Kuva: Sanna Neuvonen

Kataja hyvässä vauhdissa Seuracupissa

20.6.2018

Seuracupin ensimmäinen osakilpailu kilpailtiin keskiviikkona aurinkoisessa, mutta erittäin tuulisessa säässä. Kisassa pääosassa ovat tulokset, eivät niinkään lajikohtaiset sijoitukset. 

Tuloksista mainittakoon Lieksan Urheilijoiden Eero Mauron pinkoma 60 metriä. 7,90 on uusi piirin ennätys. Katajan urheilijoista Topi Kela juoksi ensi kertaa sallituissa tuulissa alle 12 sekunnin. Tannisen Miron 330 ylitys seipäässä oli hyvä suoritus kovassa tuulessa. Olivia Panhelaisen 60 metrin aika 8,70 on myös mainio. Riikka Lonkainen työnsi kuulassa hienosti 11,55. Janne Oinonen jatkoi tasaista tulostasoaan keihäässä. 47,93 oli tulos melkoiseen vastatuuleen heitettynä. Emilia Kiiski juoksi 200 metrillä alle 27 sekunnin. Samuel Sallinen juoksi 11-vuotiaiden tonnin mukavasti 3.43,17. Tytöissä Noora Hukka alitti myös 3.50. 

Tarkemmin tuloksia löytyy alta ja Sannan kuvakavalkadi löytyy TÄÄLTÄ.

 

Pohjois-Karjalan Seuracup 1. osakilpailu
Joensuun Kataja
20.06.2018
Joensuun Kataja	13516
Pyhäselän Urheilijat	12726
Liperin Taimi	3648
Polvijärven Urheilijat	1667
Outokummun Partio	1546
Tuupovaaran Urheilijat	1298
Lieksan Urheilijat	1050
Kiihtelysvaaran Urheilijat	356

P11 60m
1)   Oskari Pakarinen                 PyhäsU                    9,31              
2)   Eemeli Huttunen                  OutokPa                   9,59              
3)   Petja Tanskanen                  PolvijU                   9,61              
4)   Toivo Takanen                    JoensKa                   9,69              
5)   Aleksanteri Sippola              LipTai                    10,02             
6)   Eelis Härmä                      PyhäsU                    10,10             
7)   Aapo Rautiainen                  KiihtU                    10,56             
8)   Oliver Eronen                    LipTai                    11,10             
9)   Leevi Laine                      JoensKa                   11,58             
     Ville Tuononen                   PyhäsU                    10,60             
     Miko Sivonen                     PyhäsU                    10,19             
     Topias Mustonen                  JoensKa                   9,79              
     Niilo Pelli                      PolvijU                   9,91              
     Lassi Laine                      JoensKa                   11,05             
     Renne Kankkunen                  LipTai                    9,91              
     Ville Keronen                    OutokPa                   9,66              
     Topias Juntunen                  PyhäsU                    9,47              

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,9
1)   Aleksanteri Sippola              LipTai                    10,02             
     Lassi Laine                      JoensKa                   11,05             
     Miko Sivonen                     PyhäsU                    10,19             
     Niilo Pelli                      PolvijU                   9,91              
     Topias Mustonen                  JoensKa                   9,79              
     Ville Tuononen                   PyhäsU                    10,60             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +1,8
1)   Petja Tanskanen                  PolvijU                   9,61              
2)   Toivo Takanen                    JoensKa                   9,69              
3)   Aapo Rautiainen                  KiihtU                    10,56             
4)   Oliver Eronen                    LipTai                    11,10             
5)   Leevi Laine                      JoensKa                   11,58             
     Renne Kankkunen                  LipTai                    9,91              

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: +4,8
1)   Oskari Pakarinen                 PyhäsU                    9,31              
2)   Eemeli Huttunen                  OutokPa                   9,59              
3)   Eelis Härmä                      PyhäsU                    10,10             
     Topias Juntunen                  PyhäsU                    9,47              
     Ville Keronen                    OutokPa                   9,66              


