Loskahallien tulokset

4.12.2017

Perinteiset Loskahallit kisailtiin maanantai-illassa. Tässä tulokset.

Loskahallit
Joensuun Kataja
04.12.2017

M 60m Loppukilpailu
1)   Juhani Ryynänen                  JuuanU                    8,92              
2)   Juha Kauppinen                   SavJ                      9,29              


N 60m 
1)   Rosa Ylimaula                    JoensKa                   8,21              
   
Alkuerät
1)   Rosa Ylimaula                    JoensKa                   8,33              

M Pituus
1)   Juhani Ryynänen                  JuuanU                    4,38              
     
 P9 60m
1)   Oskari Pakarinen                 PyhU                      9,66              
2)   Leevi Partanen                   JoeK                      11,14             
3)   Paavo Maaninka                   PyhäsU                    11,51             
4)   Paavo Simonen                    JoensKa                   12,68             
5)   Kristian Rossi                   JoensKa                   15,01             


T9 60m
1)   Pinja Stenberg                   PyhU                      10,51             
2)   Marianne Puustinen               PyhäsU                    10,80             
3)   Emma Räsänen                     JoensKa                   11,12             
4)   Ida-Liina Hyvönen                PyhU                      11,16             
5)   Heini Kuronen                    PyhäsU                    11,46             
6)   Annika Ristola                   OutokPa                   12,17             
7)   Nea Nevalainen                   PyhäsU                    12,27             
8)   Inca Räty                        PyhU                      12,56             
 Loppukilpailu erä 1
1)   Pinja Stenberg                   PyhU                      10,51             
2)   Emma Räsänen                     JoensKa                   11,12             
3)   Ida-Liina Hyvönen                PyhU                      11,16             
4)   Annika Ristola                   OutokPa                   12,17             
 Loppukilpailu erä 2
1)   Marianne Puustinen               PyhäsU                    10,80             
2)   Heini Kuronen                    PyhäsU                    11,46             
3)   Nea Nevalainen                   PyhäsU                    12,27             
4)   Inca Räty                        PyhU                      12,56             

 P9 1000m
1)   Oskari Pakarinen                 PyhU                      3.58,89           
2)   Janne Piipponen                  PyhU                      4.11,99           
3)   Leevi Partanen                   JoeK                      4.33,37           
4)   Paavo Simonen                    JoensKa                   5.10,32           
5)   Kristian Rossi                   JoensKa                   6.09,45           


T9 1000m
Loppukilpailu
1)   Pinja Stenberg                   PyhU                      4.10,91           
2)   Marianne Puustinen               PyhäsU                    4.22,80           
3)   Heini Kuronen                    PyhäsU                    4.26,96           
4)   Annika Ristola                   OutokPa                   4.46,44           
5)   Inca Räty                        PyhU                      4.50,91           
            

P9 Kuula
1)   Oskari Pakarinen                 PyhU                      7,44              
2)   Paavo Maaninka                   PyhäsU                    6,10              
3)   Leevi Partanen                   JoeK                      4,31              
4)   Kristian Rossi                   JoensKa                   3,36              
         
