1. päivän tulokset

26.5.2018

Seuraottelu Riento-Reipas-Kataja
Joensuun Kataja
26.05.2018

Seuraottelun kokonaispisteet
Loppukilpailu
1) Pohjois-Karjalan Yleisurheilu ry 271
2) Savonlinnan Riento 261
3) Joensuun Kataja 236
4) Kuopion Reipas 115

12x60m
Loppukilpailu
1) Pohjois-Karjalan Yleisurheilu ry 1.45,54
2) Savonlinnan Riento 1.48,20
3) Joensuun Kataja 1.50,44
4) Kuopion Reipas 1.51,01

P11 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +1,1
1) Otso Nyyssönen SavR 9,41
2) Oskari Pakarinen PyhU 9,42
3) Onni Nyyssönen SavR 9,62
4) Henri Kaari JoeK 9,89
5) Tuukka Suomela KuRe 9,99
6) Luca Räty PyhU 10,13
7) Samuel Sallinen JoensKa 10,53
8) Niko Viljala KuopRei 11,43


T11 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +2,4
1) Ella-Sofia Kaiponen SavR 9,13
2) Elina Likhanova LipT 9,19
3) Pinja Myller PyhU 9,37
4) Sonja Liimatta SavR 9,56
5) Hanna Sipponen KuopRei 9,72
6) Iiris Voutilainen JoensKa 9,89
7) Vilma Vatanen JoensKa 10,08
8) Sara Viljala KuopRei 10,13


P11 1000m
Loppukilpailu
1) Elias Vanhanen KuopRei 3.20,47
2) Samuel Sallinen JoensKa 3.46,47
3) Onni Nyyssönen SavR 3.48,01
4) Aapo Heikkinen LipT 3.49,71
5) Renne Kankkunen LipT 3.53,15
6) Kasper Yin SavR 4.13,39
7) Henri Kaari JoeK 4.20,87


T11 1000m
Loppukilpailu
1) Marianne Puustinen PyhU 3.42,47
2) Nella Voutilainen JoensKa 3.50,44
3) Maija Halko SavR 3.56,96
4) Telma Huopainen SavonlRie 4.02,25
5) Elina Likhanova LipT 4.10,35
6) Emma Kröger JoeK 4.15,87
7) Melissa Vanhanen KuopRei 4.20,36
8) Hanna Sipponen KuopRei 4.34,51


P11 Korkeus
Loppukilpailu
1) Elias Vanhanen KuopRei 135
120 125 130 135 143
o o o o xxx

2) Topias Mustonen JoensKa 125
110 115 120 125 130
o o o o xxx

3) Renne Kankkunen LipT 115
95 100 105 110 115 120
o o o xxo o xxx

4) Otso Nyyssönen SavR 115
100 105 110 115 120
o xo xxo o xxx

5) Luca Räty PyhU 105
100 105 110
o xo xxx

5) Luka Myller JoensKa 105
95 100 105 110
o o xo xxx

7) Viljami Puustinen SavR 95
90 95 100
o o xxx

Tuukka Suomela KuRe NH
100
xxx

 

T11 Korkeus
Loppukilpailu
1) Sonja Liimatta SavR 120
100 105 110 115 120 125
o o o xo o xxx

2) Melissa Vanhanen KuopRei 110
90 95 100 105 110 115
o o o xo o xxx

3) Lilia Kokkonen PolU 110
90 95 100 105 110 115
o o xo xxo o xxx

4) Veera Niittymäki SavR 110
90 95 100 105 110 115
o o o xo xo xxx

5) Iiris Voutilainen JoensKa 105
90 95 100 105 110
o o o xo xxx

6) Elina Ruusuvuori LipT 100
90 95 100 105
o o o xxx

7) Jenna Leppänen JoensKa 95
90 95 100
o o xxx

 

