 (2.-9.9.2019)

Viikkotiedotteessa onnitteluit…

Seuracup-finaalista hieno viides sija

Joensuun Katajan 11-17-vuotiaa…

19-22-vuotiaiden SM-kisat käynnistyvät Porvoossa

Katajalta mukana kymmenen urhe…

Ilmoittautuminen syksyn ryhmiin!

Syksyn 2019 alle 13 vuotiaiden…

Viikkotiedote 35 (26.8.-2.9.2019)

Viikkotiedotteessa tulevat kil…

Toivo ja Iiris ottelun piirinmestareiksi

Eilisissä 9-13-vuotiaiden pm-m…

Seuracup finaalireissu

Joukkueen tämän hetkinen nimil…

Kuukausikisojen tulokset

Elokuun kuukausikisat kisattii…

Viikkotiedote 34 (19.-26.8.2019)

Viikkotiedotteessa tulevat kil…

Motonet kuukausikisa maanantaina 19.8!

Mirolle ja Ilmarille SM-pronssia

Miro Tanninen 16-vuotiaiden ko…

Viikkotiedote 33 (12.-19.8.2019)

Viikkotiedotteessa onnittelut …

Aikuisurheilijat kisaavat Turussa

Yli 30-vuotiaat aikuisurheilij…

Ensimmäinen junioreiden SM-viikonloppu alkamassa

14-15- sekä 16-17-vuotiaat rat…

Kuuden mitalin Kalevan kisat!

Valtakunnan keihäsvaltikka Kat…

Kuukausitiedote elokuu 2019

Kuukausitiedotteessa tulevista…

Viikkotiedote 32 (5.-12.8.2019)

Viikkotiedotteessa onnittelut …

Kalevan kisat käynnistyvät tänään

Kataja vastaa Kimpisen kutsuun…

87 mitalia piirinmestaruushuipentumasta!

Kataja rohmusi 87 mitalia koti…

Viikkotiedote 31 (29.7-5.8.2019)

Viikkotiedotteessa kiitokset v…

Toisen päivän tulokset

Huipentuman toisen päivän tulo…

Huipentuman avauspäivän tulokset

9-15-vuotiaiden pm-huipentuman…

Pm-huipentuman aikataulu

Karjalaisen Ipanasprintin tulokset

Karjalaisen Ipanasprintin 23.7…

Toinen Seuracup-piirikisa kilpailtu: finaalipaikka häämöttää!

Katajan joukkue kokosi toisest…

Viikkotiedote 30 (22.-29.7.2019)

Viikkotiedotteessa tulevista k…

Elokuun liikkariryhmiin ilmoittautuminen auki!