Kotiranta Kataja-hölkän nopein

28.9.2019

71105741_3119737944766293_8876823933333012480_n.jpg

Mika Kotiranta piti kovinta vauhtia tänään juostussa Kataja-hölkässä. 7 kilometrin matkaan tänä vuonna nuorten EM-kisoissakin juosseelta Kotirannalta meni aikaa 23.24. Toiseksi juoksussa juoksi Katajan Samuel Auvinen ajalla 23.44 ja kolmanneksi viisi sekuntia myöhemmin maalin tullut Oscar Högnabba Team Högnabbasta.

Naisten puolella kovinta vauhtia piti 45-vuotiaiden sarjan mestariksi juossut Katajan Kaija Pyöriäinen, jolla aikaa kului 32.06.

Junioreiden 2,5 kilometrin juoksussa nopeinta vauhtia piti Liperin Taimen Renne Kankkunen, joka voitti 11-vuotiaiden sarjan ajalla 11.52. Tytöistä ensimmäisenä maaliin tuli 13-sarjan ajalla 11.59 voittanut Liperin Taimen Elina Ruusuvuori.

Yhteensä Kataja Hölkkään osallistui 69 juoksijaa.

Tulokset:

Kataja-hölkkä 28.9.2019
Joensuu

7 km

M
1 Mika Kotiranta        Joensuun Kataja        23.24
2 Samuel Auvinen        Joensuun Kataja        23.44
3 Oscar Högnabba        Team Högnabba        23.49
4 Reima Laakkonen        Joensuun Kataja        24.29
5 Lasse Hakulinen        Joensuun Kataja        26.23
6 Joni Solonen                        26.39
7 Petri Nevalainen                    27.12
8 Juha Nisula                        28.55
9 Pasi Fränti             Joensuun Kataja        30.03
10 Henri Varis            Joensuu            30.34
11 Markus Volotinen                    30.49
12 Timo Korkalainen        Joensuun Kataja        31.08
13 Timo Klinga                        32.54
14 Jari Juvonen            Outotec Turula        39.05
15 Tommi Kontkanen        Outotec Turula        40.03
16 Jarmo Hiltunen        Outotec Turula        45.49
17 Marko Hyvärinen        Outotec Turula        48.11

M 45
1 Jarkko Siltakorpi        Peräkylän Ponnistus    26.34
2 Jouni Karppi            Rauhalahti Road Runners    27.36
3 Arto Piitulainen                    31.56
4 Mick Madness            Seattle            38.20

M 55
1 Esko Lintunen            Sulkaman Kipinä        27.22
2 Jorma Kuronen            Kainuun Hiihtoseura    28.59

M 65
1 Keijo Maksimainen        Ilomantsin Urheilijat    32.40
2 Arvo Hynynen            Juuan Urheilijat    32.48
3 Veikko Mustonen        Team Sporttiveikko    39.07
4 Yrjö Tuovinen            Juuan Jänne        46.25        

P 15
1 Eemeli Hirvonen        Joensuun Maila        28.53

N
1 Johanna Kahelin-Kemppainen    Joensuu            34.02
2 Marjo Oinonen            Outotec Turula        37.41
3 Petra Nurmi-Ristola        Outotec Turula        41.14
4 Suvi Wang            Joensuun Kataja        62.18

N 45
1 Kaija Pyöriäinen        Joensuun Kataja        32.06
2 Maarit Talonen        Joensuun Kataja        33.54

N 55
1 Marja Holopainen        Liperin Taimi        34.01,5
2 Tarja Hukuri-Salo        Joensuu            36.35

T 15
1 Hanna-Kaisa Huttunen        Joensuun Kataja        40.41


2,7 km

P 11
1 Renne Kankkunen        Liperin Taimi        11.52
2 Arttu Kylmänen         Pyhäselän Urheilijat    12.01
3 Tomi Koponen            Outokummun Partio    12.13
4 Niilo Pelli            Polvijärven Urheilijat    13.36
5 Matias Pietarinen        Liperin Taimi        14.20
6 Severi Inkinen        Polvijärven Urheilijat    15.13

P 9
1 Santtu Piitulainen        Joensuun Kataja        11.55
2 Toivo Takanen            Joensuun Kataja        13.04
3 Marc Palahi            Joensuun Kataja        13.08
4 Aleksis Kivelä        Polvijärven Urheilijat    13.34
5 Leo Siitonen            Joensuun Kataja        13.43
6 Ate Jokinen            Liperin Taimi        13.45
7 Kirill Zuikov            Joensuun Kataja        14.25
8 Vili Hyvärinen        Polvijärven Urheilijat    14.37
9 Simo Härkönen            Polvijärven Urheilijat    14.59
10 Antto Pietarinen        Liperin Taimi        15.04
11 Kalle Torssonen        Liperin Taimi        15.23