P11 Kuula

Loppukilpailu
1) Topias Mustonen JoensKa 8,15
8,15 8,08 x 7,51

2) Aleksanteri Sippola LipT 7,72
6,55 7,72 7,21 7,28

3) Oskari Pakarinen PyhU 7,02
6,68 7,02 6,43 6,57

4) Roope Matveinen JoensKa 5,99
5,68 5,65 5,06 5,99

5) Viljami Puustinen SavR 5,84
5,54 5,49 5,31 5,84

6) Kasper Yin SavR 5,52
5,33 5,16 5,52 5,45

 

T11 Kuula
Loppukilpailu
1) Pinja Myller PyhU 7,05
7,05 6,33 6,89 6,46

2) Ella-Sofia Kaiponen SavR 6,83
6,52 6,83 6,82 6,81

3) Jasmin Huuho PyhU 6,45
5,74 6,40 6,45 6,28

4) Veera Niittymäki SavR 6,03
5,36 5,89 5,19 6,03

5) Nella Voutilainen JoensKa 6,00
6,00 5,43 5,34 5,82

6) Vilma Vatanen JoensKa 5,80
5,80 5,21 5,62 5,75

7) Sara Viljala KuopRei 5,69
5,15 4,97 5,43 5,69

 

P13 1000m
Loppukilpailu
1) Väinö Kontkanen PyhU 3.11,89
2) Tuukka Viinisalo JoensKa 3.33,44
3) Soini Ripatti SavR 3.39,21
4) Mico Räty PyhU 3.43,78
5) Niilo Käyhkö JoensKa 3.46,81
6) Aslan Yalcin SavR 3.47,75
Erno Tietäväinen TohmajU 3.12,15

 

T13 1000m
Loppukilpailu
1) Oona Immonen SavR 3.33,90 
2) Alina Tikka JoensKa 3.34,50 
3) Eevi Kettunen PolU 3.37,76 
4) Noora Tiilikainen PyhU 3.43,65 
5) Selma Mäntyselkä KuopRei 3.43,78 
6) Nea Vartiainen KuopRei 3.44,10 
7) Jemina Nikkanen SavR 3.47,73 
8) Venla Simonen JoensKa 4.01,28

 

P13 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +2,3
1) Eero Mauro LieU 9,77
2) Santeri Kekarainen JoensKa 9,82
3) Roope Maaninka PyhU 10,22
4) Marek Pinter JoensKa 10,86
5) Soini Ripatti SavR 12,81
6) Aslan Yalcin SavR 13,88


T13 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +1,7
1) Aada Heiskanen SavR 10,44
2) Olivia Panhelainen JoensKa 11,33
3) Sesilia Jolkkonen PolvijU 11,34
4) Oona Immonen SavR 12,49
5) Eevi Jalkanen KuopRei 12,77
6) Sara Martikainen PyhäsU 12,86
7) Oona Kärkkäinen JoensKa 13,56
8) Kerttu Miettinen KuopRei 14,14


P13 Pituus
Loppukilpailu
1) Eero Mauro LieU 4,72 +1,7
4,62 4,72 4,66 x
+0,0 +1,7 +0,3 +0,0

2) Otso Liimatta NurS 4,39 +0,0
x 4,39 x x
+0,0 +0,0 +0,3 +0,0

3) Marek Pinter JoensKa 4,23 +0,0
4,11 4,23 4,17 4,04
+1,2 +0,0 +1,0 +0,0

4) Eeli Mustonen JoensKa 3,99 +1,3
3,82 3,99 3,89 3,84
+0,0 +1,3 +0,6 +0,0

5) Isko Kovanen SavR 3,09 +0,7
2,19 1,71 3,09 2,84
+1,0 +1,0 +0,7 +1,1

6) Oska Yin SavonlRie 3,00 +0,0
2,63 3,00 2,92 x
+0,7 +0,0 +1,0 +0,0

 

T13 Pituus
Loppukilpailu
1) Sara-Sofia Hyvönen PyhU 4,46 +0,0
4,16 x 4,23 4,46
+0,0 +0,6 +0,0 +0,0

