Mehtimäki Junior Indoor Games - TULOKSET

24.3.2018

Kauden viimeiset hallikisat tarjosivat muutamia erittäin kovia tuloksia. Kovimpana niistä Nea Immosen 60m aitajuoksun 8,87, jolla mennään kaikkien aikojen tuloslistassakin korkealle.

 

Mehtimäki Junior Indoor Games
Joensuun Kataja
24.03.2018

M 1500m

N 1500m
Loppukilpailu
     Annina Walling                   SavR                      DNS               
     Pihla Hokkanen                   SavR                      DNS               


M Pituus
Loppukilpailu
1)   Juhani Ryynänen                  JuuU                      4,25              
     4,12   4,03   3,88   4,25   4,13   x      
                                               



N Pituus
Loppukilpailu
1)   Oona Majoinen                    JoensKa                   4,67              
     4,66   x      4,55   4,51   x      4,67   
                                               



P9 150m
1)   Toivo Takanen                    JoeK                      25,10             
2)   Samuel Ahtinen                   JoensKa                   27,25             
3)   Niro Immonen                     PyhU                      27,60             
4)   Leevi Partanen                   JoeK                      28,62             
5)   Aleksis Kivelä                   PolvijU                   29,58             
6)   Pietu Stenberg                   PyhU                      30,76             
     Hugo Lasaroff                    JoensKa                   DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Leevi Partanen                   JoeK                      28,62             
2)   Aleksis Kivelä                   PolvijU                   29,58             
3)   Pietu Stenberg                   PyhU                      30,76             
     Hugo Lasaroff                    JoensKa                   DNS               

Loppukilpailu erä 2
1)   Toivo Takanen                    JoeK                      25,10             
2)   Samuel Ahtinen                   JoensKa                   27,25             
3)   Niro Immonen                     PyhU                      27,60             


T9 150m
1)   Aada Kauhanen                    HeYU                      25,46             
2)   Pinja Stenberg                   PyhU                      26,76             
3)   Maiju Saraniemi                  LieU                      26,79             
4)   Emma Räsänen                     JoeK                      27,37             
5)   Miina Vatanen                    JoensKa                   28,57             
6)   Mette Oinonen                    JoensKa                   30,03             
7)   Heini Kuronen                    PyhäsU                    31,55             
     Vinka Pyylampi                   JoensKa                   DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Miina Vatanen                    JoensKa                   28,57             
2)   Mette Oinonen                    JoensKa                   30,03             
3)   Heini Kuronen                    PyhäsU                    31,55             
     Vinka Pyylampi                   JoensKa                   DNS               

Loppukilpailu erä 2
1)   Aada Kauhanen                    HeYU                      25,46             
2)   Pinja Stenberg                   PyhU                      26,76             
3)   Maiju Saraniemi                  LieU                      26,79             
4)   Emma Räsänen                     JoeK                      27,37             


P9 60m aidat
Loppukilpailu
1)   Leevi Partanen                   JoeK                      13,51             
2)   Samuel Ahtinen                   JoensKa                   14,25             
3)   Aleksis Kivelä                   PolvijU                   15,58             
4)   Hugo Lasaroff                    JoensKa                   23,00             
     Toivo Takanen                    JoeK                      DNF               


T9 60m aidat
Loppukilpailu
1)   Maiju Saraniemi                  LieU                      14,27             
2)   Mette Oinonen                    JoensKa                   14,71             
3)   Pinja Stenberg                   PyhU                      14,77             
4)   Miina Vatanen                    JoensKa                   16,30             
5)   Vinka Pyylampi                   JoensKa                   16,48             


P9 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Leevi Partanen                   JoeK                      100               
     70     75     80     85     90     95     100    103    
     xo     o      o      xo     xo     o      xxo    xxx    

2)   Aleksis Kivelä                   PolvijU                   95                
     70     75     80     85     90     95     100    
     o      o      o      o      xo     o      xxx    

3)   Hugo Lasaroff                    JoensKa                   70                
     70     75     
     o      xxx    



