Kuukausitiedote elokuu 2019

06.08.2019

Kuukausitiedotteessa tulevista SM-kilpailuista ja niihin ilmoittautumisista, mahdollisesta seuracup-finaalista, harjoitusvuoroista ja niiden tiedossa olevista poikkeuksista.


KILPAILUT JA ILMOITTAUTUMISET:

Kilpailuihin ilmoittautuminen ja osanottomaksujen maksaminen tapahtuvat nettisivuilla http://katajayu.fi/seura/urheilijoille/kilpailuihin-ilmoittautuminen/ olevan ohjeistuksen mukaisesti https://www.kilpailukalenteri.fi/ sivujen kautta.


ELOKUUN TÄRKEIMPIÄ KILPAILUJA OVAT:

16-17v. SM-kilpailut 9.-11.8. Kankaanpäässä https://www.kilpailukalenteri.fi/?cs=16&nid=23459


14-15v. SM-kilpailut 9.-11.8. Lahdessa https://www.kilpailukalenteri.fi/?cs=16&nid=23331

 

Nuorten SM-moniottelut 17.8.8. Lapualla https://www.kilpailukalenteri.fi/?cs=16&nid=23361

Nuorten SM-moniottelut 17.-18.8. Kauhavalla https://www.kilpailukalenteri.fi/?cs=16&nid=23393

9-13v. pm-moniottelut osa 2 Lieksassa 25.8. https://www.kilpailukalenteri.fi/?cs=16&nid=24418

 

Moniottelun 2.osan lajit löytyvät linkin takaa! Jos tänne on tarpeeksi ilmoittautuneita niin seura järjestää yhteiskyydin joko minibussilla tai jopa tarvittaessa isolla linja-autolla!

 

19-22v. SM-kilpailut 30.8.-1.9. Porvoossa https://www.kilpailukalenteri.fi/?cs=16&nid=23270

 

Seuracupin C-sarjan finaali 31.8. Tuusulassa https://www.yleisurheilu.fi/seuracup/finaali/ linkistä löytyy lisätietoja kilpailusta. Viimeisiä piirikilpailuja tehdään vielä ympäri maata tänään ja huomenna, joten loppuviikosta selviää, olemmeko mukana C-sarjan finaalissa. C-sarjaan kuuluvat isot yli 35 000 asukkaan paikkakunnat.
Alustava suunniteltu joukkue löytyy alta. Ilmoita, valmennuspäällikkö Jarkolle välittömästi, mikäli et pääse kyseiselle kilpailureissulle osallistumaan?

 

Seuracup alustava finaalijoukkue 2019 Tuusula

       
       

T11

     

60m aj.

Nuuna Piipponen

   

1000m

Noora Hukka

   

pituus

Mette Oinonen

   

keihäs

Linda Mononen

   
       

P11

     

60m aj.

Toivo Takanen

   

1000m

Voitto Voutilainen

   

pituus

Leevi Partanen

   

keihäs

     
       

T13

     

60m aj.

Venla Simonen

   

1000m

Nella Voutilainen

   

korkeus

Olivia Panhelainen

   

moukari

Erin Nykyri

   
       

P13

     

60m aj.

Santeri Kekarainen

   

1000m

Valtteri Mäkelä

   

korkeus

Eeli Mustonen

   

moukari

Niklas Nykyri

   
       

T15

     

100m

Siiri Nyyssönen

   

2000m

Kiira Kiiskinen

   

seiväs

Iiris Voutilainen

   

kuula

Aava Kipinä

   
       

P15

     

100m

Topi Kela

   

2000m

Ilmari Lehmus

   

seiväs

Topias Mustonen

   

kuula

Eeli Kinnunen

   
       

T tai P 15

     

1000m kävely

Alina Tikka

   
       

N17

     

200m

Nea Immonen

   

pituus

Peppi-Rosa Penttinen

   

kuula

Tuuli Kinnunen

   
       

M17

     

200m

Rasmus Lehikoinen

   

pituus

Sakari Vallius

   

kuula

Miro Tanninen

   

 

 

Seuraavassa viikkotiedotteessa lisää Seuracup-finaaliin liittyen.