2) Alisa Oinonen PyhäsU 4,22 +1,2
3,90 4,22 3,93 3,98
-0,9 +1,2 +0,7 +0,8

3) Olivia Panhelainen JoensKa 4,19 +1,8
4,12 4,19 3,86 3,72
+0,0 +1,8 +0,6 +1,5

4) Aada Heiskanen SavR 4,17 +0,1
3,77 4,17 3,47 3,76
+0,0 +0,1 +0,0 +0,6

5) Miisa-Riina Virta SavR 4,16 +0,0
4,16 3,99 4,15 x
+0,0 +0,8 +0,0

6) Kiira Kiiskinen JoensKa 3,77 +0,0
3,55 3,65 x 3,77
+0,0 +0,0 +0,0

7) Eevi Jalkanen KuopRei 3,73 +1,1
3,72 3,73 3,51 3,61
+0,0 +1,1 +1,3 +0,0

Selma Mäntyselkä KuopRei NM +0,0
x x x x
+0,0 +1,4 +0,0

 

P13 Keihäs
Loppukilpailu
1) Topi Parviainen TuupovU 52,91
52,91 x x x

2) Janne Oinonen JoensKa 51,11
46,87 45,87 51,11 47,35

3) Juho Eskelinen TuupovU 36,54
34,52 36,54 31,50 32,88

4) Isko Kovanen SavR 31,16
31,16 x 27,74 30,44

5) Eeli Mustonen JoensKa 29,92
28,08 29,92 28,77 28,21

6) Oska Yin SavonlRie 16,66
15,17 15,09 15,03 16,66

 

T13 Keihäs
Loppukilpailu
1) Ira Hirvonen OutP 31,52
31,52 31,40 - -

2) Sara-Sofia Hyvönen PyhU 30,90
30,90 28,04 29,34 29,78

3) Jemina Nikkanen SavR 20,90
18,42 20,90 18,76 17,32

4) Vilma Härkönen SavR 20,80
20,80 19,45 18,88 19,82

5) Annika Venäläinen KuopRei 19,08
18,79 15,64 14,28 19,08

6) Kiira Kiiskinen JoensKa 15,97
15,97 15,60 15,57 14,79

7) Kerttu Miettinen KuopRei 11,24
10,39 10,54 11,24 10,99

8) Minni Savolainen JoeK 8,98
7,84 4,83 8,98 7,59

 

P15 200m
Loppukilpailu, Tuuli: +2,7
1) Rasmus Lehikoinen JoensKa 23,62
2) Topi Kela JoensKa 24,85
3) Otto Vilpponen KuopRei 25,10
4) Hessu Malmstedt SavonlRie 25,30
5) Väinö Ripatti SavR 25,60
6) Lassi Valta PyhU 26,56
7) Jimi Alastalo PyhU 29,79


T15 200m
Loppukilpailu, Tuuli: +1,7
1) Alina Tuomela KuopRei 27,48
2) Aada Kokko JoensKa 27,81
3) Riika Tirkkonen KuopRei 27,88
4) Venla Häkkinen JoensKa 28,33
5) Emma Halonen SavR 29,42
6) Heidi Tyrväinen SavR 29,58
7) Nelli Ruottinen PyhU 29,99
Sofia Raatikainen PyhU DNS


P15 800m
Loppukilpailu
1) Miska Käyhkö SavR 2.17,99
2) Hessu Malmstedt SavonlRie 2.23,14
3) Rasmus Lehikoinen JoensKa 2.23,25
4) Arsi Tietäväinen TojU 2.23,96
5) Pietari Sippola LipT 2.29,10
6) Miro Tanninen JoeK 2.36,24


T15 800m
Loppukilpailu
1) Jenna-Julia Kettunen KuopRei 2.33,77
2) Venla Häkkinen JoensKa 2.35,46
3) Erin Kainulainen SavR 2.35,66
4) Cindy Ahponen PyhU 2.36,89
5) Iida-Emilia Kaiponen SavR 2.38,71
6) Suvi-Tuulia Puustinen PyhU 2.40,50
7) Siiri Luostarinen JoensKa 2.50,38
Viivi Pääkkönen KuopRei DNS