T11 60m
1)   Pinja Myller                     PyhäsU                    9,37              
2)   Elina Likhanova                  LipTai                    9,43              
3)   Iiris Voutilainen                JoensKa                   9,85              
4)   Nea Nousiainen                   PyhäsU                    9,99              
5)   Lempi Saastamoinen               LipTai                    11,69             
6)   Viida Hiltunen                   OutokPa                   12,12             
     Martta Korhonen                  PyhäsU                    9,96              
     Vilma Vatanen                    JoensKa                   10,20             
     Nanna Holopainen                 JoensKa                   12,87             
     Jenny Miettinen                  PyhäsU                    10,66             
     Heli Puustinen                   PyhäsU                    9,94              
     Nella Voutilainen                JoensKa                   10,40             
     Aino Kiiskinen                   PyhäsU                    9,98              
     Annika Ristola                   OutokPa                   11,39             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +2,4
     Aino Kiiskinen                   PyhäsU                    9,98              
     Heli Puustinen                   PyhäsU                    9,94              
     Jenny Miettinen                  PyhäsU                    10,66             
     Martta Korhonen                  PyhäsU                    9,96              
     Nanna Holopainen                 JoensKa                   12,87             
     Nella Voutilainen                JoensKa                   10,40             
     Vilma Vatanen                    JoensKa                   10,20             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +3,1
1)   Pinja Myller                     PyhäsU                    9,37              
2)   Elina Likhanova                  LipTai                    9,43              
3)   Iiris Voutilainen                JoensKa                   9,85              
4)   Nea Nousiainen                   PyhäsU                    9,99              
5)   Lempi Saastamoinen               LipTai                    11,69             
6)   Viida Hiltunen                   OutokPa                   12,12             
     Annika Ristola                   OutokPa                   11,39             


P11 1000m
Loppukilpailu
1)   Samuel Sallinen                  JoensKa                   3.43,17           
2)   Topias Juntunen                  PyhäsU                    3.48,25           
3)   Renne Kankkunen                  LipTai                    3.57,01           
4)   Lassi Laine                      JoensKa                   3.58,17           
5)   Veeti Rieppo                     PolvijU                   3.58,52           
6)   Eeli Häikiö                      LipTai                    4.00,46           
7)   Tomi Koponen                     OutokPa                   4.05,14           
8)   Janne Piipponen                  PyhäsU                    4.07,10           
9)   Peetu Kovero                     OutokPa                   4.21,45           
     Aapo Heikkinen                   LipTai                    3.59,24           
     Leevi Laine                      JoensKa                   4.35,41           
     Luca Räty                        PyhäsU                    DNS               
     Roope Matveinen                  JoensKa                   DNS               
     Topias Mustonen                  JoensKa                   DNS               


T11 1000m
Loppukilpailu
1)   Noora Hukka                      JoensKa                   3.49,17           
2)   Nella Voutilainen                JoensKa                   3.49,48           
3)   Martta Korhonen                  PyhäsU                    4.09,39           
4)   Jenny Miettinen                  PyhäsU                    4.22,32           
5)   Noora Kakkonen                   PolvijU                   4.41,22           
     Marianne Puustinen               PyhäsU                    DNS               
     Vilma Vatanen                    JoensKa                   DNS               


P11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Aapo Heikkinen                   LipTai                    3,78              
     3,78   3,77   x      x      
                                 

2)   Niilo Pelli                      PolvijU                   3,60              
     3,42   3,30   3,30   3,60   
                                 

3)   Riko Pippuri                     LipTai                    3,39              
     3,38   3,18   3,28   3,39   
                                 

4)   Ville Tuononen                   PyhäsU                    3,33              
     3,13   3,11   3,11   3,33   
                                 

5)   Roope Matveinen                  JoensKa                   3,20              
     3,20   3,07   2,99   3,10   
                                 

6)   Topias Poutiainen                OutokPa                   2,96              
     2,87   2,93   2,96   2,79   
                                 

7)   Otto Miettinen                   JoensKa                   2,95              
     2,66   2,84   2,80   2,95   
                                 

     Aapo Rautiainen                  KiihtU                    3,15              
     3,10   3,14   3,15   3,13   
                                 

     Luka Myller                      JoensKa                   2,88              
     2,80   2,70   2,77   2,88   
                                 

     Matvei Drachev                   OutokPa                   DNS               
     Topias Juntunen                  PyhäsU                    DNS               
     Topias Mustonen                  JoensKa                   3,89              
     3,73   3,75   3,87   3,89   
                                 