T9 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Ida-Liina Hyvönen                PyhU                      95                
     80     85     90     95     100    
     o      o      xxo    o      xxx    

2)   Pinja Stenberg                   PyhU                      95                
     70     75     80     85     90     95     100    
     o      o      o      o      o      xxo    xxx    

3)   Maiju Saraniemi                  LieU                      95                
     70     75     80     85     90     95     100    
     o      o      o      xxo    xo     xxo    xxx    

4)   Mette Oinonen                    JoensKa                   85                
     70     75     80     85     90     
     o      xo     xo     o      xxx    

5)   Miina Vatanen                    JoensKa                   70                
     70     75     
     o      xxx    



P9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Toivo Takanen                    JoeK                      3,58              
     3,40   3,58   3,41   
                          

2)   Samuel Ahtinen                   JoensKa                   3,18              
     2,83   3,06   3,18   
                          

3)   Leevi Partanen                   JoeK                      3,16              
     2,95   2,90   3,16   
                          

4)   Aleksis Kivelä                   PolvijU                   2,60              
     2,60   2,30   2,54   
                          

5)   Pietu Stenberg                   PyhU                      2,57              
     2,57   2,48   2,46   
                          

6)   Hugo Lasaroff                    JoensKa                   2,33              
     2,33   2,09   2,10   
                          



T9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Pinja Stenberg                   PyhU                      3,41              
     3,29   3,37   3,41   
                          

2)   Aada Kauhanen                    HeYU                      3,29              
     3,29   2,98   3,00   
                          

3)   Maiju Saraniemi                  LieU                      3,08              
     3,05   3,08   2,93   
                          

4)   Mette Oinonen                    JoensKa                   2,80              
     2,64   2,80   2,66   
                          

5)   Miina Vatanen                    JoensKa                   2,77              
     2,77   2,63   2,42   
                          

6)   Ida-Liina Hyvönen                PyhU                      2,75              
     2,12   2,03   2,75   
                          

7)   Vinka Pyylampi                   JoensKa                   2,43              
     2,36   2,43   2,37   
                          



P11 150m
Loppukilpailu
1)   Renne Kankkunen                  LipT                      24,86             
2)   Aapo Heikkinen                   LipT                      24,98             
3)   Aleksanteri Sippola              LipTai                    25,95             
4)   Martti Saraniemi                 LieU                      26,61             


T11 150m
Loppukilpailu
1)   Emma Kröger                      JoeK                      25,77             


P11 60m aidat
Loppukilpailu
1)   Aleksanteri Sippola              LipTai                    11,97             
2)   Renne Kankkunen                  LipT                      12,58             


T11 60m aidat
Loppukilpailu
1)   Iiris Voutilainen                JoensKa                   11,35             
2)   Martta Muuttoranta               LipT                      13,66             
3)   Elina Ruusuvuori                 LipT                      14,23             
     Karla Käräjähonka                JoensKa                   DNF               


P11 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Martti Saraniemi                 LieU                      105               
     70     75     80     85     90     95     100    105    108    
     o      o      o      o      o      o      o      xo     xxx    

2)   Renne Kankkunen                  LipT                      100               
     85     90     95     100    105    
     o      o      o      xo     xxx    



T11 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Elina Ruusuvuori                 LipT                      100               
     85     90     95     100    105    
     o      o      o      o      xxx    

2)   Martta Muuttoranta               LipT                      95                
     80     85     90     95     100    
     o      o      o      xo     xxx    

3)   Karla Käräjähonka                JoensKa                   90                
     70     75     80     85     90     95     
     o      o      o      o      xxo    xxx    



P11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Aapo Heikkinen                   LipT                      3,81              
     3,81   3,60   3,53   3,29   
                                 

2)   Aleksanteri Sippola              LipTai                    3,52              
     3,37   3,50   3,40   3,52   
                                 

3)   Renne Kankkunen                  LipT                      3,48              
     3,23   3,11   3,28   3,48   
                                 

4)   Aapo Rautiainen                  KiihtU                    3,42              
     3,41   3,37   3,42   3,37   
                                 