T9 Kuula 
1) Ida-Liina Hyvönen PyhU 5,48 2) Pinja Stenberg PyhU 3,84 3) Inca Räty PyhU 3,74 4) Heini Kuronen PyhäsU 3,63 5) Annika Ristola OutokPa 3,57 P11 60m 1) Niklas Nykyri JoensKa 9,49 2) Anton Kettunen JoensKa 9,52 3) Eeli Mustonen JoensKa 9,70 4) Veeti Räsänen JoensKa 9,84 5) Luca Räty PyhäsU 9,86 6) Aleksanteri Sippola LipTai 10,28 7) Roope Matveinen JoensKa 10,60 8) Luukas Voutilainen JoensKa 10,66 9) Veeti Pussinen JoensKa 10,91 10) Samuel Sallinen JoensKa 10,92 11) Otto Miettinen JoensKa 11,14 12) Luka Myller JoensKa 11,37 13) Janne Korhonen JoensKa 12,16 Loppukilpailu erä 1 1) Niklas Nykyri JoensKa 9,49 2) Eeli Mustonen JoensKa 9,70 3) Veeti Räsänen JoensKa 9,84 4) Aleksanteri Sippola LipTai 10,28 5) Veeti Pussinen JoensKa 10,91 Loppukilpailu erä 2 1) Anton Kettunen JoensKa 9,52 2) Luca Räty PyhäsU 9,86 3) Roope Matveinen JoensKa 10,60 4) Otto Miettinen JoensKa 11,14 Loppukilpailu erä 3 1) Luukas Voutilainen JoensKa 10,66 2) Samuel Sallinen JoensKa 10,92 3) Luka Myller JoensKa 11,37 4) Janne Korhonen JoensKa 12,16 T11 60m 1) Olivia Panhelainen JoensKa 9,07 2) Vilma Issakainen PyhU 9,39 3) Oona Kärkkäinen JoensKa 9,54 4) Venla Simonen JoensKa 9,88 5) Kiira Kiiskinen JoensKa 9,89 6) Aino Kiiskinen PyhäsU 9,95 7) Elina Ruusuvuori LipT 10,08 8) Iiris Voutilainen JoensKa 10,23 9) Nella Voutilainen JoensKa 10,31 10) Miisa Siviö JoeK 10,90 11) Emma Kröger JoensKa 10,98 12) Kerttu Kaihola JoensKa 11,36 13) Iina Hyttinen JoeK 11,38 Loppukilpailu erä 1 1) Oona Kärkkäinen JoensKa 9,54 2) Elina Ruusuvuori LipT 10,08 3) Iiris Voutilainen JoensKa 10,23 4) Nella Voutilainen JoensKa 10,31 Loppukilpailu erä 2 1) Olivia Panhelainen JoensKa 9,07 2) Venla Simonen JoensKa 9,88 3) Kiira Kiiskinen JoensKa 9,89 4) Aino Kiiskinen PyhäsU 9,95 5) Miisa Siviö JoeK 10,90 Loppukilpailu erä 3 1) Vilma Issakainen PyhU 9,39 2) Emma Kröger JoensKa 10,98 3) Kerttu Kaihola JoensKa 11,36 4) Iina Hyttinen JoeK 11,38 P11 1000m 1) Anton Kettunen JoensKa 3.22,34 2) Eeli Mustonen JoensKa 3.41,65 3) Veeti Räsänen JoensKa 3.43,12 4) Tuukka Viinisalo JoensKa 3.45,33 5) Luca Räty PyhäsU 3.52,13 6) Luka Myller JoensKa 4.23,29 7) Roope Matveinen JoensKa 4.33,46 T11 1000m 1) Venla Simonen JoensKa 3.56,25 2) Nella Voutilainen JoensKa 4.09,61 3) Aino Kiiskinen PyhäsU 4.20,01 4) Emma Kröger JoensKa 4.20,99 5) Oona Kärkkäinen JoensKa 4.21,08 6) Vilma Issakainen PyhU 4.35,61 7) Miisa Siviö JoeK 4.38,67 8) Iina Hyttinen JoeK 4.40,96 P11 Kuula 1) Niklas Nykyri JoensKa 8,87 2) Anton Kettunen JoensKa 7,91 3) Veeti Räsänen JoensKa 7,35 4) Aleksanteri Sippola LipTai 7,12 5) Eeli Mustonen JoensKa 6,42 6) Luca Räty PyhäsU 6,21 7) Roope Matveinen JoensKa 5,87 8) Veeti Pussinen JoensKa 5,80 9) Luukas Voutilainen JoensKa 5,15 10) Luka Myller JoensKa 4,87 11) Samuel Sallinen JoensKa 4,80 12) Janne Korhonen JoensKa 4,58 13) Otto Miettinen JoensKa 4,05 T11 Kuula 1) Vilma Issakainen PyhU 6,14 2) Aino Kiiskinen PyhäsU 5,84 3) Iiris Voutilainen JoensKa 5,72 4) Kiira Kiiskinen JoensKa 5,25 4) Venla Simonen JoensKa 5,25 6) Oona Kärkkäinen JoensKa 5,01 7) Olivia Panhelainen JoensKa 4,99 8) Elina Ruusuvuori LipT 4,70 9) Nella Voutilainen JoensKa 4,67 10) Iina Hyttinen JoeK 4,50 11) Kerttu Kaihola JoensKa 4,17 12) Emma Kröger JoensKa 4,12 13) Miisa Siviö JoeK 3,43 P13 60m 1) Roope Maaninka PyhäsU 9,34 2) Mico Räty PyhU 9,73 3) Eeli Kinnunen JoensKa 9,91 T13 60m 1) Sofia Raatikainen PyhäsU 8,45 2) Tiia Säde JoensKa 8,75 3) Nelli Ruottinen PyhU 8,84 4) Sara-Sofia Hyvönen PyhäsU 9,06 5) Aava Kipinä JoensKa 9,38 P13 1000m 1) Lassi Valta PyhäsU 3.20,55 2) Ilmari Lehmus JoensKa 3.22,17 3) Roope Turunen PyhäsU 3.42,52 T13 1000m 1) Maija Borén LieksU 3.28,72 2) Siiri Luostarinen JoensKa 3.29,05 3) Alina Tikka JoensKa 3.51,24 P13 Pituus 1) Roope Maaninka PyhäsU 4,09 2) Marek Pinter JoensKa 3,97 3) Mico Räty PyhU 3,38 4) Alex Öhman JoensKa 3,17 5) Elmeri Saksa JoensKa 3,02 T13 Pituus 1) Sofia Raatikainen PyhäsU 4,97 2) Tiia Säde JoensKa 4,36 3) Nelli Ruottinen PyhU 4,17 4) Sara-Sofia Hyvönen PyhäsU 4,14 P15 60m 1) Rasmus Lehikoinen JoensKa 7,79 2) Topi Kela JoensKa 7,89 3) Matias Ahtinen JoensKa 8,14 4) Benjamin Oittinen PyhäsU 8,31 5) Aatu Holopainen JoensKa 8,44 6) Sakari Vallius JoensKa 8,70 T15 60m 1) Aada Kokko JoensKa 8,51 2) Peppi Penttinen JoensKa 8,59 3) Oona Majoinen JoensKa 8,84 P15 800m 1) Rasmus Lehikoinen JoensKa 2.22,13 T15 800m 1) Aada Piiroinen JoensKa 2.54,58 P15 Seiväs 1) Rasmus Lehikoinen JoensKa 260 2) Sakari Vallius JoensKa 240 3) Matias Ahtinen JoensKa 220 T15 Seiväs 1) Maija Borén LieksU 280 230 240 250 260 270 280 290 o o o o o xo xxx 2) Aino Pyykkö LieksU 240 200 220 230 240 250 o xo o xxo xxx 3) Peppi Penttinen JoensKa 180 180 190 xxo xxx P15 Pituus 1) Niklas Hyvönen PyhäsU 5,50 2) Benjamin Oittinen PyhäsU 5,37 T15 Pituus 1) Aada Kokko JoensKa 4,76 2) Oona Majoinen JoensKa 4,35 3) Tuuli Kinnunen JoensKa 4,32 N17 60m 1) Nina Mutanen JoensKa 8,35 Alkuerät 1) Nina Mutanen JoensKa 8,40q M17 800m 1) Oskari Silvennoinen JoensKa 2.21,60 N17 800m 1) Siiri Silvennoinen JoensKa 2.35,93