T11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Vilma Vatanen                    JoensKa                   3,50 NM           
     3,50   3,47   3,30   3,10   
                                 

2)   Aino Kiiskinen                   PyhäsU                    3,44 NM           
     3,44   2,72   x      x      
                                 

3)   Jasmin Huuho                     PyhäsU                    3,42              
     3,34   3,30   3,42   3,30   
                                 

4)   Meeri Torssonen                  LipTai                    2,87              
     2,80   2,87   2,85   2,87   
                                 

5)   Oona Tolvanen                    LipTai                    2,51 NM           
     2,51   2,35   2,39   2,40   
                                 

6)   Annika Ristola                   OutokPa                   2,45              
     2,42   2,45   2,43   2,39   
                                 

     Elina Likhanova                  LipTai                    3,46              
     3,36   3,46   2,59   3,19   
                                 

     Emma Kröger                      JoensKa                   DNS               
     Iiris Voutilainen                JoensKa                   3,32              
     3,31   3,30   3,32   3,27   
                                 

     Martta Muuttoranta               LipTai                    2,84              
     2,49   2,67   2,84   2,70   
                                 

     Nanna Holopainen                 JoensKa                   2,12              
     x      2,12   2,03   2,10   
                                 

     Nella Voutilainen                JoensKa                   3,24              
     3,23   3,19   3,15   3,24   
                                 

     Pinja Myller                     PyhäsU                    3,46 NM           
     3,46   3,25   x      3,37   
                                 

     Pinja Stenberg                   PyhäsU                    3,33              
     2,65   3,10   3,33   3,17   
                                 



P11 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Topias Mustonen                  JoensKa                   26,82             
     26,82  x      x      25,47  

2)   Ville Keronen                    OutokPa                   19,58             
     x      19,14  14,99  19,58  

3)   Miko Sivonen                     PyhäsU                    16,67             
     x      16,67  15,58  13,46  

4)   Onni Holopainen                  LipTai                    16,30             
     16,30  14,20  x      x      

5)   Paavo Maaninka                   PyhäsU                    14,80             
     x      10,34  14,80  x      

6)   Luka Myller                      JoensKa                   13,58             
     13,27  11,48  13,58  x      

7)   Niko Tiilikainen                 LipTai                    10,15             
     10,15  9,50   8,73   7,17   

     Aapo Rautiainen                  KiihtU                    16,14             
     14,76  x      16,14  x      

     Otto Miettinen                   JoensKa                   12,26             
     11,39  12,26  10,85  

     Roope Matveinen                  JoensKa                   DNS               


T11 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Heli Puustinen                   PyhäsU                    14,55             
     x      14,00  13,08  14,55  

2)   Martta Muuttoranta               LipTai                    14,04             
     11,94  x      14,04  11,58  

3)   Emma Kröger                      JoensKa                   11,25             
     11,25  10,30  9,66   8,68   

4)   Pinja Stenberg                   PyhäsU                    10,53             
     6,94   8,99   10,20  10,53  

5)   Nanna Holopainen                 JoensKa                   6,70              
     x      x      6,59   6,70   

     Aino Kiiskinen                   PyhäsU                    11,48             
     10,83  10,68  11,48  10,71  

     Nea Nousiainen                   PyhäsU                    10,52             
     9,70   10,52  8,74   8,06   

     Nella Voutilainen                JoensKa                   11,28             
     9,00   x      11,28  9,14   

     Noora Kakkonen                   PolvijU                   12,13             
     10,85  10,75  12,13  11,36  

     Vilma Vatanen                    JoensKa                   11,90             
     x      11,30  11,90  11,28  



P11 4x50m viesti
Loppukilpailu
1)   Liperin Taimi                    LipTai                    32,99             
   1) Aleksanteri Sippola, 2) Riko Pippuri, 
   3) Renne Kankkunen, 4) Aapo Heikkinen
2)   Pyhäselän Urheilijat             PyhäsU                    33,73             
   1) Eelis Härmä, 2) Topias Juntunen, 
   3) Miko Sivonen, 4) Janne Piipponen
3)   Joensuun Kataja                  JoensKa                   33,79             
   1) Luka Myller, 2) Samuel Sallinen, 
   3) Topias Mustonen, 4) Toivo Takanen
4)   Outokummun Partio                OutokPa                   33,87             
   1) Ville Keronen, 2) Eemeli Huttunen, 
   3) Topias Poutiainen, 4) Tomi Koponen
5)   Joensuun Kataja                  JoensKa                   37,26             
   1) Otto Miettinen, 2) Roope Matveinen, 
   3) Lassi Laine, 4) Leevi Laine