5)   Martti Saraniemi                 LieU                      3,04              
     3,04   2,91   2,90   2,98   
                                 



T11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Emma Kröger                      JoeK                      3,30              
     3,12   3,13   2,96   3,30   
                                 

2)   Elina Ruusuvuori                 LipT                      3,26              
     2,96   3,26   3,13   3,19   
                                 

3)   Martta Muuttoranta               LipT                      3,08              
     x      2,97   3,08   x      
                                 

4)   Karla Käräjähonka                JoensKa                   2,90              
     2,86   2,75   2,90   2,74   
                                 



P13 150m
Loppukilpailu
1)   Eero Mauro                       LieU                      20,44             
2)   Santeri Kekarainen               JoensKa                   22,38             
3)   Pietari Hallikainen              KaaK                      25,54             


T13 150m
1)   Sara-Sofia Hyvönen               PyhU                      21,08             
2)   Aada Heiskanen                   SavR                      21,27             
3)   Olivia Panhelainen               JoensKa                   21,36             
4)   Riikka Jokinen                   PyhU                      21,76             
5)   Vilma Issakainen                 PyhU                      22,88             
6)   Enni Heikkinen                   LipT                      23,26             
7)   Erika Hassinen                   PyhU                      24,52             
8)   Aada Rautiainen                  KiihtU                    24,80             
9)   Tuuli Saraniemi                  LieU                      25,40             
     Kiira Kiiskinen                  JoensKa                   DNS               

Alkuerät erä 1
1)   Erika Hassinen                   PyhU                      24,52             
2)   Aada Rautiainen                  KiihtU                    24,80             
3)   Tuuli Saraniemi                  LieU                      25,40             

Alkuerät erä 2
1)   Vilma Issakainen                 PyhU                      22,88             
2)   Enni Heikkinen                   LipT                      23,26             
     Kiira Kiiskinen                  JoensKa                   DNS               

Alkuerät erä 3
1)   Sara-Sofia Hyvönen               PyhU                      21,08             
2)   Aada Heiskanen                   SavR                      21,27             
3)   Olivia Panhelainen               JoensKa                   21,36             
4)   Riikka Jokinen                   PyhU                      21,76             


P13 60m aidat
Loppukilpailu
1)   Eero Mauro                       LieU                      10,20             
2)   Santeri Kekarainen               JoensKa                   10,25             
3)   Roope Maaninka                   PyhU                      10,53             


T13 60m aidat
Loppukilpailu
1)   Riikka Jokinen                   PyhU                      10,14             
2)   Sara-Sofia Hyvönen               PyhU                      10,30             
3)   Aada Heiskanen                   SavR                      10,55             


P13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Eero Mauro                       LieU                      151               
     130    135    140    145    148    151    154    
     o      o      o      xo     o      xo     xxx    

2)   Roope Maaninka                   PyhU                      151               
     130    135    140    145    148    151    154    
     o      o      o      xxo    xxo    xxo    xxx    



T13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Sara-Sofia Hyvönen               PyhU                      145               
     125    130    135    140    145    148    
     o      o      o      o      xxo    xxx    

2)   Riikka Jokinen                   PyhU                      140               
     125    130    135    140    
     o      o      o      xxo    

3)   Aada Rautiainen                  KiihtU                    110               
     100    105    110    115    
     o      xo     xxo    xxx    

     Kiira Kiiskinen                  JoensKa                                     


P13 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Eero Mauro                       LieU                      290               
     250    260    270    280    290    300    
     o      ---    xo     o      o      xxx    

2)   Pietari Hallikainen              KaaK                      200               
     150    160    170    180    190    200    210    
     o      xo     o      o      xo     xxo    xxx    

3)   Santeri Kekarainen               JoensKa                   190               
     140    150    160    170    180    190    200    
     o      o      o      o      o      xo     xxx    

     Eemil Hallikainen                KaaK                      310               
     260    270    280    290    300    310    320    
     xxo    o      o      xxo    xo     o      xxx    