AJANKOHTAISTA

VIIKKOTIEDOTE – VKO 50 (ti 12.12.-ma 18.12.)

Tiedotteessa Tikkarikilpailust…

Kolmion Kirmaus 9.12.2017 - TULOKSET

Kolmas Kolmion Kirmaus juostii…

Synttärisankari - Arttu Vattulainen 26v

Vuoden katajalainen miesyleisu…

VIIKKOTIEDOTE – VKO 49 (ti 5.12.-ma 11.12.)

Tiedotteessa kilpailuista, har…

Loskahallien tulokset

Perinteiset Loskahallit kisail…

Jutta Heikkinen – Joensuun Katajan vuoden yleisurheilija

Joensuun Katajan yleisurheiluj…

KUUKAUSITIEDOTE - JOULUKUU

Kuukausitiedotteessa kilpailui…

Synttärisankari - Jiri Karjalainen 20v.

Jälleen synttärihaastattelu my…

Motonet-kuukausikisat 28.11.2017 - TULOKSET

Hallikauden avajaiskisoissa ki…

VIIKKOTIEDOTE – VKO 48 (ti 28.11.-ma 4.12.)

Tiedotteessa kilpailuista, har…

VIIKKOTIEDOTE – VKO 47 (ti 21.11.-ma 27.11.)

Tiedotteessa kilpailuista, har…

Joensuun Kataja kiersi Kunniakierrosta isolla joukolla

Maanantai-iltana Katajan urhei…

VIIKKOTIEDOTE - VKO 46

Tiedotteessa harjoitusvuoroist…

Kolmion Kirmaus 11.11.2017 - TULOKSET

Toinen Kolmion Kirmaus juostii…

Synttärisankarit - Hertta ja Jutta Heikkinen 23v

Ottelijasiskokset täyttivät vu…

VIIKKOTIEDOTE - VKO 45

Tiedotteessa harjoitusvuoroist…

Kuukausitiedote - Marraskuu

Kuukausitiedotteessa kilpailui…

VIIKKOTIEDOTE - VKO 44

Tiedotteessa vanhempainillasta…

Synttärisankarit - Viivi ja Meri Rantanen 24v.

Rantasen sisarukset Meri ja Vi…

Motonet-kuukausikisat 26.10.2017 - TULOKSET

Perinteinen lokakuun Motonet-k…

VIIKKOTIEDOTE - VKO 43

Tiedotteessa kuukausikisoista,…

Synttärisankari - Jere Pajunen 31v.

Monesti suunnistushommista myö…

Kolmion Kirmaus 14.10.2017

Ensimmäinen Kolmion Kirmaus on…

VIIKKOTIEDOTE - VKO 41-42

Tiedotteessa kuukausikisoista,…

Vanhempainillat viikolla 41

Järjestämme tulevalla viikolla…

Synttärisankari - Heidi Nokelainen 27v.

Heidi Nokelainen pääsee hiukan…

Kuukausitiedote - Lokakuu

Kuukausitiedotteessa kilpailui…

Synttärisankari - Teemu Poikolainen 25v.

Viitasaaren lahja Joensuun kie…

VIIKKOTIEDOTE - VKO 38-39

Tiedotteessa vähän kisoista, h…

Simo-Pekka Fincke viides Sm-maratonilla

Jyväskylässä kilpailtiin marat…