P15 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1) Miro Tanninen JoeK 12,32 +2,2 10,60 +0,0
10,60 x 11,44 12,32
+0,0 +2,4 +2,2

2) Väinö Ripatti SavR 12,02 +3,0
x x 11,53 12,02
+2,9 +3,0

3) Matias Ahtinen JoensKa 11,83 +1,2
11,42 11,62 11,80 11,83
+0,1 +3,0 +2,6 +1,2

4) Niklas Hyvönen PyhU 11,71 +0,1
11,36 11,53 11,71 11,54
+0,3 +0,2 +0,1 +1,3

5) Miska Käyhkö SavR 11,61 +1,7
10,91 11,61 11,42 11,23
+0,4 +1,7 +2,9 +1,2

6) Aku Parviainen TuupovU 10,95 +1,9
x 10,74 10,95 10,85
-0,1 +1,9 +0,0

7) Otto Vilpponen KuopRei 10,50 +0,0
10,50 10,42 - -
+0,0 +1,1

 

T15 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1) Erin Kainulainen SavR 10,21 +2,0
10,21 9,91 9,96 9,27
+2,0 +0,0 +2,1 +2,3

2) Aada Kokko JoensKa 9,75 +0,0
x 9,61 9,26 9,75
+1,0 +1,9 +0,0

3) Peppi Laurila KuopRei 9,72 +0,0
9,72 x 9,69 x
+0,0 +2,2

4) Stina Pesonen KuopRei 9,69 +1,7
9,69 x x 9,15
+1,7 +2,1

5) Asta Riikonen PolU 9,61 +1,0
9,61 8,97 9,36 9,30
+1,0 +0,5 +1,5 +0,0

6) Helmi Laine SavR 9,53 +0,0
9,47 9,53 9,38 x
+0,3 +0,0 +2,0

7) Reetta Ryynänen PyhU 9,12 +2,0
9,03 9,09 8,90 9,12
+0,0 +1,9 +1,6 +2,0

8) Elsi Laakkonen JoensKa 8,49 +2,5 8,48 -0,8
x 8,48 8,35 8,49
-0,8 +1,9 +2,5

Sofia Raatikainen PyhU


P15 Kuula
Loppukilpailu
1) Arttu Härkönen SavR 14,89
13,85 13,44 14,31 x 13,60 14,89

2) Niklas Hyvönen PyhU 14,77
x 13,78 13,69 14,77 14,35 14,71

3) Aku Parviainen TuupovU 12,09
x x 11,58 x x 12,09

4) Jooseppi Sallinen SavR 10,92
10,92 9,36 x x x 9,51

5) Matias Ahtinen JoensKa 10,27
9,67 9,51 10,12 10,27 x x

6) Sakari Vallius JoensKa 9,87
9,07 9,48 9,18 9,87 x x

 

T15 Kuula
Loppukilpailu
1) Nea Immonen JoensKa 10,14
10,14 9,93 9,74 9,51 9,40 10,08

2) Janna Huuho PyhU 9,99
9,58 9,63 9,99 9,89 9,36 9,44

3) Riika Tirkkonen KuopRei 9,36
9,16 9,36 8,25 x 8,74 8,51

4) Reetta Ryynänen PyhU 9,01
8,67 8,50 8,23 8,39 9,01 x

5) Helmi Laine SavR 8,20
7,59 7,41 7,53 8,05 8,20 8,07

6) Milla Lepistö SavR 8,02
7,57 x 7,48 7,75 8,01 8,02

7) Viivi Pääkkönen KuopRei 7,39
7,39 6,27 x 6,60 6,50 6,82

8) Elsi Laakkonen JoensKa 7,15
6,78 5,77 6,04 6,58 5,89 7,15

 

PKO Games
Joensuun Kataja
26.05.2018

M 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,4
1) Santeri Örn PolvijU 10,86
2) Erno Mehtonen SavR 10,86
3) Joonas Liukkonen JuvU 11,13
4) Ville Hyttinen KuopRei 11,21
5) Niko Mutikainen SavR 11,40
6) Veikka Mikkonen SavR 11,79
7) Rasmus Hiltunen SavR 11,80
8) Tuomas Juvonen KajKi 12,68