T11 4x50m viesti
Loppukilpailu
1)   Pyhäselän Urheilijat             PyhäsU                    33,43             
   1) Aino Kiiskinen, 2) Pinja Myller, 
   3) Nea Nousiainen, 4) Martta Korhonen
2)   Joensuun Kataja                  JoensKa                   33,58             
   1) Vilma Vatanen, 2) Emma Kröger, 
   3) Iiris Voutilainen, 4) Nella Voutilainen
3)   Pyhäselän Urheilijat             PyhäsU                    33,97             
   1) Jenny Miettinen, 2) Heli Puustinen, 
   3) Jasmin Huuho, 4) Pinja Stenberg
4)   Liperin Taimi                    LipTai                    35,85             
   1) Elina Likhanova, 2) Meeri Torssonen, 
   3) Oona Tolvanen, 4) Martta Muuttoranta


P13 60m
1)   Eero Mauro                       LieksU                    7,90              
2)   Santeri Kekarainen               JoensKa                   8,73              
3)   Puhakka Jesse                    PyhäsU                    8,98              
4)   Anton Kettunen                   JoensKa                   9,62              
5)   Jimi Ollila                      JoensKa                   10,12             
6)   Luukas Voutilainen               JoensKa                   10,43             
     Toni Juntunen                    PyhäsU                    9,13              
     Aku Alastalo                     PyhäsU                    9,59              
     Niklas Nykyri                    JoensKa                   9,21              
     Veeti Pussinen                   JoensKa                   DNS               
     Eeli Mustonen                    JoensKa                   10,00             
     Roope Maaninka                   PyhäsU                    9,00              

Alkuerät erä 1, Tuuli: +0,6
1)   Eero Mauro                       LieksU                    7,90              
2)   Santeri Kekarainen               JoensKa                   8,73              
3)   Jimi Ollila                      JoensKa                   10,12             
4)   Luukas Voutilainen               JoensKa                   10,43             
     Aku Alastalo                     PyhäsU                    9,59              
     Toni Juntunen                    PyhäsU                    9,13              

Alkuerät erä 2, Tuuli: +0,1
1)   Puhakka Jesse                    PyhäsU                    8,98              
2)   Anton Kettunen                   JoensKa                   9,62              
     Eeli Mustonen                    JoensKa                   10,00             
     Niklas Nykyri                    JoensKa                   9,21              
     Roope Maaninka                   PyhäsU                    9,00              
     Veeti Pussinen                   JoensKa                   DNS               


T13 60m
1)   Olivia Panhelainen               JoensKa                   8,70              
2)   Sesilia Jolkkonen                PolvijU                   9,11              
3)   Vilma Issakainen                 PyhäsU                    9,57              
4)   Maria Karppanen                  PyhäsU                    9,61              
5)   Veera Junninen                   PyhäsU                    9,64              
6)   Anni Vänskä                      PyhäsU                    9,89              
7)   Selma Kekkonen                   PyhäsU                    9,94              
8)   Eena Pesonen                     LipTai                    10,25             
9)   Iina Hyttinen                    JoensKa                   11,07             
     Sara Martikainen                 PyhäsU                    9,38              
     Enni Heikkinen                   LipTai                    9,32              
     Ira Hirvonen                     OutokPa                   9,40              
     Kiira Kiiskinen                  JoensKa                   9,41              
     Aada Rautiainen                  KiihtU                    9,87              
     Sara-Sofia Hyvönen               PyhäsU                    8,63              
     Venla Simonen                    JoensKa                   DNS               
     Oona Kärkkäinen                  JoensKa                   9,60              
     Riikka Jokinen                   PyhäsU                    8,72              

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +1,9
1)   Veera Junninen                   PyhäsU                    9,64              
2)   Selma Kekkonen                   PyhäsU                    9,94              
3)   Iina Hyttinen                    JoensKa                   11,07             
     Enni Heikkinen                   LipTai                    9,32              
     Sara Martikainen                 PyhäsU                    9,38              