     Miro Tanninen                    JoeK                      270               
     270    280    
     o      xxx    

     Roope Maaninka                   PyhU                                        


T13 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Tuisku Vaattovaara               VesU                      230               
     200    210    220    230    240    
     o      o      o      o      xxx    

2)   Tuuli Saraniemi                  LieU                      230               
     180    190    200    210    220    230    240    
     o      xo     o      xo     o      xo     xxx    



P15 150m
Loppukilpailu
1)   Rasmus Lehikoinen                JoensKa                   17,88             
2)   Matias Ahtinen                   JoensKa                   18,50             
3)   Juho Koponen                     VarkKV                    19,90             
4)   Eemil Hallikainen                KaaK                      21,15             


T15 150m
1)   Nea Immonen                      JoensKa                   19,50             
2)   Veera Kauhanen                   HeYU                      20,22             
3)   Sofia Raatikainen                PyhU                      20,54             
4)   Aada Kokko                       JoensKa                   20,69             
5)   Venla Häkkinen                   JoensKa                   21,14             
6)   Peppi-Rosa Penttinen             JoensKa                   21,17             
7)   Elina Nivajärvi                  JoensKa                   21,34             
8)   Emma Halonen                     SavR                      21,92             
9)   Aava Kipinä                      JoensKa                   22,52             
10)  Oona Rimpilä                     JoeK                      23,78             
     Nelli Ruottinen                  PyhU                      DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Venla Häkkinen                   JoensKa                   21,14             
2)   Emma Halonen                     SavR                      21,92             
3)   Aava Kipinä                      JoensKa                   22,52             
4)   Oona Rimpilä                     JoeK                      23,78             

Loppukilpailu erä 2
1)   Aada Kokko                       JoensKa                   20,69             
2)   Peppi-Rosa Penttinen             JoensKa                   21,17             
3)   Elina Nivajärvi                  JoensKa                   21,34             
     Nelli Ruottinen                  PyhU                      DNS               

Loppukilpailu erä 3
1)   Nea Immonen                      JoensKa                   19,50             
2)   Veera Kauhanen                   HeYU                      20,22             
3)   Sofia Raatikainen                PyhU                      20,54             


P15 60m aidat
Loppukilpailu
1)   Matias Ahtinen                   JoensKa                   8,98              
2)   Sakari Vallius                   JoensKa                   9,77              
     Miro Tanninen                    JoeK                      DNS               


T15 60m aidat
1)   Nea Immonen                      JoensKa                   8,87              
2)   Sofia Raatikainen                PyhU                      9,48              
3)   Aada Kokko                       JoensKa                   9,77              
4)   Veera Kauhanen                   HeYU                      10,14             
5)   Peppi-Rosa Penttinen             JoensKa                   10,21             
6)   Emma Halonen                     SavR                      11,01             
     Aava Kipinä                      JoensKa                   DNF               

Loppukilpailu erä 1
1)   Emma Halonen                     SavR                      11,01             
     Aava Kipinä                      JoensKa                   DNF               

Loppukilpailu erä 2
1)   Nea Immonen                      JoensKa                   8,87              
2)   Sofia Raatikainen                PyhU                      9,48              
3)   Aada Kokko                       JoensKa                   9,77              
4)   Veera Kauhanen                   HeYU                      10,14             
5)   Peppi-Rosa Penttinen             JoensKa                   10,21             


P15 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Miro Tanninen                    JoeK                      140               
     135    140    145    
     o      xo     xxx    

     Sakari Vallius                   JoensKa                   NH                
     140    
     xxx    



T15 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Riina Hassinen                   PyhU                      150               
     145    150    155    
     o      xo     xxx    

1)   Sofia Raatikainen                PyhU                      150               
     145    150    155    
     o      xo     xxx    



P15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Niklas Hyvönen                   PyhU                      15,06             
     14,21  14,63  14,27  x      x      15,06  

2)   Juha Karjunen                    PyhU                      11,93             
     10,45  11,05  x      10,52  11,93  10,15  