1) Santeri Örn PolvijU 10,86
2) Erno Mehtonen SavR 10,86
3) Joonas Liukkonen JuvU 11,13
4) Ville Hyttinen KuopRei 11,21
5) Niko Mutikainen SavR 11,40
6) Veikka Mikkonen SavR 11,79
7) Rasmus Hiltunen SavR 11,80
8) Tuomas Juvonen KajKi 12,68


Alkuerät erä 1, Tuuli: +1,7
1) Veikka Mikkonen SavR 11,76
2) Rasmus Hiltunen SavR 11,88
3) Tuomas Juvonen KajKi 12,56
4) Veikko Hirvonen SavR 12,64

Alkuerät erä 2, Tuuli: +2,6
1) Santeri Örn PolvijU 10,85
2) Erno Mehtonen SavR 10,99
3) Joonas Liukkonen JuvU 11,17
4) Ville Hyttinen KuopRei 11,24
5) Niko Mutikainen SavR 11,59


N 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,0
1) Sara Francis KiuU 11,91
2) Hertta Heikkinen JoensKa 12,30
3) Annika Haverinen KajKi 12,48
4) Niina Karttunen SavR 12,61
5) Jenna Kokkonen KajKi 12,79
6) Reeta-Mari Mäntyselkä KuopRei 12,93
7) Nina Mutanen JoensKa 12,94
8) Jenna Riikonen JoensKa 13,32

1) Sara Francis KiuU 11,91
2) Hertta Heikkinen JoensKa 12,30
3) Annika Haverinen KajKi 12,48
4) Niina Karttunen SavR 12,61
5) Jenna Kokkonen KajKi 12,79
6) Reeta-Mari Mäntyselkä KuopRei 12,93
7) Nina Mutanen JoensKa 12,94
8) Jenna Riikonen JoensKa 13,32


Alkuerät erä 1, Tuuli: +1,7
1) Nina Mutanen JoensKa 12,85
2) Jessica Miettinen JoeK 12,99

Alkuerät erä 2, Tuuli: +3,5
1) Sara Francis KiuU 11,81
2) Hertta Heikkinen JoensKa 12,15
3) Annika Haverinen KajKi 12,19
4) Niina Karttunen SavR 12,49
5) Jenna Kokkonen KajKi 12,52
6) Reeta-Mari Mäntyselkä KuopRei 12,71
7) Jenna Riikonen JoensKa 12,97
8) Mette Lukin KuopRei 13,23


N 400m
Loppukilpailu
1) Helmi Kortetmaa KUra 1.00,46
2) Mette Lukin KuopRei 1.00,75
3) Silja Kempas LieU 1.00,91
4) Annina Walling SavR 1.01,61
5) Petra Väänänen JoensKa 1.02,42


M 1500m
Loppukilpailu
1) Ilari Piipponen KarhKa 4.02,31
2) Jiri Karjalainen JoensKa 4.04,82
3) Teemu Ruippo JoensKa 4.10,43
4) Markus Kasanen JoensKa 4.31,41
5) Jani Huovinen JoeK 4.32,95
6) Eino Könönen JoeK 4.36,69


N 5000m
Loppukilpailu
1) Sanna Markkanen JoeK 24.00,33
Maarit Toivanen JoeK DNF


N Seiväs
Loppukilpailu
1) Neea Käyhkö SavR 320
260 270 280 290 300 310 320 330
o o o o o o xo xxx

2) Aino Pyykkö LieU 250
220 230 240 250 260
xo o xxo o xxx

 

M Pituus
Loppukilpailu
1) Kalle Salminen JoeK 7,58 +0,0
x 7,33 7,36 7,58 7,43 7,53
+0,0 +0,0 +0,0 +0,0 -1,6 -1,1