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,0
1)   Maria Karppanen                  PyhäsU                    9,61              
2)   Anni Vänskä                      PyhäsU                    9,89              
3)   Eena Pesonen                     LipTai                    10,25             
     Aada Rautiainen                  KiihtU                    9,87              
     Ira Hirvonen                     OutokPa                   9,40              
     Kiira Kiiskinen                  JoensKa                   9,41              

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: +0,0
1)   Olivia Panhelainen               JoensKa                   8,70              
2)   Sesilia Jolkkonen                PolvijU                   9,11              
3)   Vilma Issakainen                 PyhäsU                    9,57              
     Oona Kärkkäinen                  JoensKa                   9,60              
     Riikka Jokinen                   PyhäsU                    8,72              
     Sara-Sofia Hyvönen               PyhäsU                    8,63              
     Venla Simonen                    JoensKa                   DNS               


P13 1000m
Loppukilpailu
1)   Anton Kettunen                   JoensKa                   3.18,74           
2)   Toni Juntunen                    PyhäsU                    3.31,29           
3)   Valtteri Mäkelä                  JoensKa                   3.37,20           
4)   Atte Ikonen                      LipTai                    3.48,38           
     Eeli Mustonen                    JoensKa                   DNS               
     Santeri Kekarainen               JoensKa                   DNS               
     Väinö Kontkanen                  PyhäsU                    3.12,14           


T13 1000m
Loppukilpailu
1)   Riikka Jokinen                   PyhäsU                    3.25,13           
2)   Eevi Kettunen                    PolvijU                   3.32,20           
3)   Alina Tikka                      JoensKa                   3.33,57           
4)   Noora Tiilikainen                PyhäsU                    3.49,77           
5)   Enni Heikkinen                   LipTai                    3.51,36           
6)   Aada Rautiainen                  KiihtU                    3.57,35           


P13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Eeli Mustonen                    JoensKa                   140               
     120    125    130    135    140    143    
     o      o      o      o      xxo    xxx    

2)   Niklas Nykyri                    JoensKa                   130               
     105    110    115    120    125    130    135    
     o      o      o      o      o      o      xxx    

2)   Roope Maaninka                   PyhäsU                    130               
     125    130    135    
     o      o      xx     

4)   Petro Rupponen                   LipTai                    125               
     110    115    120    125    130    
     o      o      xo     xo     xxx    

5)   Miro Mutanen                     PolvijU                   125               
     100    105    110    115    120    125    130    
     o      o      o      xo     xo     xxo    xxx    

     Anton Kettunen                   JoensKa                                     
     100    
     DNS    

     Santeri Kekarainen               JoensKa                   115               
     105    110    115    120    
     o      o      xo     xxx    



T13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Sara-Sofia Hyvönen               PyhäsU                    145               
     125    130    135    140    145    150    
     o      o      o      xo     xo     xxx    

2)   Sara Martikainen                 PyhäsU                    125               
     115    120    125    130    
     o      xo     o      xxx    

3)   Oona Kärkkäinen                  JoensKa                   105               
     105    110    
     xo     xxx    

4)   Jenna Lavikainen                 LipTai                    100               
     90     95     100    105    
     o      xxo    o      xxx    

     Aada Rautiainen                  KiihtU                    110               
     100    105    110    115    
     o      o      o      xxx    

     Ira Hirvonen                     OutokPa                   130               
     120    125    130    135    
     o      o      xo     xxx    

     Noora Tiilikainen                PyhäsU                    130               
     115    120    125    130    135    
     o      o      o      xxo    x      

     Olivia Panhelainen               JoensKa                   125               
     105    110    115    120    125    130    
     o      o      o      o      o      xxx    

     Venla Simonen                    JoensKa                                     
     90     
     DNS    



P13 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Topi Parviainen                  TuupovU                   50,31             
     50,31  x      x      x      

2)   Janne Oinonen                    JoensKa                   47,83             
     x      44,99  46,49  47,83  

3)   Juho Eskelinen                   TuupovU                   37,33             
     36,53  33,98  35,41  37,33  

4)   Väinö Kontkanen                  PyhäsU                    36,17             
     33,82  33,76  36,17  34,65  

5)   Ville Mäkinen                    LipTai                    27,49             
     27,49  25,75  x      21,87  

