Seuraottelujoukkue Kuopioon 30.5!

27.05.2019

Seuraottelu Kuopion Reipasta ja Savonlinnan Rientoa vastaan on tänä vuonna Kuopiossa helatorstaina 30.5. klo 11.00 alkaen ja matkaamme sinne joukkueena linja-autolla. Kahden viime vuoden perinteen mukaan mukana myös ns. vieraileva joukkue ja se on tänä vuonna Siilinjärven Ponnistus(SiiPo).

Linja-auto lähtee Areenan edestä klo 8.00 ja ajamme suoraan kilpailupaikalle Väinölänniemen kentälle. Linja-auton kyytiin mahtuu muutama huoltaja mukaan erityisesti pienempien ikäluokkien edustajille.

Joukkueelle seura nimeää muutaman valmentajan mukaan auttamaan urheilijoita.
Suosittelemme ottamaan omat eväät mukaan jotta jaksaa kilpailun päättymiseen asti. Pysähdymme kisoista palatessamme heti kotimatkan alussa johonkin jossa mahdollista syödä ateria. 

Seuraottelun 2019 lajit ja joukkueen nimilista!!!


T11   60m                  Nuuna Piipponen                       Sohvi Sivonen

       1000m                Noora Hukka                            Nuuna Piipponen                         

       korkeus              Peppilotta Eronen                      Josefiina Kauhanen                          

        kuula                 Peppilotta Eronen                      Miina Vatanen                            

                                                        

T13   60m aj.              Iiris Voutilainen                          Venla Simonen                           

       1000m                Nella Voutilainen                         Venla Simonen                            

        pituus                Kiira Kiiskinen                             Mimmi Marttinen                        

        keihäs                Kiira Kiiskinen                             Emma Kröger

                                                       

T15   200m                  Siiri Nyyssönen                           Olivia Panhelainen                   

        800m                  Siiri Luostarinen                          Alina Tikka

        3-loikka               Siiri Nyyssönen                           Olivia Panhelainen                  

         kuula                  Aava Kipinä                                Alina Tikka                            

                                                        

P11   60m                    Toivo Takanen                           Toivo Parkkinen

        1000m                Voitto Voutilainen                       Toivo Parkkinen

         korkeus             Toivo Takanen                             Leevi Partanen

         kuula                  Leevi Partanen                           Voitto Voutilainen

                                                        

P13  60m aj.              Santeri Kekarainen                    Anton Kettunen                   

       1000m                Valtteri Mäkelä                          Anton Kettunen                       

        pituus                Eeli Mustonen                           Topias Mustonen                      

        keihäs                Eeli Mustonen                           Topias Mustonen

 

P15  200m                  Topi Kela                                   Aatu Holopainen

       800m                  Ilmari Lehmus                           Otto Sivonen

       3-loikka               Aatu Holopainen                        Topi Karppinen

       kuula                  Topi Kela                                    Topi Karppinen                                                       

                            

Sukkulaviestin 12x60m joukkue nimetään myöhemmin kisapaikalla olevista urheilijoista!

Seuraottelun säännöistä lyhyesti seuraavassa.

Kilpailussa ei jaeta henkilökohtaisia palkintoja. Henkilökohtaisten lajien lisäksi juostaan 12x60m (2tyttöä ja 2poikaa jokaisesta ikäluokasta). Urheilija saa edustaa seuraansa myös vanhemmassa ikäluokassa, mutta kaikissa lajeissa ikäluokka tulee olla sama, myös sukkulaviestissä. Lajirajoitus 2 lajia+ viesti/ urheilija. Jokaisessa lajissa mukana maksimissaan 2 urheilijaa/ seura.

Alustava aikataulu: 

Seuraottelun kenttälajeissa (poislukien korkeus) 4 suoritusta per urheilija.

11:00    T13 60m aj

         P15/T15 3-loikka

         P11/T11 kuula

11:05    P13 60m aj

11:20    P13/T13 keihäs

11:45    T11 60m

11:50    P11 60m

12:05    P15 200m

         P11/T11 korkeus

12:10    T15 200m

12:15    P13/T13 pituus

12:40    P15/T15 kuula + N kuula

13:00    P11/T11 1000m

13:05    P13/T13 1000m

13:15    P15/M17 800m

13:20    T15/N17 800m

13:40    12x60m sukkulaviesti

AJANKOHTAISTA

Seuracup finaalireissu

Joukkueen tämän hetkinen nimil…

Kuukausikisojen tulokset

Elokuun kuukausikisat kisattii…

Viikkotiedote 34 (19.-26.8.2019)

Viikkotiedotteessa tulevat kil…

Motonet kuukausikisa maanantaina 19.8!

Mirolle ja Ilmarille SM-pronssia

Miro Tanninen 16-vuotiaiden ko…

Viikkotiedote 33 (12.-19.8.2019)

Viikkotiedotteessa onnittelut …

Aikuisurheilijat kisaavat Turussa

Yli 30-vuotiaat aikuisurheilij…

Ensimmäinen junioreiden SM-viikonloppu alkamassa

14-15- sekä 16-17-vuotiaat rat…

Kuuden mitalin Kalevan kisat!

Valtakunnan keihäsvaltikka Kat…

Kuukausitiedote elokuu 2019

Kuukausitiedotteessa tulevista…

Viikkotiedote 32 (5.-12.8.2019)

Viikkotiedotteessa onnittelut …

Kalevan kisat käynnistyvät tänään

Kataja vastaa Kimpisen kutsuun…

87 mitalia piirinmestaruushuipentumasta!

Kataja rohmusi 87 mitalia koti…

Viikkotiedote 31 (29.7-5.8.2019)

Viikkotiedotteessa kiitokset v…

Toisen päivän tulokset

Huipentuman toisen päivän tulo…

Huipentuman avauspäivän tulokset

9-15-vuotiaiden pm-huipentuman…

Pm-huipentuman aikataulu

Karjalaisen Ipanasprintin tulokset

Karjalaisen Ipanasprintin 23.7…

Toinen Seuracup-piirikisa kilpailtu: finaalipaikka häämöttää!

Katajan joukkue kokosi toisest…

Viikkotiedote 30 (22.-29.7.2019)

Viikkotiedotteessa tulevista k…

Elokuun liikkariryhmiin ilmoittautuminen auki!

Viikkotiedote 29 (15.-22.7.2019)

Viikkotiedotteessa aikuisten y…

Seuracupin 2. piirikisan joukkue

Motonet kuukausikisan aikataulu

Viikkotiedote 28 (8.-15.7.2019)

Viikkotiedotteessa tulevista k…

Kaksi mestaruutta ottelujen päätöspäivänä

Kaksi piirinennätystä, kaksi m…

Kataja hallitsi pm-ottelujen avauspäivää

Katajan nuoret urheilijat oliv…

Kuukausitiedote heinäkuu 2019

Kuukausitiedotteessa Motonet G…

Viikkotiedote 27 (1.-8.7.2019)

Viikkotiedotteessa tulevista k…

Karnevaaleilla paljon menestyjiä ja omia ennätyksiä

Katajan urheilijat menestyivät…