2) Rasmus Hiltunen SavR 6,06 +0,0
5,89 5,70 6,06 5,93 5,94 x
+0,0 -1,0 +0,0 -0,3 -0,4 +0,0

 

N Pituus
Loppukilpailu
1) Senni Salminen ImU 5,89 +0,4
5,81 x 5,82 5,89 x 0,05
-1,3 +0,0 +0,0 +0,4 +0,0 -0,9

2) Jessica Miettinen JoeK 5,65 +0,0
5,63 5,55 5,48 5,54 5,43 5,65
+0,0 +0,0 -1,3 +0,0 +0,0 +0,0

3) Hertta Heikkinen JoensKa 5,25 +0,5
5,25 - - - - -
+0,5

4) Emmi Kiviharju IisVi 5,11 -0,8
x 5,11 x x 4,88 5,06
-1,4 -0,8 -0,3 +0,0 +0,0 -0,3

5) Niina Karttunen SavR 5,05 -0,7
3,17 x 5,03 5,05 4,91 x
-1,9 -2,0 +0,0 -0,7 -0,7 -0,1

6) Riikka Pitkänen SavR 5,02 -0,9
x 3,92 4,97 5,02 4,89 4,93
+0,0 -1,3 -0,9 -0,9 -0,6 +0,0

7) Etti Mehtonen SavR 4,36 -1,5
4,36 4,14 4,33 4,25 4,10 4,10
-1,5 +0,0 +0,0 -1,2 +0,0 +0,0

 

M Kiekko
Loppukilpailu
1) Tommi Jalkanen PyhU 34,52
33,90 34,52 33,00 32,32

 

N Kiekko
Loppukilpailu
1) Katri Hirvonen JoensKa 51,14
48,21 - - 49,44 - 51,14

 

M Keihäs
Loppukilpailu
1) Taneli Juutinen KuopRei 66,70
66,40 - - 66,70 65,97

2) Patrik Torn PyhU 65,12
- 63,59 65,12 64,02 - 63,52

3) Ville Kamppuri JoensKa 62,86
- - 61,36 62,86 59,10 -

4) Topi Julkunen JuvU 61,05
- 60,31 61,05 - - -

5) Tero Nokka KuopRei 58,31
58,31 56,91 - - - x

6) Tuomas Juvonen KajKi 37,55
37,55 - - 35,15 - 36,54

 

N Keihäs
Loppukilpailu
1) Hertta Heikkinen JoensKa 36,81
36,81 35,14 - 35,45 - -

 

P9 1000m
Loppukilpailu
1) Peetu Kovero OutP 3.58,42
2) Lauri Laamanen PyhU 4.11,19
3) Voitto Voutilainen JoensKa 4.12,58
4) Aleksis Kivelä PolvijU 4.17,74
5) Pietu Stenberg PyhU 4.26,16


T9 1000m
Loppukilpailu
1) Aino Tarkiainen JorU 3.42,96
2) Petra Pennanen HKV 3.46,38
3) Noora Hukka JoeK 4.00,18
4) Pinja Stenberg PyhU 4.14,07
5) Krista Martikainen PyhU 4.18,26
6) Mette Oinonen JoensKa 4.19,51
7) Siiri Kontkanen PyhU 4.20,34
8) Vinka Pyylampi JoensKa 4.43,76
9) Miina Vatanen JoensKa 4.48,06


P9 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +2,5
1) Leevi Partanen JoeK 13,24
2) Aleksis Kivelä PolvijU 14,58
3) Eppu Ahvenainen LieksU 14,83
4) Voitto Voutilainen JoensKa 15,00
5) Lauri Laamanen PyhU 15,15
6) Paavo Maaninka PyhU 16,01


T9 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +1,7
1) Pinja Stenberg PyhU 13,89
2) Mette Oinonen JoensKa 14,25
3) Jade Nousiainen PyhU 14,34
3) Siiri Kontkanen PyhU 14,34
5) Petra Pennanen HKV 14,39
6) Miina Vatanen JoensKa 14,86
Venla Pyykkö LipT
Vinka Pyylampi JoensKa