6)   Aku Alastalo                     PyhäsU                    20,89             
     20,89  18,76  20,62  x      

7)   Luukas Voutilainen               JoensKa                   12,96             
     x      12,94  12,38  12,96  

     Eeli Mustonen                    JoensKa                   32,95             
     29,61  32,95  31,76  30,97  

     Jimi Ollila                      JoensKa                   19,47             
     14,25  18,53  17,89  19,47  

     Petro Rupponen                   LipTai                    DNS               
     Puhakka Jesse                    PyhäsU                    DNS               
     Veeti Pussinen                   JoensKa                   DNS               


T13 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Ira Hirvonen                     OutokPa                   33,88             
     33,88  29,81  x      29,16  

2)   Elina Valta                      PyhäsU                    27,02             
     17,01  13,46  24,89  27,02  

3)   Elli Pirhonen                    PyhäsU                    23,50             
     23,50  19,32  19,04  22,56  

4)   Kiira Kiiskinen                  JoensKa                   16,58             
     15,01  15,14  16,58  15,13  

5)   Noora Tiilikainen                PyhäsU                    15,91             
     11,70  14,38  13,93  15,91  

6)   Sallamari Leskinen               LipTai                    14,52             
     x      13,04  14,52  13,33  

     Iina Hyttinen                    JoensKa                   10,68             
     10,68  7,82   8,55   9,95   

     Sara-Sofia Hyvönen               PyhäsU                    27,35             
     24,52  26,11  27,35  x      

     Venla Simonen                    JoensKa                   DNS               


P13 4x100m viesti
Loppukilpailu
1)   Pyhäselän Urheilijat             PyhäsU                    55,22             
   1) Puhakka Jesse, 2) Toni Juntunen, 
   3) Väinö Kontkanen, 4) Roope Maaninka
2)   Joensuun Kataja                  JoensKa                   58,30             
   1) Santeri Kekarainen, 2) Anton Kettunen, 
   3) Eeli Mustonen, 4) Niklas Nykyri


T13 4x100m viesti
Loppukilpailu
1)   Pyhäselän Urheilijat             PyhäsU                    57,95             
   1) Vilma Issakainen, 2) Riikka Jokinen, 
   3) Sara Martikainen, 4) Sara-Sofia Hyvönen
2)   Joensuun Kataja                  JoensKa                   59,62             
   1) Alina Tikka, 2) Kiira Kiiskinen, 
   3) Oona Kärkkäinen, 4) Olivia Panhelainen
3)   Pyhäselän Urheilijat             PyhäsU                    1.02,90           
   1) Veera Junninen, 2) Anni Vänskä, 
   3) Maria Karppanen, 4) Selma Kekkonen


P15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,0
1)   Topi Kela                        JoensKa                   11,99             
2)   Eero Ahvanainen                  PyhäsU                    13,03             
     Matias Ahtinen                   JoensKa                   DNS               
     Miro Tanninen                    JoensKa                   DNS               
     Niklas Hyvönen                   PyhäsU                    12,62             
     Rasmus Lehikoinen                JoensKa                   DNS               


T15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,4
1)   Nea Immonen                      JoensKa                   13,29             
2)   Sofia Raatikainen                PyhäsU                    13,33             
3)   Nelli Ruottinen                  PyhäsU                    14,10             
     Elina Nivajärvi                  JoensKa                   DNS               
     Ellen Tanskanen                  PolvijU                   DNS               
     Reetta Ryynänen                  PyhäsU                    14,36             
     Veera Kauhanen                   HeinävYU                  12,95             


P15 2000m
Loppukilpailu
1)   Luukas Mäkelä                    PyhäsU                    6.57,31           
2)   Ilmari Lehmus                    JoensKa                   7.06,72           
3)   Lassi Valta                      PyhäsU                    7.11,76           
4)   Jimi Alastalo                    PyhäsU                    7.13,63           


T15 2000m
Loppukilpailu
1)   Venla Häkkinen                   JoensKa                   7.48,89           
2)   Siiri Luostarinen                JoensKa                   8.04,17           
3)   Iida Sallinen                    PyhäsU                    8.27,04           
     Cindy Ahponen                    PyhäsU                    DNS               


P15 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Miro Tanninen                    JoensKa                   330               
     280    290    300    310    320    330    340    
     o      -      o      xo     xo     o      xxx    