3)   Juho Koponen                     VarkKV                    11,68             
     10,28  11,08  11,65  10,60  11,10  11,68  

4)   Rasmus Lehikoinen                JoensKa                   10,06             
     9,26   10,06  9,75   9,30   9,78   9,67   

5)   Pietari Sippola                  LipTai                    8,64              
     8,39   8,64   x      x      x      7,47   



T15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Elina Valta                      PyhU                      8,42              
     8,42   7,86   8,40   

AJANKOHTAISTA

VIIKKOTIEDOTE VIIKOT 50 (12.-17.12.2018)

Viikkotiedotteessa kilpailuist…

Kolmion Kirmaus 8.12.2018 - Tulokset

Sää nollassa ja luminen, liuka…

KUUKAUSITIEDOTE - JOULUKUU

Kuukausitiedotteessa kilpailui…

Loskahallien tulokset

Loskahallit kisattiin tänään A…

Arttu Vattulainen – Joensuun Katajan vuoden yleisurheilija

Joensuun Katajan yleisurheiluj…

VIIKKOTIEDOTE VIIKOT 48 (27.-3.12.2018)

Viikkotiedotteessa kilpailuist…

Synttärisankari - Jiri Karjalainen 21v

Karjalaisen Jiri täytti 21 vuo…

Synttärisankari - Ville Kamppuri 23v

Keihäsnuorukaisemme Ville Kamp…

VIIKKOTIEDOTE VIIKOT 47 (20.-28.11.2018)

Viikkotiedotteessa kilpailuist…

VIIKKOTIEDOTE VIIKOT 46 (13.-20.11.2018)

Viikkotiedotteessa harjoitusvu…

Kolmion Kirmaus 10.11.2018 - Tulokset

Syksyn ensimmäinen Kolmion Kir…

Synttärisankari - Hertta ja Jutta Heikkinen 24v

Heikkisen sisarukset täyttivät…

Motonet-kuukausikisat 6.11. - TULOKSET

Syyskauden ensimmäiset halliki…

VIIKKOTIEDOTE - VKO 45 (6.-13.11.2018)

Viikkotiedotteessa kilpailuist…

KUUKAUSITIEDOTE - MARRASKUU

Kuukausitiedotteessa kilpailui…

Motonet-kuukausikisat 11.10.2018 - Maastojuoksu

Joensuun Kataja järjesti jo ko…

Toimitsijaottelusta vauhtia talvikauden kisoihin

Lauantaina järjestettiin niin …

Synttärisankari - Heidi Nokelainen 28v

Nokelaisen Heidi täytti vuosia…

VIIKKOTIEDOTE VIIKOT 41-43 (9.10.-29.10.2018)

Viikkotiedotteessa kilpailuist…

Synttärisankari - Teemu Poikolainen 26v

Teemu Poikolainen täytteli taa…

KUUKAUSITIEDOTE - LOKAKUU

Kuukausitiedotteessa kilpailui…

Kataja-hölkkä juostiin aurinkoisessa säässä

Kataja-hölkän miesten puolimar…

Kataja-hölkkä juostaan tulevana lauantaina alkaen klo 11.00

Lauantaina Mehtimäen, Linnunla…

VIIKKOTIEDOTE 39 (25.9.-1.10.2018)

Viikkotiedotteessa kilpailuist…

Harri Nissinen seitsemäs Sm-maratonilla

Joutsenossa juostiin Kullervo-…

SM-maraton vuoden viimeinen SM-kilpailu

Lauantaina juostaan Joutsenoss…

Synttärisankari - Jutta Moilanen 19v.

Kestojuoksija Jutta Moilasella…

VIIKKOTIEDOTE 38 (18.9.-24.9.2018)

Viikkotiedotteessa kilpailuist…

Syyskuun Motonet-kuukausikisoissa kaksi piiriennätystä

Ulkoratakauden viimeisissä kuu…

VIIKKOTIEDOTE 37 (11.9.-17.9.2018)

Viikkotiedotteessa kilpailuist…