P9 Pituus
Loppukilpailu
1) Toivo Takanen JoeK 3,33
3,33 x 3,28 3,05

2) Eppu Ahvenainen LieksU 3,18
3,18 3,04 3,14 2,90

3) Leevi Partanen JoeK 3,12
3,05 2,99 3,12 2,69

4) Jimi Ahvenainen LieksU 2,85
2,85 2,69 2,59 2,75

5) Peetu Kovero OutP 2,79
2,71 2,67 2,79

6) Paavo Maaninka PyhU 2,62
2,42 2,62 2,57 2,61

7) Lauri Laamanen PyhU 2,62
2,52 2,62 x 2,17

8) Pietu Stenberg PyhU 2,40
2,33 2,36 2,08 2,40

9) Hugo Lasaroff JoensKa 2,36
1,99 2,06 2,36 2,33

 

T9 Pituus
Loppukilpailu
1) Petra Pennanen HKV 3,60
3,59 3,54 3,46 3,60

2) Pinja Stenberg PyhU 3,28
3,11 3,05 3,28 3,24

3) Aada Kauhanen HeYU 3,22
3,22 3,16 3,05 3,06

4) Krista Martikainen PyhU 3,11
2,94 3,07 3,09 3,11

5) Aino Tarkiainen JorU 3,02
2,92 0,75 3,02 x

6) Ida-Liina Hyvönen PyhU 2,94
2,94 2,77 2,82 2,84

7) Jade Nousiainen PyhU 2,80
2,80 2,25 1,92 2,73

8) Mette Oinonen JoensKa 2,67
2,20 2,46 2,67 x

9) Miina Vatanen JoensKa 2,61
2,61 2,55 x x

10) Sanni Lehikoinen JoensKa 2,27
2,27 2,21 2,15 2,27

11) Vinka Pyylampi JoensKa 2,13
2,03 2,13 1,92 2,11

Venla Pyykkö LipT DNS


P9 Kuula
Loppukilpailu
1) Paavo Maaninka PyhU 6,44
6,32 6,44 5,86 5,59

2) Eppu Ahvenainen LieksU 5,50
4,55 4,78 5,50 4,72

3) Leevi Partanen JoeK 5,37
5,08 5,37 4,21 4,90

4) Jimi Ahvenainen LieksU 4,38
3,89 4,38 4,25 4,26

5) Hugo Lasaroff JoensKa 4,25
3,87 3,00 3,76 4,25

6) Pietu Stenberg PyhU 3,70
3,57 3,59 3,69 3,70

 

T9 Kuula
Loppukilpailu
1) Ida-Liina Hyvönen PyhU 6,09
5,97 5,80 5,67 6,09

2) Krista Martikainen PyhU 5,21
4,79 4,89 - 5,21

3) Aino Tarkiainen JorU 5,10
4,59 5,06 5,05 5,10

4) Pinja Stenberg PyhU 5,02
3,82 4,37 5,02 4,97

5) Petra Pennanen HKV 4,92
4,32 4,74 4,69 4,92

6) Miina Vatanen JoensKa 4,20
4,20 3,72 3,55 2,47

7) Mette Oinonen JoensKa 3,70
3,14 3,50 3,32 3,70

8) Vinka Pyylampi JoensKa 2,50
- 2,05 2,50 2,01


N17 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,1
1) Veera Kauhanen HeYU 13,11
2) Emilia Kiiski JoensKa 13,23
3) Emmi Kiviharju IisVi 13,24
4) Neea Käyhkö SavR 13,34
5) Lumi Kärkkäinen JoensKa 13,90
Elina Nivajärvi JoensKa

1) Veera Kauhanen HeYU 13,11
2) Emilia Kiiski JoensKa 13,23
3) Emmi Kiviharju IisVi 13,24
4) Neea Käyhkö SavR 13,34
5) Lumi Kärkkäinen JoensKa 13,90
Elina Nivajärvi JoensKa