 

Lisää kilpailuja:  http://kilpailukalenteri.fi/

 

KATAJAN VUOROT KESKUSKENTÄLLÄ KESÄLLÄ 2019:

Maanantai 17.00-18.30

Tiistai 12.00-13.30 ja 17.00-19.00

Keskiviikko 16.00-18.00

Torstai 17.00-20.00

Perjantai 12.00-13.30

Lauantai 11.00-12.30

 

ELOKUUN HARJOITUSVUOROJEN POIKKEUKSET:


Tiedossa olevat poikkeukset elokuun harjoituksiin:

Tällä hetkellä ei ole tiedossa vakiovuoroihimme poikkeuksia elokuussa.

Viikkotiedotteissa poikkeuksia käsitellään tarkemmin. Ryhmien vastuuohjaajat informoivat omia ryhmiänsä harjoituspoikkeamista.

Peruskysymyksiä voi esittää ohjaajille harjoituksen alussa tai lopussa ja muut tiedustelut Jarkko Kumpulaiselle.

 

TOIMISTO
Valmennuspäällikkö: Jarkko Kumpulainen jarkko.kumpulainen@katajayu.fi
Liikkarivastaava: Henni Haapalainen henni.haapalainen1@gmail.com 
Katajan järjestämät kilpailut: Anssi Vänskä anssi.vanska@katajayu.fi
Laskutusasiat: Tuomo Lehtinen tuomo.lehtinen@katajayu.fi
Puheenjohtaja: Jussi Oinonen jussi.oinonen@pohjola.fi

AJANKOHTAISTA

Viikkotiedote 33 (10.-17.8.2020)

Tiedotteessa poimintoja viime …

Neljä mitalia ja 11 pistesijaa Pedersören 16-17-vuotiaiden SM-kisoista

Siiri Nyyssönen loikki mestari…

Naantalista kaksi mitalia ja kaksi pistesijaa

Isko Kovanen ja Alina Tikka 14…

Seuracupin piirikisan alustava joukkue

Seuracupin piirikisoja pidetää…

Viikkotiedote 32 (3.-10.8.2020)

Tiedotteessa poimintoja viime …

92 mitalia Outokummun huipentumasta

13-vuotiaat mitalirohmuina, Ri…

Viikkotiedote 31 (27.7.-3.8.2020)

Tiedotteessa poimintoja viime …

Viikkotiedote 30 (20.-27.7.2020)

Viikkotiedotteessa tulospoimin…

Viikkotiedote 29 (13.-20.7.2020)

Tiedotteessa menestyspoimintoj…

Kuopiossa vahva Kataja-panos

Kahdeksan kultaa, SM-rajoja ja…

Viikkotiedote 28 (6.-13.7.2020)

Tiedotteessa menestyspoimintoj…

Viikkotiedote 27 (29.6.-6.7.2020)

Tiedotteessa tulospoimintoja v…

Viikkotiedote 26 (22.-29.6.2020)

Tiedotteessa tulospoimintoja v…

Hämäläinen jatkoi ennätysvauhdissa Saarijärvellä

Viikkotiedote 25 (15.-22.6.2020)

Tiedotteessa tulospoimintoja v…

Viikkotiedote 24 (8.-15.6.2020)

Tiedotteessa tuloksia kesän en…

Kesä käyntiin ja jäähyväiset kentälle Keskuskenttä Memorialissa

3000 metrin juoksu kilpailuide…

Viikkotiedote 23 (1.-8.6.2020)

Tiedotteessa seura-asuista, ke…

Kesän treenikausi alkaa

Infoa kesän treenikauden aloit…

Viikkotiedote 22 (25.5.-1.6.2020)

Tiedotteessa seura-asuista, Ka…

Viikkotiedote 21 (18.-25.5.2020)

Tiedotteessa seura-asuista, ke…

Viikkotiedote 20 (12.-18.5.2020)

Tiedotteessa toukokuun etä-/p…

Viikkotiedote 19 (4.-11.5.2020)

Tiedotteessa Katajan uudesta m…

Viikkotiedote 18 (27.4.-4.52020)

Tiedotteessa Katajan uudesta m…

Viikkotiedote 17 (20.-27.4.2020)

Tiedotteessa ryhmäharjoitusten…

Viikkotiedote 16 (14.-20.4.2020)

Tiedotteessa ryhmäharjoitusten…

Viikkotiedote 15 (6.-13.4.2020)

Tiedotteessa ryhmäharjoitusten…

Viikkotiedote 14 (30.3.-6.4.2020)

Tiedotteessa ryhmäharjoitusten…

Viikkotiedote 13 (23.-30.3.2020)

Tiedotteessa seura-asutilaukse…

Viikkotiedote 12 (16.-23.3.2020)

Tiedotteessa liikkareiden kevä…