2)   Juha Karjunen                    PyhäsU                    260               
     210    220    230    240    250    260    270    
     o      o      o      o      -      xxo    xxx    

     Eero Mauro                       LieksU                    340               
     270    280    290    300    310    320    330    340    350    
     xo     -      o      o      -      o      xo     o      xxx    



T15 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Aino Pyykkö                      LieksU                    250               
     220    230    240    250    260    
     o      o      o      o      xxx    

2)   Peppi-Rosa Penttinen             JoensKa                   210               
     190    200    210    220    
     o      o      o      xxx    

3)   Sini Lehikoinen                  PyhäsU                    190               
     160    170    180    190    200    
     o      o      -      xo     xxx    



P15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Niklas Hyvönen                   PyhäsU                    14,68             
     x      14,62  x      14,68  

2)   Aku Parviainen                   TuupovU                   12,67             
     11,83  12,33  12,67  12,18  

3)   Matias Ahtinen                   JoensKa                   10,31             
     9,63   10,31  x      10,04  

4)   Rasmus Lehikoinen                JoensKa                   10,09             
     x      10,04  10,09  

5)   Pietari Sippola                  LipTai                    9,35              
     9,35   8,58   x      8,90   

     Juha Karjunen                    PyhäsU                    DNS               
     Miro Tanninen                    JoensKa                   DNS               
     Sakari Vallius                   JoensKa                   DNS               


T15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Janna Huuho                      PyhäsU                    10,33             
     9,96   10,15  10,33  9,85   

2)   Reetta Ryynänen                  PyhäsU                    8,36              
     x      8,36   x      

3)   Elina Nivajärvi                  JoensKa                   5,76              
     5,34   5,67   x      5,76   



P15 4x100m viesti
Loppukilpailu
1)   Joensuun Kataja                  JoensKa                   48,22             
   1) Topi Kela, 2) Matias Ahtinen, 
   3) Sakari Vallius, 4) Rasmus Lehikoinen
2)   Pyhäselän Urheilijat             PyhäsU                    55,46             
   1) Eero Ahvanainen, 2) Jimi Alastalo
   3) Lassi Valta, 4) Niklas Hyvönen
T15 4x100m viesti
Loppukilpailu
1)   Joensuun Kataja                  JoensKa                   53,10             
   1) Venla Häkkinen, 2) Elina Nivajärvi, 
   3) Peppi-Rosa Penttinen, 4) Nea Immonen
2)   Pyhäselän Urheilijat             PyhäsU                    55,18             
   1) Nelli Ruottinen, 2) Suvi-Tuulia Puustinen, 
   3) Reetta Ryynänen, 4) Sofia Raatikainen


M17 200m
Loppukilpailu, Tuuli: +4,0
1)   Samuel Auvinen                   JoensKa                   25,57             
2)   Eetu Sillanpää                   PyhäsU                    26,01             
     Benjamin Oittinen                PyhäsU                    26,39             


N17 200m
Loppukilpailu, Tuuli: +1,0
1)   Emilia Kiiski                    JoensKa                   26,82             
2)   Taika Kokko                      PyhäsU                    30,88             
     Jenna Riikonen                   JoensKa                   DNS               
     Linnea Pikkarainen               PyhäsU                    DNS               
     Lumi Kärkkäinen                  JoensKa                   28,90             
     Veera Holopainen                 KaavKai                   28,84             
     Veera Kauhanen                   HeinävYU                  26,63             


M17 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Jimi Huuho                       PyhäsU                    11,93 -0,4          
     x      x      11,49  11,93  
                   -0,4   -0,4   

2)   Aatu Holopainen                  JoensKa                   10,51 -0,6          
     10,51  10,19  10,14  x      
     -0,6   +0,0   -1,4          

     Sakari Vallius                   JoensKa                   11,17 +0,3          
     x      10,95  11,17  x      
            -1,7   +0,3          



N17 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Linnea Pikkarainen               PyhäsU                    9,87 +0,0          
     9,78   9,87   9,71   9,76   
     +0,0   +0,0   -2,5   -0,5   

2)   Oona Majoinen                    JoensKa                   9,63 -0,6          
     x      x      9,63   9,42   
                   -0,6   -0,4   