Alkuerät, Tuuli: +1,7
1) Veera Kauhanen HeYU 13,05
2) Emmi Kiviharju IisVi 13,06
3) Emilia Kiiski JoensKa 13,17
4) Neea Käyhkö SavR 13,19
5) Lumi Kärkkäinen JoensKa 13,82
Elina Nivajärvi JoensKa DNS


N17 800m
Loppukilpailu
1) Veera Kontkanen JoensKa 2.30,68
2) Iida Pyykönen NurS 2.41,01
3) Lumi Kärkkäinen JoensKa 2.42,88

AJANKOHTAISTA

Liikuntaleikkikoulujen kakkosjakson ilmoittautuminen on auki

Joensuun Katajan liikuntaleikk…

Kataja hyvässä vauhdissa Seuracupissa

Seuracupin ensimmäisessä piiri…

VIIKKOTIEDOTE 25 (19.6.-25.6.2018)

Kuukausitiedotteessa kilpailui…

Viikonlopun tulossatoa

Viime viikon loppuviikko oli y…

Motonet-kuukausikisojen tulokset 14.6.2018

Motonet-kuukausikisat käytiin …

VIIKKOTIEDOTE – VKO 24 (12.6.-18.6.2018)

Kuukausitiedotteessa kilpailui…

VIIKKOTIEDOTE 23 (5.6.-11.6.2018)

Kuukausitiedotteessa kilpailui…

Alina Tikka ja Nella Voutilainen ratakävelyn piirinmestareiksi

Torstai-iltana käveltiin Hamma…

KUUKAUSITIEDOTE - KESÄKUU

Kuukausitiedotteessa kilpailui…

VIIKKOTIEDOTE – VKO 22 (29.5.-4.6.2018)

Tiedotteessa kilpailuista, har…

PKO Games, 2. päivän tulokset

PKO Gamesien 2. päivän tulokse…

PKO-Games avattiin rivakasti Seuraottelun värittämänä.

Toukokuun viimeisen viikonlopu…

1. päivän tulokset

Seuraottelun ja PKO Gamesien 1…

PKO Gamesien ja Seuraottelun tulospalvelu

Viikonlopun PKO Gamesien ja Se…

PKO-Gamesin huippulajeina naisten 100m ja miesten pituus

PKO-Games järjestetään kaksipä…

Synttärisankari - Lassi Etelätalo 30v.

Lassikin täytti tuossa kaiken …

VIIKKOTIEDOTE – VKO 21 (22.5.-28.5.2018)

Tiedotteessa kilpailuista, har…

Liperin pm-maastoista Katajalle 15 kultaa

Liperin pm-maastot juostiin no…

Piirinmestaruusmaastot juostaan lauantaina Honkalammella

Honkalampi keräsi viime vuonna…

VIIKKOTIEDOTE – VKO 20 (15.5.-21.5.2018)

Tiedotteessa kilpailuista, har…

Synttärisankari - Arttu Simanainen 18v.

Joensuu Runin valmisteluiden a…

Joensuu Run 2018 tapahtumanjohtajan silmin

Joensuu Run 2018 on takana. Se…

Joensuu MiniRun keräsi satakunta lasta Laulurinteelle

Joensuu MiniRun järjestettiin …

VIIKKOTIEDOTE – VKO 19 (8.5.-14.5.2018)

Tiedotteessa kilpailuista, har…

"Kyllähän se hyvältä voitto tuntuu!" eli Joensuun Kataja SM-maastoissa

Perniö tarjosi oivat puitteet …

Katajan tiimi Sm-maastoissa Perniössä

Maastojuoksujen SM-mitaleista …

Kuukausitiedote - Toukokuu

Kuukausitiedotteessa kilpailui…

Katajalaisten tuloksia viikonlopulta

Viikonloppuna juoksenneltiin v…

VIIKKOTIEDOTE – VKO 17 (24.4.-30.4.2018)

Tiedotteessa kilpailuista, har…

Kesän uudistuneisiin yleisurheilukouluihin voi nyt ilmoittautua

Joensuun Katajan yleisurheiluk…