T 13
1 Elina Ruusuvuori        Liperin Taimi        11.59

T 11
1 Venla Pyykkö            Liperin Taimi        12.15
2 Mette Oinonen            Joensuun Kataja        12.36
3 Peppilotta Eronen        Joensuun Kataja        12.58
4 Martta Muuttoranta        Liperin Taimi        14.07
5 Maiju Saraniemi        Lieksan Urheilijat    14.15

T 9
1 Siiri Tahvanainen        Pyhäselän Urheilijat    12.35
2 Ronja Eronen            Pyhäselän Urheilijat    13.20
3 Milja Pyykkö            Liperin Taimi        13.25
4 Aino Numminen            Outokummun Partio    14.16
5 Ida-Liina Hyvönen        Pyhäselän Urheilijat    14.52
6 Annika Ristola        Outokummun Partio    14.57
7 Ida Pelli            Polvijärven Urheilijat    15.10
8 Julia Parviainen        Pyhäselän Urheilijat    15.11
9 Inari Sormunen        Joensuun Uimaseura    16.05

AJANKOHTAISTA

Viikkotiedote 50 (9.-16.12.2019)

Tiedotteessa kevään ryhmistä, …

Kuukausitiedote joulukuu 2019 ja viikkotiedote 49 (2.-9.12.2019)

Tiedotteessa ota kaveri mukaan…

Viikkotiedote 48 (25.11.-2.12.2019)

Tiedotteessa seura-asuista, ha…

Loskahallien tulokset

Loskahallit keräsivät yli 100 …

Lassi Etelätalo vuoden urheilija

Vuoden 2019 kauden päätöstilai…

Viikkotiedote 47 (18.-25.11.2019)

Tiedotteessa kauden 2019 päätt…

Viikkotiedote 46 (11.-18.11.2019)

Tiedotteessa Lumilyhty (Kataja…

Motonet kuukausikisojen tulokset

Hallikauden ensimmäiset Motone…

Viikkotiedote 45 (4.-11.11.2019)

Tiedotteessa Motonet kuukausik…

Kuukausitiedote marraskuu 2019

Tiedotteessa kauden päättäjäis…

Viikkotiedote 44 (28.10.-4.11.2019)

Tiedotteessa Motonet kuukausik…

Viikkotiedote 43 (21.-28.10.2019)

Tiedotteessa kunniakierroksest…

Kunniakierros tiistaina 22.10

Joensuun Kataja on tänäkin vuo…

Viikkotiedote 42 (14.-21.10.2019)

Tiedotteessa leirityksistä, ki…

Motonet Kuukausikisan tulokset

Kauden 2019-2020 ensimmäisen M…

Viikkotiedote 41 (7.-14.10.2019)

Tiedotteessa seura-asuista, le…

Viikkotiedote 40 (30.9.-7.10.2019)

Tiedotteessa seura-asuista, le…

Kotiranta Kataja-hölkän nopein

69 juoksijaa osallistui tämän …

Viikkotiedote 39 (23.-30.9.2019)

2‍3.9.2019 Tiedotteessa seura…

Urheilukoulukausi alkaa tällä viikolla

Alle 12-vuotiaiden yleisurheil…

Kataja-hölkkä lauantaina 28.9.

Kataja-hölkkä juostaan lauanta…

Kuukausitiedote syyskuu ja viikkotiedote 37 (9.-16.9.) 2019

Tiedotteessa onnitteluita, tul…

Viikkotiedote 36 (2.-9.9.2019)

Viikkotiedotteessa onnitteluit…

Seuracup-finaalista hieno viides sija

Joensuun Katajan 11-17-vuotiaa…

19-22-vuotiaiden SM-kisat käynnistyvät Porvoossa

Katajalta mukana kymmenen urhe…

Ilmoittautuminen syksyn ryhmiin!

Syksyn 2019 alle 13 vuotiaiden…

Viikkotiedote 35 (26.8.-2.9.2019)

Viikkotiedotteessa tulevat kil…

Toivo ja Iiris ottelun piirinmestareiksi

Eilisissä 9-13-vuotiaiden pm-m…

Seuracup finaalireissu

Joukkueen tämän hetkinen nimil…

Kuukausikisojen tulokset

Elokuun kuukausikisat kisattii…