     Asta Riikonen                    PolvijU                                     


M17 Kuula
Loppukilpailu
1)   Santtu Räsänen                   JoensKa                   11,11             
     10,95  x      11,11  x      

2)   Benjamin Oittinen                PyhäsU                    9,32              
     8,54   9,32   9,18   9,03   

     Paavo Pennanen                   PyhäsU                    DNS               


N17 Kuula
Loppukilpailu
1)   Riikka Lonkainen                 JoensKa                   11,55             
     11,00  11,55  11,18  10,96  

2)   Lumi Kärkkäinen                  JoensKa                   10,50             
     9,77   10,41  9,75   10,50  

3)   Tuuli Kinnunen                   JoensKa                   10,43             
     x      x      x      10,43  

4)   Jaana Raassina                   PyhäsU                    9,18              
     9,18   x      9,07   9,14   

AJANKOHTAISTA

Synttärisankari - Katri Hirvonen 28v

Hirvosen Katri täytti aika kau…

VIIKKOTIEDOTE 29 (17.7.-23.7.2018)

Viikkotiedotteessa kilpailuist…

Tiistaina jaettiin moniotteluiden pm-mitaleita Kiihtelysvaarassa

Kiihtelysvaara oli näyttämönä,…

VIIKKOTIEDOTE 28 (10.7.-16.7.2018)

Viikkotiedotteessa kilpailuist…

KUUKAUSITIEDOTE - HEINÄKUU

Kuukausitiedotteessa kilpailui…

Joensuu Games onnistui kokonaisuudessaan hienosti

Joensuu Games eli iltapäivän a…

Karjalaisen IpanaSprintissä yli 300 lasta

Pilvet väistyivät Karjalaisen …

VIIKKOTIEDOTE 27 (3.7.-9.7.2018)

Viikkotiedotteessa kilpailuist…

Viikonlopun karnevaaleissa tuli kovia tuloksia

Viime viikonloppuna kilpailuis…

Motonet GP:n toimitsijainfo tiistaina 3.7. klo 16.30

Joensuun Motonet GP:n toimitsi…

Karjalaisen IpanaSprintti tiistaina klo 17:30-19:30

Motonet GP:n aattona 3-10-vuot…

VIIKKOTIEDOTE 26 (26.6.-2.7.2018)

Viikkotiedotteessa kilpailuist…

Liikuntaleikkikoulujen kakkosjakson ilmoittautuminen on auki

Joensuun Katajan liikuntaleikk…

Kataja hyvässä vauhdissa Seuracupissa

Seuracupin ensimmäisessä piiri…

VIIKKOTIEDOTE 25 (19.6.-25.6.2018)

Kuukausitiedotteessa kilpailui…

Viikonlopun tulossatoa

Viime viikon loppuviikko oli y…

Motonet-kuukausikisojen tulokset 14.6.2018

Motonet-kuukausikisat käytiin …

VIIKKOTIEDOTE – VKO 24 (12.6.-18.6.2018)

Kuukausitiedotteessa kilpailui…

VIIKKOTIEDOTE 23 (5.6.-11.6.2018)

Kuukausitiedotteessa kilpailui…

Alina Tikka ja Nella Voutilainen ratakävelyn piirinmestareiksi

Torstai-iltana käveltiin Hamma…

KUUKAUSITIEDOTE - KESÄKUU

Kuukausitiedotteessa kilpailui…

VIIKKOTIEDOTE – VKO 22 (29.5.-4.6.2018)

Tiedotteessa kilpailuista, har…

PKO Games, 2. päivän tulokset

PKO Gamesien 2. päivän tulokse…

PKO-Games avattiin rivakasti Seuraottelun värittämänä.

Toukokuun viimeisen viikonlopu…

1. päivän tulokset

Seuraottelun ja PKO Gamesien 1…

PKO Gamesien ja Seuraottelun tulospalvelu

Viikonlopun PKO Gamesien ja Se…

PKO-Gamesin huippulajeina naisten 100m ja miesten pituus

PKO-Games järjestetään kaksipä…

Synttärisankari - Lassi Etelätalo 30v.

Lassikin täytti tuossa kaiken …

VIIKKOTIEDOTE – VKO 21 (22.5.-28.5.2018)

Tiedotteessa kilpailuista, har…

Liperin pm-maastoista Katajalle 15 kultaa

Liperin pm-maastot juostiin no…